• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam prije sijao bc408b za ishranu je bio dobar nije bilo problema ja sam odusto od njega jer su mi ga i divlje svinje obozavale pa su mi ga znale unistit!

Eh da . . . To je vec nekaj pisalo ovdje na forumu ... Kod mene je situacija takva da ne vjerujem da bi se svinje usudile uci. Ima kuca okolo i pasa, a nije ni blizu neka oveca šuma !!
Bum probal pa kam puklo da puklo ! Nekaj mi je ostalo Pionera P38 - mice pa cu stavht i jedan i drugi
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ovo sta velis za kuce i pse objesi macku o rep ona kad je gladna dolazi bez obzira na sve!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Eh da . . . To je vec nekaj pisalo ovdje na forumu ... Kod mene je situacija takva da ne vjerujem da bi se svinje usudile uci. Ima kuca okolo i pasa, a nije ni blizu neka oveca šuma !!
Bum probal pa kam puklo da puklo ! Nekaj mi je ostalo Pionera P38 - mice pa cu stavht i jedan i drugi

A čuj svinje ti kod mene brste kukuruz pod uličnom rasvijetom i 10-tak metara od kuće... Tak da , kad je gladna ništa joj ne smeta...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
A čuj svinje ti kod mene brste kukuruz pod uličnom rasvijetom i 10-tak metara od kuće... Tak da , kad je gladna ništa joj ne smeta...
i kod mene...nažalost...
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Prošla godina sušna a ova godina kišna. Prije sam sijao 5.1. A ove godine je stalno kiša tak da ću morati pričekati bolje vrijeme. :icon_eyes:
Ako si sadio 5.1. onda si ti več brao kukuruz dok su ostali tek počeli saditi.:cool2::icon_axe::mur:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Za kaj je bc 572 ?
Da li je za silazu, ili je dobar za ishranu peradi ?

Pa recimo on je nešta kao polutvrdunac dosta dobro uspjeva u ovom podneblju koliko sam zaključil kod dosta ljudi i dobar je za ishranu i kokoši i svinja malo je kasnija grupa ali kad nemogu sijati tvrdunac jer onda na kraju nemam šta brati sve divlje svinje pojedu od ovog mi nešta ostane...
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Halo ekipa.
Vidim da se naveliko raspravlja o sjetvi, no mislim da nakon ovih kiša dobrih 20 dana nećemo ništa radit po pitanju sjetve. Blato, blato, blato, a noćas opet i snijeg i sad opet blato, blato... užas.
A čitam danas na NET-u kaže Vakula da će ljeto biti opet iznadprosječno toplo pa računam, ako kasnije i posadim kukuruz, bude toplo ljeto, vlage ima dovoljno, mislim da se rokovi berbe neće pomaknut puno, jedino u ovoj krizi problem je lova za umjetno, pretpostavljam kao i ostalima.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Ove godine Pioneer PR35P12 i PR35F38, i DKC 5276 :)
Sve spremno za sjetvu, čeka se sunce i topliji dani :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Hehe, bude gužva ko u zagrebu :)
Kod mene uvijek neki jako rano sade a neki jako kasno a sada če vijerovatno saditi svi u isto vrijeme,pa bude prepucavanja čij je kuruz bolji.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod mene ima jedan čovjek koji mora u svemu biti prvi...Ja krećem uvjek u nekim rokovima, i onda kad me drugi vide svi za mnom..haha..:icon_rofl:
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
a onda cemo i mi morat izgradit novu mrezu poljskih prometnica jer bit ce guzva ko u turistickoj sezoni hehehe:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl::icon_super::icon_super::icon_super:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Neki dan malo zbrojio količinu padavina od 1.9.2012. do Uskrsa na karlovačkom području i zbroj iznosi oko 850 l/m2. I još pada. A kada će biti suho tko zna.
 

Mycroft150

Novi član
Tu od
30 Ožu 2013
Poruka
4
Vjerojatno uskoro.
Nadam se da će biti kiše po ljeti, a ne suša
Neki dan malo zbrojio količinu padavina od 1.9.2012. do Uskrsa na karlovačkom području i zbroj iznosi oko 850 l/m2. I još pada. A kada će biti suho tko zna.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Kupili 10 vrećica Pioneera K67, budem videl kaj bu stari
uzeo još 10 vrećica.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
K67 ako ti netreba za silazu idi ga cim prije zamjeni za bilo sta drugo
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
To ti je silazni kukuruz. Ako se ne uradi u roku kasnije zrno pocrni i pocne trunut a i ako ga radis na vrijeme jako tesko skoro nemoguce da ces imat vlagu manje od 25, zna bit cak do 35.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh