• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ove godine nas nebude suša uništila nego vlaga,ali ko bi nama udovoljio,nikada nije dobro ako nije idealno!

ma da budu sad poplave,ak u 7. i 8.mjesecu nebude kiše opet bude sve zgorelo:mur:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ove godine ne sijem puno ali ubuduće budem više. Takav nisam nikad sijo pa neznam ništa o njemu. Izbor je ovakav:
dzexg.jpg

2aoozc.jpg
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Mislim kakvu su prognozu rekli za iduči mijesec da nema sijetve kukuruza kod mene,pa sve je poplavljeno,sve pod vodom.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Mislim kakvu su prognozu rekli za iduči mijesec da nema sijetve kukuruza kod mene,pa sve je poplavljeno,sve pod vodom.

kak je krenulo, prije 15 .5 nebude ništa od posla, lani su ljudi oko mene već 20.3 sijali
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ja sam lani čvrsto odlučil da ove godine sijem odma iza 1.4. ali je priroda rekla-"e baš nebuš"
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Ja sam misljenja da budu ljudi ovu godinu imali odlican kukuruz. Cim se malo prosusi ljudi ce krenuti sa sjetvom, a zatim ce doci sunce, temperature ce porasti i eto kukuruza :D Zemlja se dobro napila vode pa ce biti zalihe za vruce ljetne dane. Nadam se da bude tako ;)
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Tako je ja sam sijaćicu pripremio prije mjesec dana ali sada ću čekati..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi nismo još niti taknuli nikaj za sjetvu,sijačica stoji u šupi i nismo je dirali od prošle godine,zemlju nismo niti taknuli,kukuruz nije nabavljen,ma ima vremena,sijačicu tek vadimo 2-3 dana prije sjetve a sjeme nabavljamo isto tak:icon_biggrin:
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
prošle godine posijali 31.3. a sad ništa od rane sjetve.....
tko bude sijao dravu mislim da neće fulati jer se nama pokazala odlična pogotovo dobro je podnijela ove suše...ostali su podbacili ali ne i drava... čak sam i sa 444 zadovoljan pretprošle sam ju godine imao......ove godine bi išao sa nekom ranijom sortom...mislim da će bit i opet suše...

jel netko prakticirao pred sjetvu opizdit preko jesenskog oranja nekim totalom pa onda nakon neki 10,15 dana potanjurat,pozubit i posijat kukuruz?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jasm probo prošle godine pred sjetvu sa totalom. To radiš akosu korovi već krenuli pa ošpricaš. I morosam ići još jednom kad je kukurz bio 6 pera sa Equipom u korekciju. Moje mišljenje je da to dubro napravit na jako zakorovljenoj zemlji gdje ima višegodišnjih korova.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kod mene je lani jedan covjek na danasnji dan 1.4. posijao prve kukuruze. Ove godine malo morgen prije 15.4.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nekad se počelo za durdevo sijati a to je oko 25.4
Moramo jako optimisticni biti ako do tada krenemo u sjetvu.:icon_e_surprised:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nekad se počelo za durdevo sijati a to je oko 25.4
Moramo jako optimisticni biti ako do tada krenemo u sjetvu.:icon_e_surprised:

Ja sam uvijek oko 20.4 počimao sijati pa do 5.5
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako tak nastavi dalje nikaj prije 5 mjeseca, tu kod nas je doslovce sve pod vodom i jos najavljuju padaline! 20godina nismo imali vodu u podrumu, a voda mi je na 3m dubine u dvorištu, sad več 2 dana ispumpavamo po cijele dana samo dolazi i dolazi onda znate kak se sve napilo dok mi živi šljunak u dvorištu počne na 20-30 cm dubine i neče više piti, mlake stoje po dvorištu!:(:icon_pai::=:)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh