• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Osobno s 354 imam jako loša iskustva, pa valjda zato!

Več godinama sijem 418B i nisam još primjetio da je zrno crvene boje! :)

imao sam ga i ja nije crven ko pajdaš ili 354 ali nije ni žut
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
na 354 stvarno nemogu se nista požalti osim da ga od divljih svinja gotovo nemoguce braniti dali im mirise ili sta neznam.
Reko sam već klip pada u zriobi na tlo, te im je pod nosom a kad im je dostupan, normalno da traže još i lome cijele stabljike.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
reko sam već klip pada u zriobi na tlo, te im je pod nosom a kad im je dostupan, normalno da traže još i lome cijele stabljike.

to sto pada je neki crv kriv za to ili kukuruzni moljac kod mene toga nema jer se postuje plodored
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
354- nema veze sa crvom ili bolešću ,jednostavno je takav ,ne smije se čekati da se suši na stabljici pogotovo ako se bere u klipu
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prošle godine sam imao u branju takav slučaj........berač dotakne stabljiku i klip ispadne prije uvlačnih lanaca, koma.........pa sam brže tjerao, i onda nije bilo problema, jer je bila loša godina i lošiji kukuruz, a u dobroj godini da se to dogodi, onda nema pomoći.......
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja sam prošlu godinu brao 354 u zrnu. 14.5% vlage je imao u berbi. Super sam zadovoljan. Kod mene nema svinja pa ga budem uz Pajdaša sijao i ovu god. 354 je za tov svinja. Ujni dajem kukuruz za kokoši i veli mi da pioneer neče ni probat kad im nasipa ovaj. Nisam imao nikakvih problema sa padanjem klipova u berbi. Jedino je bilo dosta u početku da iz jednog betva rastu dva.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ja sam isto imal problema sa Bc 344 i Bc 354 sa padanjem klipova u tijeku berbe!
čak ga je i 10% bilo na tlu tj. dana prije berbe!
nije bilo moljca niti zlatice, niti "crva" kak neki tu vele!
isto su mi ga svinje zlomantale,i to onak fino!iako susjedne parcele nisu dirale!
al inače, cijelo vrijeme se je super držal! čak i u onoj suši je bil dobar, ali eto u finišu me zeznul tak da sem ga skoro trećinu pokupil ručno...
imal je super rani porast!
eto!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
444 da mi daju dzaba netreba mi i još gratis da mi daju gnojivo... imo ga dvije godine zaredom i oba puta proklijo u komušini

404 drava odlican!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
od ossk 404 drava je odličan, 596 ima velike klipove, al rjeđe se sije, 617 dobar za branje u klipu, jer u jesen bude dosta vlažan za kombajniranje........osječki šečerac svi govore da je najbolji, ja ću ga probati posijati ove godine, pa ću vidjeti........i jedan novi hibrid 515 koji se jako dobro pokazao prošle godine, ove godine je prodan u rekordnom roku........
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
444 da mi daju dzaba netreba mi i još gratis da mi daju gnojivo... imo ga dvije godine zaredom i oba puta proklijo u komušini

404 drava odlican!

znači mana mu je samo što hoće proklijat a prinos? ima li on crvenkasto zrno, lakše prodam one lijepe crvene nego one žutce obične, e sad kakav mi preporučate da je koliko toliko dobar prinos a da je lijepog zrna (ne žutog).
ja sam čuo da je taj 444 dobar pa sad... koji još osječki ima da je crvenkast
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
od ossk 404 drava je odličan, 596 ima velike klipove, al rjeđe se sije, 617 dobar za branje u klipu, jer u jesen bude dosta vlažan za kombajniranje........osječki šečerac svi govore da je najbolji, ja ću ga probati posijati ove godine, pa ću vidjeti........i jedan novi hibrid 515 koji se jako dobro pokazao prošle godine, ove godine je prodan u rekordnom roku........
Pozz. Ivane, molim te isprazni mapu s privatnim porukama, jer ti nemogu poslati pp. Hvala.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi moji, jel se može još negdje nabaviti OSSK 515???
Trebao bih barem 2-3 paketića, al nema nigdje ni za lijek, a nisam imao prije novce da si kupim!
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Ljudi moji, jel se može još negdje nabaviti OSSK 515???
Trebao bih barem 2-3 paketića, al nema nigdje ni za lijek, a nisam imao prije novce da si kupim!

bit če mozda na sajmu u gudovcu pa sutra gas tamo ako ga mislis sijat :icon_super:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da sam sutra tamo, pa budem potražio, barem 3 paketića da si kupim!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na proljetnom sajmu u osijeku, 515 je sav prodan, pa neznam jel ima još......
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
jel ima ko iskustva sa OSSK 552??Zadnjih par godina sam imao 596 i pokazao se kao dosta dobar izuzev prošle godine (ubila ga suša), ali ga ove godine nisam našao za kupit, pa onda kupio 552
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
jel ima ko iskustva sa OSSK 552??Zadnjih par godina sam imao 596 i pokazao se kao dosta dobar izuzev prošle godine (ubila ga suša), ali ga ove godine nisam našao za kupit, pa onda kupio 552

solidan...to ti je jedan od starijih hibrida...imaju oni i boljih...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh