• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
MATIJACASE....

Kukuruz ti je ko more!
Svaka čast!

No nemojte još govoriti o vrhunskim prinosima! Još je daleko 9. mj, ko zna kakvog zla, NEDAJ BOŽE, more biti!


Zasad je većina kukuruza u odličnoj kondiciji, nek tak i ostanu da se barem nečemu seljak veseli na jesen!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
hvala kolega Belec na pohvali , ma ja još za prinose nečem ništ govorit , tko to zna kaj se sve ,može izdogađat do berbe , uglavnom vlage za daljni rast kukuruz ima dostaaa...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz svima
Imam jedan ogroman problem i trebam savjet i pomoC !! Po sredini njive, u dva reda lisce kukuruza se " zatvara " , frce, ne znam ni sam kako da to objasnim !!? Nadam se da shvacate !? Sijao sam BC462, 23.05 i 13.06 sam mu dao folijarno prihranu sa 6 % otopine Uree, s time da sam u drugom prskanju koristio tretiranje protiv korova MOTIVEL i CAMBIO ! Pridržavao sam se svih uputa i pravila !! "Raskopao" sam par listova i nigdje ne nalazim nikakve nametnike, kao recimo, licinke, crva ili slicno.... Ne znam sto se dogadja i sto da radim !?? Molim vas za pomoc !!!!!!!
HVALA
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kolega da nisi slučajno preklapao redove sa prskalicom i da ti nije kukuruz bio prevelik za Cambio,sad pomoći nema ,jedino se bude kukuruz prirodno probao obnoviti,jaka je to biljka
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Može biti da je oštećen od herbicida pa uz to da je u jarku gdje je vlažnije i eto frkanja, ja to kažem ušašio se.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Lako je reci da su to gluposti kada si sretnik na takvoj zemlji, kod nas bi takvim radom, na kraj njive dovukao samo konstrukciju od sjetvospremaca bez kuka, kod nas se i poslije dva prohoda tanjiraca lome kuke, pa ti onda vidi :eek:
A sa takvom prihranom nebi ubrao vise od 6t/ha i to bi bila puna kapa

Mi imamo isto jako teške i tvrde glinene zemlje (one sušne godine smo u jesenskoj sjetvi slomili dasku na jednom plugu i gredu na drugom) ali kad zemlja dobro izmrzne preko zime i kada se na vrijeme zatvori zimska brazda to je na proljeće prah i pepeo! Jedne nam je godine otišao hidraulik na traktoru pa nismo uspjeli preorati najesen i na proljeće je to bio "kamenolom" i tada bolje da nismo sijali. Sada da neuspijem poorati najesen bez imalo razmišljanja bih ostavio njivu neposijanu! :icon_razz: Što se tiče gnojidbe po meni je prihrana od 600 kg umjetnog po hektaru sasvim ok za neku normalnu zemlju koja nije totalno ubijena.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Pozz svima
Imam jedan ogroman problem i trebam savjet i pomoC !! Po sredini njive, u dva reda lisce kukuruza se " zatvara " , frce, ne znam ni sam kako da to objasnim !!? Nadam se da shvacate !? Sijao sam BC462, 23.05 i 13.06 sam mu dao folijarno prihranu sa 6 % otopine Uree, s time da sam u drugom prskanju koristio tretiranje protiv korova MOTIVEL i CAMBIO ! Pridržavao sam se svih uputa i pravila !! "Raskopao" sam par listova i nigdje ne nalazim nikakve nametnike, kao recimo, licinke, crva ili slicno.... Ne znam sto se dogadja i sto da radim !?? Molim vas za pomoc !!!!!!!
HVALA

Poslikaj da vidimo!

Možda su ti se redovi preklapali...
Nisu emljišni štetnici, nebi oni tak dva reda paralelno napali!
Ili su herbicidi, ili folijarna prihrana!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Poslikaj da vidimo!

Možda su ti se redovi preklapali...
Nisu emljišni štetnici, nebi oni tak dva reda paralelno napali!
Ili su herbicidi, ili folijarna prihrana!

Ma.....Boril sam se staviti slike ovdej pa nejde mi to nikak.....:mur:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
kukuruzni moljac

pa jel se može šta našraviti da se daljnja šteta spriječi i kakve su posljedice tog moljca ? nije moja kukuruza ali zanima me pa ako neko ima volje da mi objasni
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Sada ne možeš napraviti ništa. Za suzbijanje treba na vrijeme zaorati kukuruzovinu, a ne juostaviti do proljeća, a ako je veća zaraza tretirati prije sjetve zemljišnim insekticidima.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Sada ne možeš napraviti ništa. Za suzbijanje treba na vrijeme zaorati kukuruzovinu, a ne juostaviti do proljeća, a ako je veća zaraza tretirati prije sjetve zemljišnim insekticidima.

ma nije moja kukuruza ali sve je bila jesenska brazda. valjda zbog onolikog snijega nije zemlja mogla promrsti pa je kojekakva gamad preživjela u brazdi. A koliko če to naštetiti kukuruzu ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Moljac je mala beba, prema kukuruznoj zlatici koja prijeti. Danas obišao polja, kraj međe gdje je pšenica i pored puta na tisuće zlatica..ubio sam ih najmanje 100 prstima. Nemogu vjerovat da za nju nema "lijeka" ima neke sličnosti. krumpirovoj..kad joj se približiš sruši se s lista na zemlju kao mrtva. razmišljam da odem s leđnom špricom i s mospilanom ili actarom zaprašim pa da vidim rezultat. Mislim da će ova godina bit katastrofalna po kukuruz. Na tom dijelu parcela lišće izgleda kao da ga je napala lema.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
obišao sam malo kukuruz i vidim da dobro napreduje,jedino je malo slabiji gdje je dugo bila voda....
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Moljac je mala beba, prema kukuruznoj zlatici koja prijeti. Danas obišao polja, kraj međe gdje je pšenica i pored puta na tisuće zlatica..ubio sam ih najmanje 100 prstima. Nemogu vjerovat da za nju nema "lijeka" ima neke sličnosti. krumpirovoj..kad joj se približiš sruši se s lista na zemlju kao mrtva. razmišljam da odem s leđnom špricom i s mospilanom ili actarom zaprašim pa da vidim rezultat. Mislim da će ova godina bit katastrofalna po kukuruz. Na tom dijelu parcela lišće izgleda kao da ga je napala lema.

I moljac pravi velike stete.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh