• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Imam posijan 3381 i iste probleme
Vjerovatno je problem u starom sjemenu

Ja sijem KWS 3381 več par godina i odličan mi je svake godine a tako i ove,po dva klipa baca skoro svaka stabljika i nisam imao probleme sa svinjama toliko,zato ga i sijem tamo gdje se hoče pojaviti šteta od svinja.Inače sijem oko 30 posto KWS-a a ostalo pionir i on mi je odličan ove godine.:(happy):
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Evo danas pročitao da na novosadskoj burzi pala cjena kukuruza na 1.18
Ja sam čuo špekulacije oko 1.10 ali i za psenicu se pricalo 1.20 a ispalo 1.05 pa tako bi i tih 1.10 moglo ispod kune završiti e to je ta nova matematika koju mi nekuzimo....:icon_anal:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Ako nista bit ce preko kune u drugom mjesecu. Samo da bude dobra jesen pa se bude susio s manje vlage. Spremit ce se po tavanima pa cekat.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo danas pročitao da na novosadskoj burzi pala cjena kukuruza na 1.18
Ja sam čuo špekulacije oko 1.10 ali i za psenicu se pricalo 1.20 a ispalo 1.05 pa tako bi i tih 1.10 moglo ispod kune završiti e to je ta nova matematika koju mi nekuzimo....:icon_anal:


Ja nemam puno ali sam namjeraval prodati 3-4 tone tek da uzmem umjetni za jesensku sijetvu ali ispod 115-120 za meter nedam i bok! Rađe kupim svinje pa si nahranim, imam ih gdje držati a i imam ih kam prodati tak da bum najesen sve videl kak bu se odigravalo!:wink:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
cijena bude od 0.7 do max 0.85kn...prvi put da budem imao za prodat i sad se ocekuje takva cijena...ali sve u svemu kakvi su bili prinosi prosle godine a cijena je bila 1.5kn..neka realna cijena ove godine bi bila 1-1.15kn
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Prosle jeseni je otkupna cijena bila 1,7kn za kilogram zrna standardne kvalitete. Svi koji su se nadali vecoj cijeni tj oni sto su govorili da ce zbog suse i umanjenog uroda bit cak do 2,5 kune za kg malo su se za**bali. To se nekad zvalo pohlepa...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi smo lanjski kukuruz uspjali još prodat po 1,7 kn a prije par dana je pala cijena,a bilo ga oko 12 tona uvrečanoga...
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ja sam misljenja da se trziste ne moze oporaviti od lanjske suse u godinu dana tj. odmah sljedecu zetvu i da cijena ne bi smjela tako drasticno pasti (ja sam prodao po 1,80, a sad bi bila 0,90 ... Duplo manje?!?!), mislim da su sada cijene niske jer se sa kukuruzom ne trguje, koliko je mala ponuda, potraznja je isto mala jer su kupci svijesni da kukuruza na trzistu nema i okrenuli su se alternativi, no naravno to su samo moja razmisljanja, tako da tko zna sto bude, pogotovo na hrvatskom trzistu, ja osobno mislim da ispod 1,10 nece ici....al vidjet cemo, brzo ce zetva.....pozz
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Lani sam prvi put imao za prodaju ali mi je na tim parcelama podbacio prinos ( sam sam kriv ) a ove godine kad sam očekivao veći prinos sj... me cijena. :mur: Sve se nadam da nebu baš tak. Još svašta more biti do berbe
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Danas mi kolega kaže da mu je jedna firma kod nas ponudila da sad podpise ugovor za kukuruz 95lipa/ kg suha...
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Danas mi kolega kaže da mu je jedna firma kod nas ponudila da sad podpise ugovor za kukuruz 95lipa/ kg suha...

To znaci da ce vjerojatno biti od 1, 00 kn/kg na dalje, a sad jel to cjena s pdv-om ili bez
 
M

MOCO

Guest
cijena mu pada, što baš i nije nešto normalno jer obično mu je u 7 i 8. mjesecu bila najviša (barem kad sam ja kupovo:biggrin:), ali ako se uzme da je dosadašnja cijena od 200 i višekn bila super nenormalna onda bi ova današnja na burzama bila još i ok http://www.proplanta.de/Markt-und-Preis/MATIF-Mais/

bojim se ja šta će se dogodit kod nas, neće imat ko popapat taj silni kukuruz najesen
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma gdke je to cjena bila 200 i više kn u zadnjih par mjeseci???

Prodao sam nešto sitno prije mjesec dana po 160, a nakon toga je pala na 140 kn, evo sad neki dan prodao par vreča po 140 kn
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Ma gdke je to cjena bila 200 i više kn u zadnjih par mjeseci???

Prodao sam nešto sitno prije mjesec dana po 160, a nakon toga je pala na 140 kn, evo sad neki dan prodao par vreča po 140 kn

Ja sam prodavo po 2 kn/kg od početka godine i prije 2 mjeseca sam prekinio prodavati da bi imao dosta za svoje potrebe.
Prodao sam 3-4 puta po 1000 kg, ostalo po 200-500 kg, ukupno prodano oko 6-7 tona.
Iz okolice Slav. Broda sam.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Ma gdke je to cjena bila 200 i više kn u zadnjih par mjeseci???

Prodao sam nešto sitno prije mjesec dana po 160, a nakon toga je pala na 140 kn, evo sad neki dan prodao par vreča po 140 kn

i kod mene cjena bila od 2-2,40 kn za kg kukuruza. nisam prodavao doma jer volim imat najesen malo viška stare. tek toliko nek se nađe. ječam i pšenica isto po 2 kn na malo iako je bila žetva kad obično padne cijena. zato su gice jeftine. uvjek je tako. jeftine gice - skupa hrana ili obratno. stalno se ponavlja jedno te isto
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh