• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Zadnjih dva-tri tjedna ove nenormalne vrućine učinilo svoje,gadno se počeo potpaljivat,mislim da od onih rekordnih očekivanja neće bit ništa....Kako javljaju još dva tjedna vrućina mislim da bi skoro moglo bit i berbe...ove što imam iz fao grupe 350 još malo pa spremni za akciju....Jel samo kod mene ovakva situacija i kako ste vi ostali cijenjeni forumaši zadovoljni???
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Antonio stvrno se dobro drže,odlični...i moji su bili takvi do prije dva tjedna a sad.....
Vjerovatno ima razlike i u FAO grupi, moji su 350 a tvoj je FAO 490...
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dobra zemlja čini čuda,a na pregorima nema ništa od klipa,jedva da se i stabljika drži kak je suho...sve se žuti naokolo...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kod mene se još dobro drži kuruza,samo ne treba očekivati prviše,normalan prinos bi trebao biti tako za sada izgleda.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve u svemu izgleda da ipak nakraju nebude tak mala cjena kukuruza, moglo bi se desiti da ga na kraju nebude koliko je očekivano...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Sve u svemu izgleda da ipak nakraju nebude tak mala cjena kukuruza, moglo bi se desiti da ga na kraju nebude koliko je očekivano...

Najgore kaj bude pobačaj kao i na psenici a još bu i loša cjena.
Lani nam je sve bilo super a ove godine jako loše.
Kod mene kukuruzi prvi sijani koncem travnja na zimskoj brazdi su loši
A oni koji su sijani na podrivac i odmah pripremano su puno bolji
Ovi na zimskoj gore a na podrivac se dobro drže.
Ovu godinu se bojim da nebu ni za mineralnu...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Izgleda da sve ovisi o vrsti. Jutros obišao tri lokacije i BC 572 i 408B se drže dobro,a BC 394 bogu za plakati.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Decki jucer sam se nakon 15ak godina provozao starim stazama malo put Madjarske odakle smo 90ih vukli cudo smjese za svinje i Bog zna sto sve ne. Mogu vam reci da sam stao zatecen, duboko razocaran i zapanjen stanjem kukuruza. Malo je rec KATASTROFA. Lani je kod nas bio jako los a bio sam u slavoniji i vidio zlo sto ga suša stvorila a ovo juce nemogu vam opisati. Radi se o dijelu od Gole do Nagyatada. Tamo vise nema pomoci, osusen 75% i malo koji da su izrasli veci od haube traktora. S nase strane granice su u osjetno boljem stanju a ono preko nisam mogao niti zamisliti. Sjecam se nekad da je tamo bio strahovito rodan kukuruz, visok, cvrst, zelen do kasne jeseni... kod nas je bio dobar a tamo jos bolji medjutim ovo juce vidjeno da mi netko pricao ne bih mu vjerovao!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Standardno dobar BC 572, najlošiji dio, cca 50m2 pjeskovito tlo ali se još drži. a na drugoj slici zadovoljavajuće.
 

Prilozi

  • 2fotografija.jpg
    2fotografija.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 124
  • 3fotografija.jpg
    3fotografija.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 113

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Decki jucer sam se nakon 15ak godina provozao starim stazama malo put Madjarske odakle smo 90ih vukli cudo smjese za svinje i Bog zna sto sve ne. Mogu vam reci da sam stao zatecen, duboko razocaran i zapanjen stanjem kukuruza. Malo je rec KATASTROFA. Lani je kod nas bio jako los a bio sam u slavoniji i vidio zlo sto ga suša stvorila a ovo juce nemogu vam opisati. Radi se o dijelu od Gole do Nagyatada. Tamo vise nema pomoci, osusen 75% i malo koji da su izrasli veci od haube traktora. S nase strane granice su u osjetno boljem stanju a ono preko nisam mogao niti zamisliti. Sjecam se nekad da je tamo bio strahovito rodan kukuruz, visok, cvrst, zelen do kasne jeseni... kod nas je bio dobar a tamo jos bolji medjutim ovo juce vidjeno da mi netko pricao ne bih mu vjerovao!
Karlovačko si mogel slikat na stolu a ovo nisi podkrijepio dokazima. :drink:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bit ce dokaza jer idem opet uskoro za Kanizu. Bas budem posliko, za ovo doba godine naprosto su nevjerojatno losi, nema im pomoci.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Možda ce biti bolja cjena ako kod njih podbaci.
Al se bojim da i nasima se ovaj pakleni tjedan nebude svidio...
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Nikako dobro. Sijao raniju sortu BC282 malo ranije i sve super. Po dva klipa, međutim danas dođem i ptice ga raščerupale do kraja. Prvi je bio u kraju. Drugi sijan malo kasnije BC 418B ptice ga mimoišle, jer ima sad dosta kukuruza oko njega, ali nije suša mimoišla nalijevanje zrna. Sad ti budi pametan što da radim drugu godinu.
 
M

MOCO

Guest
moj izgleda dosta dobro, međutim divlje svinje me izluđuju i već noćima obilazim :mad:::icon_axe: ali teško ću sačuvat
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
U mom kraju kukuruz lošiji nego prošle godine..U zadnjih 2 tjedna se posušio skroz..Visoke temperature bez kiše i eto ti zla..Klip se nije ispunio kak treba,zrna neče bit ,stabljika je polu suha..
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Standardno dobar BC 572, najlošiji dio, cca 50m2 pjeskovito tlo ali se još drži. a na drugoj slici zadovoljavajuće.

Vidiš ja sam isto sijao bc 572 i ove godine i prošle... živim kilometar od rjeke save i na nekim mjestima je tlo šljunčano i sve gori a na nekima je pjeskovito... tu di je pješčano i ima dosta vlege u sušnom vremenu, na tim poljima bc 572 rodi ko lud, i sad imam na jednom takvom polju isto 572 i dalje se crni koda nema suše, prošle godine je urodio da nisam nikad imal tak veliki prinos ko lani, očito da mu kod mene paše pjesak....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
U mom kraju kukuruz lošiji nego prošle godine..U zadnjih 2 tjedna se posušio skroz..Visoke temperature bez kiše i eto ti zla..Klip se nije ispunio kak treba,zrna neče bit ,stabljika je polu suha..

Od kud si Marko? Prošlu nedelju dok sam išel ujutro s posla iz Ivanovca, tu na ulazo u Ivanovec od Čakovca, kukuruz je bil još malo zeleni, u ponedjeljak poslepodne je siliral taj isti kukuruz zgorel je doslovce kroz noč, kompletno žuto, katastrofa!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh