• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Molio bih da se jave oni koji siju OS hibride u Zagorju, Karlovačkoj županiji i Zagrebačkoj sa svojim iskustvima s tim hibridima.

Nisam iz zagorja, al sam dosta blizu :icon_keel: ove godine sam prvi puta za probu posijao 2 paketa Drave i jedan paket OS 515 i kuruza je odlična, još ful zelena, nema nijednog suhog lista na njoj, klipovi su dosta veliki a ova OS 515 će biti odlična za silažu, ima je dobra 3 metra. Iduće godine ćemo većinu OS sijati. Susjed koji sa samohodnim beračem okolo uslužno bere kuruzu kaže da su OS hibridi prošle godine po onoj suši imali najbolje prinose, praktički da se nije ni osjetilo na njima da bila ekstremna suša, jedina mana im je da kad se bere u klipu ostane dosta komušine na njemu, tak da kod istovara malo više posla, al za zrno je super.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
imam posijan os 499 i boli glava kakav je, klipovi ogromni sa puno redova, samo da ga divlje svinje ne pojedu mogao bih trljati ruke u berbi

Cjena če biti bitna,šta ti znači trljati ruke sa 10t/ha ako cjena bude 60 lipa (20% vlage).
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Što se tiče cijene dajem informaciju od čovjeka koji se prije dva dana vratio iz sjeverne Italije.
Talijani za bio masu kukuruza, znači klip i stabljika plačaju oko 25 eurocenti po kili. Zato naši talijanima bez problema prodaju pšenicu po 1,5kn. Ne treba žuriti, a tko ima veće količine neka sam proba ugovarati sa nekim izvana jer više nismo van Unije.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Što se tiče cijene dajem informaciju od čovjeka koji se prije dva dana vratio iz sjeverne Italije.
Talijani za bio masu kukuruza, znači klip i stabljika plačaju oko 25 eurocenti po kili. Zato naši talijanima bez problema prodaju pšenicu po 1,5kn. Ne treba žuriti, a tko ima veće količine neka sam proba ugovarati sa nekim izvana jer više nismo van Unije.

25 eurocenti sigurno neplacaju,ako na 1 ha imas 50T = 50000 x 0.25= 12500EURA= 93750 kn/ ha ....pa gdje bi nama bio kraj??? :)
mozda 2,5euro centa...kod nas se cijena silaze krece oko 17 lipa...znaci tvoje sve smo dovezes u silos tko kupuje...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Što se tiče cijene u Italiji napisao sam što sam čuo, još sam čovjeka dva puta pitao. Ali ostaje činjenica da su talijani plačali cijenu pšenice od 1,5 kn.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Na krizevackom kraju cijena silaze je 25-28 lipa/kg...koliko sam cuo otkupljuju farma trema tsh, farma poljanski lug, bioplinska postrojenja gradec I gregurovec. Na bjelovarskom sajmu sam prical sa nekim otkupljivacima I prognoza za suho zrno je 80-90 lipa..za stocni sirak nemam info kolko se placa!
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Dali je u toj cjeni njihov kombajn i transport ili treba sam silirati i transportirati do njih..???
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Dali je u toj cjeni njihov kombajn i transport ili treba sam silirati i transportirati do njih..???

e kad bi jos u tome bio uracunat silokombajn i prevoz onda bi to bilo ko bog.ali mislim da je to cjena fanco silos...:icon_hang:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Dali je u toj cjeni njihov kombajn i transport ili treba sam silirati i transportirati do njih..???

Koliko sam čuo od susjeda koji bi sutra trebao silirati Bioplinara Gregurovec plaća 25 lipa + PDV po kili silaže. Siliranje i doprema do bioplinare su tvoja briga, imaju oni novi silokombajn i traktore ali koliko znam s tim samo vlastite kukuruze siliraju.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Onda i nije to nešto jer je transport največi problem, imam ponudo za silažu od 22 eura/tona sve njihovo kombaj i prijevoz.A koliko bi moglo biti tona zelene mase po hektaru (stablika je još dosta zelena) fao grupa 400-450??
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Onda i nije to nešto jer je transport največi problem, imam ponudo za silažu od 22 eura/tona sve njihovo kombaj i prijevoz.A koliko bi moglo biti tona zelene mase po hektaru (stablika je još dosta zelena) fao grupa 400-450??

ja mislim da je realan prinos izmedu 40,50tona po hektaru.naravno da kasnije gruope idu preko 60 tona ako se nevaram.pitaj Zvonimira kws on je strucnjak za kokuruz..
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
ja mislim da je realan prinos izmedu 40,50tona po hektaru.naravno da kasnije gruope idu preko 60 tona ako se nevaram.pitaj Zvonimira kws on je strucnjak za kokuruz..

Ako bude 40 t/ha onda niti ne pokrivam troškove proizvodnje:mur::mur::mur::icon_hang:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Koliko očekuješ zrna sa hektara. Ako je zrno i po kunu onda vidi na koju stranu preteže vaga.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Oko 12 t/ha,največi problem je što se nezna cjena a nagađanja su jako loša.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Meni je jučer rekao čovjek koji ima otkupnu zadrugu da bude 0.9 kn, stari je trenutno 1.15. Ok, vjerujem da je to prilično pouzdano jer je tako i za pšenicu najavio 1.05- 1.10, pa mi tu na forumu nitko nije vjerovao, a na kraju je baš ta cijena ispala.. na žalost.
 
T

Tikalon

Guest
Ispričavam se ako sam na krivo mjesto postao ovo, pišem na nalog roditelja koji su malo stariji te veoma zabrinuti. 15.6. posijan je kukuruz od 100 dana, Osječki hibrid, dobro je urodio, svaka stabljika ima po 2 klipa, a na glavnom klipu rastu izdatci iliti zaperci. Znači nema zaperaka iz same stabljike, već iz klipa kukuruza. Što to znači, da li treba ručno otkidati svaki ili ostaviti tako do berbe? Dodatni komentar: "to se još nikada nije dogodilo, nikada nismo imali takav."
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
ja mislim da je realan prinos izmedu 40,50tona po hektaru.naravno da kasnije gruope idu preko 60 tona ako se nevaram.pitaj Zvonimira kws on je strucnjak za kokuruz..

Tesko je ovak procjenit prinos samo prema FAO grupi...neki okvirni podatak mozes dobit na nacin da odmjeris jedan osrednji red u duzini 14,3 metra, posjeces stabljike I vagnes...iznos kilaze pomnozi sa 1000 I dobit ces kg silaze/ha
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Onda i nije to nešto jer je transport največi problem, imam ponudo za silažu od 22 eura/tona sve njihovo kombaj i prijevoz.A koliko bi moglo biti tona zelene mase po hektaru (stablika je još dosta zelena) fao grupa 400-450??

Ako si par kilometara od bioplinare onda je to ok :(rofl):

Reko mi rođak koji će za tu bioplinaru posilirati cca 100 kj da mu se prinosi kreću 35-40 tona po kj.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh