• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
treba imati povrsina da bi mogao sijati vise nego sto ti treba,a vecina stocara i nema tih mogucnosti...
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
U petak smo uzeli berač Maran iliti original tornada 40.

b8r0.jpg
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Po mom mišljenju svatko onaj ko nije u strašnoj gabuli ne treba žuriti sa prodajom. Unaprijed se jedino sa kurvom dogovara cijena i plaća. Ako je točno da se talijanima prodaje pšenica po 1,5 kn onda se treba razmisliti i o tome da pojedinci koji imaju veliku proizvodnju sami ili par udruženih pronalaze kupca i prodaju direktno.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
irvine156@ Daj malo više slika o beraču u pripadajuču temu,neliči mi previše na sipov berač,samo kljun koji bere klip. Reci kolko te izišo,i dali ti nebi bilo bolje uzet 4redi heder za kombajn,pošto vidim da ti kombajn u pozadini.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ne liči baš na sipov,pogotovo ne bunker(nikad nisam videl takvoga na sipu) a ako čovjeku bolje paše branje u klipu i spremanje,onda mu se bolje isplati tak,jer taj berač plačen oko polovice nego bi koštao dobar klasov adapter sa frezama...
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
ne liči baš na sipov,pogotovo ne bunker(nikad nisam videl takvoga na sipu) a ako čovjeku bolje paše branje u klipu i spremanje,onda mu se bolje isplati tak,jer taj berač plačen oko polovice nego bi koštao dobar klasov adapter sa frezama...
Klip je klip,em kvaliteta em netreba susara. Osim bunkera ostalo je skoro isto,tornado 40 trebala bi bit po maran licenci,bar mi je tako receno.
Adapter u italiji je relativno malo novca oko 2t eu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a dobro u italiji,ali opet nije ni uvoz badava...kod nas pravi adapter sa frezama 4-5000€
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nigdje nemogu nač temu o cjenama žitarica pa ću pitat ovdje:
Kolika je cijena lanjskog kukuruza??
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod mene jučer na radiu čuo da neki traži 2kn za kg! Po meni malo pretjerano!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dali to nije možda u maloprodaji,susjedima 100-200kg
Neki lik iz sela je prodao po 140kn a meni se to čini mala cijena
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Nije maloprodaja, mislim prodat će ti on i malo, al mislim da ima nekih 5 tona!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod nas nema,niti kukuruza niti novaca,tko ima rane već polako bere,evo mi lagano već tjedan dana meljemo klip i zob svježu,ove godine budem imao dovoljno za razliku od prošle ,nedostatak kukuruza se odrazio ali ni kupovanje ne bi imalo ekonomski učinak,uvijek bude postojao razdor između ratara i stočara,ali to je sve trgovina,kao što je jedan forumaš davno napisao pola ljudi nešto kupuje a druga polovica prodaje:icon_pidu::icon_pidu:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Čitao sam negdje da neka firma iz garesnice kupuje stari po 1.2 kn
A čuo od jednog kolege da neki kod njega nemoze uopće prodati.
Kod mene je isto oko 1.8-2 kn u maloprodaji.
Danas kolega iz kz. kaže da kod njega su neki Slovenci ponudili 60 lipa sa polja najesen...katastrofa
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Ha cuj, mogu oni ponuditi 60 lipa, samo ako im ko bude htel prodati..

:(giggle): probat nije grijeh.:icon_pidu:
lani se prodavala na njivi po 13 do 18 centi po kg, odvisno koliko si uzel.
Kod nas su za stari kukuruz preračunano 200kn pa gore, ak ko kupi, bere se novi pa ne ide prodaja starog.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
To su nekako okvirne cijene od 1.8-2,2kn sa kamiona . Kukuruz je ove godine kako gdje i mislim da ga neće biti u velikim količinama te ne treba žuriti sa prodajom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Danas tata zvao nekog lika iz Kajgane to je blizu Garešnice,lik daje 1,05kn a pred 2tjedna mu je jedan čovjek iz sela prodao po 1,40kn
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja kupio po 1,4 prije tjeda dana..i ja bi prodao litru mlijeka za 10 kn,ali neide...nitko neda:D
nije previse za pametovat,bolje sad dat za 1,4 nego za par tjedana kad dode nova dati ju po 0,8...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh