• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
sijan je 18.04 , to je Rwa Axxo , fao 390, zadovoljan za sad , a vijdet čemo kad uđem sa kombajnom u njega šta bude...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
pioneer A46,vrhunski kukuruz,visine 4-5 metra,klip,jedan veliki,na visini od oko 2 metra,mozda se sa slike ne cini,ali kukuruz je stvaarno visok.
na zalost,svinje su iskombajnirale vec 2 ha :icon_sad:
98k4.jpg

w1ye.jpg

w139.jpg
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
pioneer A46,vrhunski kukuruz,visine 4-5 metra,klip,jedan veliki,na visini od oko 2 metra,mozda se sa slike ne cini,ali kukuruz je stvaarno visok.
na zalost,svinje su iskombajnirale vec 2 ha :icon_sad:
98k4.jpg

w1ye.jpg

w139.jpg
osiguranje lovackog drustva?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Sad su stavili čeku u kukruze,kada su smazani na 80% :icon_hang:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Koje osiguranje, jeb... bi jim ja majku, uzeo bi ja nekog prijatelja lovca i svaku večer jednu skinul i da vidiš kak bi si nadoknadil uništeno a ako mi koji dođe na dvorište nekaj prigovarat išao bi on na nosilima van!:(devil)::icon_axe::(envy):
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
Koje osiguranje, jeb... bi jim ja majku, uzeo bi ja nekog prijatelja lovca i svaku večer jednu skinul i da vidiš kak bi si nadoknadil uništeno a ako mi koji dođe na dvorište nekaj prigovarat išao bi on na nosilima van!:(devil)::icon_axe::(envy):

Koliko imaš kukuruza? Vjerojatno puno. Ovo kaj su lovci dužni nadoknaditi štetu, oni zavlače, na žalost. Nisi razmišljao o ELEKTRIČNOM čuvaru stoke? ja sam to vidio na više mjesta - valjda funkcionira. Pozdrav!:wink:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nemam puno,12ha,ovo mi je veliki gubitak,jer to mi je jedan od najboljih kukuruza.
Mah,naknade,ako i netko uspio nesto izvuc,to bude mizerija koja nije vrijedna spomena.
Vidio sam i ja svega,ali toj gamadi nista ne smeta,elektricni cuvar,jos gore,jednom ga provali,i više nezna izac van,tek onda nastaje katastrofa...
 
B

BAGERISTA

Guest
Vijerujem da je šteta ogromna,i nama su jednu malu njivu svu sravnali sa zemljom,,:(nod)::(,ko da je cunami proša.....
A kad sam tražija odštetu,su rekli da je ista kultura več dvije godine na istoj zemlji,i da nemogu to platit,sramota:(wasntme)::mad::...

A pastir ko da ga i nema,,,,,,,,a reka si dobro,da poslje sve pokonbajniraju..
Jedino riješenje.
15kiz7.gif
ili
2uztkci.gif
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Danas sam malo bio u obilasku kukuruza koji su mi na dometu s biciklom. Rwa Brixxo me je vrlo ugodno iznenadio. Odličnose drži, zelen je, imam osjećaj da sušu uopće ne osjeća. Otkinuo sam 10-ak klipova i imaju po 20 redi zrna. Naučen sam na Bc sa po 14 i 16 redi. Vrlo velik broj stabiljka je uspio i iznjeti i drugi klip, ali je sitan. To mi uopće nije bitno jer će se, ako Bog da, skidati u zrnu. Pioneer nisam obišao jer mi je daleko, ali kaže tata da nije loš, ali da je ovaj bolji.

Slika nažalost nemam.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni su prošle godine uništile na jednoj njivi pola jutra.......na drugima je bilo malo, i na trećoj je bilo u sredini, nju nisu dirali do pred branje, pa nisam tražio odštetu.......

otišao sam u hrvatske šume, podnio odštetni zahtjev, i dobio za pola jutra kukuruza 1499kn


sijan 20. 06. 2013........saa mi mu dobro došla jedna prava kiša.......i možda bi i bilo nešto od njega


 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U petak sam poslikao jednu parcelu veličine 1,35 rali silažnog MAVERICK-a, prezadovoljan sam za sada, mogu reći da sušu nije ni osjetio, nema siliranja još mjesec dana ako se ne desi još nešto ektremno, no ak nije izgorio sad u ova protekla 2 tjedna na 40°C valjda ni nebude onda.







Još su kod ujaka dvije velike parcele, svaka po 2 rali Mavericka i još jedna mala od 0,65 rali kod mene, ima sveukipno 6 rali Mavericka za silažu, te 0,5 rali KWS MIKADA, to planiramo sve skinuti i spremiti u silose.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kako ide sa otkupom silaže????

koliko se plaća, te koliko bude po hektaru.......može malo informacija o tome
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
decki jel se napominje kakva bi mogla biti cijena,vamo kod nas jos nitko nista nezna ni priblizno
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
decki jel se napominje kakva bi mogla biti cijena,vamo kod nas jos nitko nista nezna ni priblizno

Vjerovatno kao i pšenica-nikakva- cc 80 lipa ako nebu manje? :mur:
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Vjerovatno kao i pšenica-nikakva- cc 80 lipa ako nebu manje? :mur:

Koje je to sranje,a godina je bila susna i prinos bi mogo biti kod nas oko 4 tone po rali i kad izracunas nist
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
kako ide sa otkupom silaže????

koliko se plaća, te koliko bude po hektaru.......može malo informacija o tome
ne znam tko je još otkupljuje, a jedan od načina određivanja cijene je da se procijenjeni prinos zrna poveća za 15 % i množi s cijenom kukuruza koja je na tržištu
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
kako ide sa otkupom silaže????

koliko se plaća, te koliko bude po hektaru.......može malo informacija o tome

Piše lokacija Osijek, pa probaj kontaktirat Osatinu, oni uzimaju masu silaže.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ok, hvala probat ću tamo.....čuo sam da bi klisa možda uzimala.....
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
kako ide sa otkupom silaže????

koliko se plaća, te koliko bude po hektaru.......može malo informacija o tome

Prijašnjih godina kod mene bila cca 25 - 35 lipa po kili, za ovu godinu nemam informacije koliko biu mogla biti. al koliko sam čuo da će ove godine bioplinara koja će se u blizini početi graditi već otkupljivati silažu, cijena bi mogla možda nešto i porasti
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh