• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Sto jeftiniji to bolje,za nas stocare je to predost a ne mana...
Kad se samo prisjecam cijene kukuruza od zime -proljece po 250 kn,zita,jecma 200 pa nek mi neko kaze da je to normalno,onda se niste bunili...
Puno ih je odustalo od stocarstva i preslo na ratarstvo,jer je puno jednostavnije,posijes zito, sve skupa 15 dana posla i cekas cijenu,ako cijene nisu ok onda na prosvijede i traktore na cestu...
Imam kukuruz,ako bog da bit ce ga mozda i "viska"al neplaniram ni pod razno prodavat...Bit ce koji bicic vise u tovu,koje svinjce,kravice ce bit malo sitije....
Znam da ce se pojedinci sad bunit,ljutit i pljuvat po meni....al niko nije ni mene pito kad sam davao po 220-30kn /kg,a prodavao mlijeko po 2-2.3kn!
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
Sto jeftiniji to bolje,za nas stocare je to predost a ne mana...
Kad se samo prisjecam cijene kukuruza od zime -proljece po 250 kn,zita,jecma 200 pa nek mi neko kaze da je to normalno,onda se niste bunili...
Puno ih je odustalo od stocarstva i preslo na ratarstvo,jer je puno jednostavnije,posijes zito, sve skupa 15 dana posla i cekas cijenu,ako cijene nisu ok onda na prosvijede i traktore na cestu...
Imam kukuruz,ako bog da bit ce ga mozda i "viska"al neplaniram ni pod razno prodavat...Bit ce koji bicic vise u tovu,koje svinjce,kravice ce bit malo sitije....
Znam da ce se pojedinci sad bunit,ljutit i pljuvat po meni....al niko nije ni mene pito kad sam davao po 220-30kn /kg,a prodavao mlijeko po 2-2.3kn!

;) Skupa kuruza jeftine svinje, jeftina kuruza skupe svinje pjeva moj ćale, dok bira koju će seljeću pripustit, samo ako je po jutru sudit kako vele, svi skupa bumo pjevali borbene za koji dan
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Sto jeftiniji to bolje,za nas stocare je to predost a ne mana...
Kad se samo prisjecam cijene kukuruza od zime -proljece po 250 kn,zita,jecma 200 pa nek mi neko kaze da je to normalno,onda se niste bunili...
Puno ih je odustalo od stocarstva i preslo na ratarstvo,jer je puno jednostavnije,posijes zito, sve skupa 15 dana posla i cekas cijenu,ako cijene nisu ok onda na prosvijede i traktore na cestu...
Imam kukuruz,ako bog da bit ce ga mozda i "viska"al neplaniram ni pod razno prodavat...Bit ce koji bicic vise u tovu,koje svinjce,kravice ce bit malo sitije....
Znam da ce se pojedinci sad bunit,ljutit i pljuvat po meni....al niko nije ni mene pito kad sam davao po 220-30kn /kg,a prodavao mlijeko po 2-2.3kn!
Prijatelju u potpunosti se slažem sa djelo oko cjena ali nemoj srackat da ratari 15 dana rade a ostalo spavaju.
Dali su stocari 2008 kad je bila jeftina kukuruza mislili na ratare nisu e pa jebiga...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečki kak god bilo ,ali ratari i stočari se nemogu u potpunosti slagati...ratarima ne paše dok je otkupna cijena mala,dok stočarima koji kupuju hranu bolje paše jer jeftinije prođu...ili dok je dobra otkupna cijena pa su ratari zadovoljni,ali stočarima naravno ne paše...

lega ako misliš da ratari samo 15 dana u godini rade,grdno se varaš... a i nije lako po par sto tisuča dati (veči ratari) i onda jedino možeš gledati u nebo i moliti Boga da nebude tuča da sve uništi,ili pak suša da sve izgori...a ipak stoka je pod krovom i njoj dadeš hrane,piti,podojiš i gotovo,i tak isto svaki dan...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
.Nemislim da ratari imaju samo 15dana posla,puno je tu ulaganja,stvari na koje mozes ali i onih na koje nemozes utjecat,svi smo u podjednakim govnima,samo budimo realni...
Kakva je situacija u stocarstvu dovoljno govori podatak o 22% manje isporucenog mlijeka i preko 3000 ugasenih polj.gospodarstava u proteklih 12mj.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Bez potrebno natezanje ,jer jedni drugima trebaju i da je tržište OK, svi su na dobitku,najveći problem je u tome što je veliki broj stočara uletio u ove megalomanske farme ali bez dovoljno zemlje,kod njih se javlja najveći problem oko hrane općenito,sve drugo se snalazi u prostoru i vremenu,iskreno vjerujem da svi budu u barem nekakvom plusu nakon ovakve teške i je...e godine,eto kod nas je kukuruz osrednji kod većine koja je bila slaba sa financijama,među njima sam i ja ,ali u odnosu na prošlu godinu kukuruz je u boljem stanju a cijena se bude vidjela
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Oni stočari koji proizvode dovoljno hrane za svoju stoku ništa neće profitirati sa niskom cijenom kukuruza, jer cijene smjesa i ostalih komponenti koje koriste kao dodatak ishrani - neće pojeftiniti bez obzira na cijenu kukuruza. Pogledajte da li je pojeftinio kruh i ostali pekarski proizvodi iako je cijena pšenice 30% manja u odnosu na lani. Nije, niti neće... a tako niti sve ostalo. Niske cijene samo pogoduju nekima da još više povećaju svoju zaradu, a to nikako nisu niti ratari niti stočari. Oni su uvijek bili i biti će "zadnja rupa na svirali".
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nemam megalomanske farme,zemlje imam dovoljno,vecinom svoje i nesto malo u zakupu,nebavimo se poljoprivredom5-6god...vec tri generacije(iako nilad iskljicivo i samo od poljoprivrede)nemam preskupe strojeve kao pojedinci koji su "stekli" u par godina nesto sto se i na zapadu stvara generacijama....i da neduzim vise..
Na neke stvari nemozes utijecat,npr. ove godine imam pripremljeno hrane i vise nego sto bi mi u nekom prosjeku trebalo...dok prosle godine,usljed one nenormalne suse,kad kisa prakticki nije pala cijeli 6,7 i 8mj. nisam ni imao sta ubrat i bio sam prisiljen kupovat kukuruz odredjeni dio,po onim nenormalnim cijenama koje su mnoge i odvele u propast...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Decki ne pise nam se dobro, navodno se iz Podravke šuška o cijeni 0,8kn za zrno standardne kvalitete, govorim o novom zrnu urod 2013. godine. Citam na srpskom forumu neka firma je vec izasla sa ponudjenom cijenom 10,50 din za 14% vlage sto bi u kunama bilo 0,69 za kg. Ako se zbilja bruse opljackat nam kukuruz kao psenicu ja niti zrna ne vozim na silos. Nisam toliko bogat da im poklanjam mukom steceno. Pa samo 15ica je kostala preko 400 kuna metar, a sjeme? Nikad skuplje!! Nemogu vjerovat sto nam rade, pa ovo je pljacka na ocigled:icon_eek::icon_e_surprised:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Svu raspoloživu oružanu silu i napraviti krkanu,evo jučer slušam poslije oglasa na Garešnici ,neka firma otkupljuje suhi kukuruz stari,1,2kn,pšenicu i ječam po kunu a zob cijelih 0,8 a nude posije po 1.4 i sojinu sačmu preko 5 kn,divota te sve otkupne cijene za jesen dolaze iz Agrokorovog tabora i velikog smrada Todorića,ratari su definitivno hebali ježa u leđa ove godine,mi koji imamo stoke još budemo preživjeli rasprodajom jedni sezonu a onda u gerilu,:mad::mad::mad:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam odlučio da sve beram u klipu i spremam, čak budem stavio u upotrebu i jedan stariji čardak......pa nek se nađe, nema puno kukuruza kako oni misle, u nekim krajevima je dosta podbacio........a to će se sve vidjeti oko nove godine, pa mislim da treba spremiti sve što se može, i onda kasnije prodati.......

žao mi suncokreta samo, tu sam položio dosta nade, da će biti nešto, jer je iznadprosječan.....mislim da nikada nije rodio ko ove godine.......a cjena će biti od 1.8 do 2 kune......a prošle godine 3 do 3.5kn.......cjena skoro prepolovljena, a nemogu ga nigdje skladištiti......
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi budemo isto u klipu kolko god budemo mogli nači još dodatnih kukuružnjaka,makar imamo 2 velika ali ipak bude nešto više kukuruza nego prošle godine...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nemozes da vjeruješ a i ja sam čuo danas da se šuška oko 0,8 kn.
Ponavlja se 2008. Loše cjene i prinosi.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
2007. u jesen je otkupna cijena bila 1,6kn za kg stand kvalitete a nagodinu 2008. cijena je pala na 0,8. Lani bilo 1,7 a ove godine smo najeb..i!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
I ja sam čuo za tu cijenu od 0.8 kn/kg na bazi suhog zrna.Ova godina je koma sa cijenama,a soja bi navodno trebala biti 2.60 kn/kg.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ossk 596 za silažu! Još malo i evo ga! Stabljika još sva zelena! :icon_winkle:
mzl5.jpg
[/URL][/IMG]
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Sto jeftiniji to bolje,za nas stocare je to predost a ne mana...
Kad se samo prisjecam cijene kukuruza od zime -proljece po 250 kn,zita,jecma 200 pa nek mi neko kaze da je to normalno,onda se niste bunili...
Puno ih je odustalo od stocarstva i preslo na ratarstvo,jer je puno jednostavnije,posijes zito, sve skupa 15 dana posla i cekas cijenu,ako cijene nisu ok onda na prosvijede i traktore na cestu...
Imam kukuruz,ako bog da bit ce ga mozda i "viska"al neplaniram ni pod razno prodavat...Bit ce koji bicic vise u tovu,koje svinjce,kravice ce bit malo sitije....
Znam da ce se pojedinci sad bunit,ljutit i pljuvat po meni....al niko nije ni mene pito kad sam davao po 220-30kn /kg,a prodavao mlijeko po 2-2.3kn!

Prijatelju ako je to tak kak pričeš zakaj ne posiješ više nego kaj ti treba pa lako prodaš, ja sijem iz tog razloga više nego kaj mi treba a višak se lako proda i nisi na gubitku....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh