• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To su nekako okvirne cijene od 1.8-2,2kn sa kamiona . Kukuruz je ove godine kako gdje i mislim da ga neće biti u velikim količinama te ne treba žuriti sa prodajom.

pametno!!!!

nema kukuruza koliko je procjenjeno, jer u nekim područjima sve ide u silažu, jer nema klipa......sada ako ponude 80 lipa, a iza nove godine nevjerujem da će biti ispod 1.20 do 1.30.......ja planiram sve spremiti jer nemam puno......pa nek stoji......do proljeća, uvijek se "njima" može prodati.......
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
evo i naše kuruze :) to sam jednu zemlju slikao, ima i slabijih al ne puno al ima i dosta boljih :)
to je pioner al neznam koja sorta to smo uzeli na kraju kad nismo mogli vec birati jer sve bilo sprodano...inace imamo jos BC 572 i Pionera P85 i jaako dobro se drze oba dvije sorte :)
Visok sam 178 hehe
3or3.jpg


snh2.jpg


n9qv.jpg


slike su od pred par dana.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja već imam kukuruza za branje, a to će vjerojatno biti slijedeći vikend, a danas na jednoj njivi brao kukuruz za kuhanje......:biggrin:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Evo moje os drave:




Sijana je negdje oko 20. 4. i tek sad su se poceli malo najdonji listovi susiti.. prezadovoljan sam tim hibridom, al zao mi je sto je imam na samo 3 jutra, ovo ostalo su mi bc hibridi (najvise 572).. u sjetvi sam bio malo skeptican sa os hibridima zbog dosta male cijene sjemena, ali mislim da su bolji od svih bc-a pa i nekih jos skupljih i razvikanih hibrida.. na godinu idem sa osjeckim na barem 70 posto povrsina koje budu pod kukuruzom..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Evo moje os drave:




Sijana je negdje oko 20. 4. i tek sad su se poceli malo najdonji listovi susiti.. prezadovoljan sam tim hibridom, al zao mi je sto je imam na samo 3 jutra, ovo ostalo su mi bc hibridi (najvise 572).. u sjetvi sam bio malo skeptican sa os hibridima zbog dosta male cijene sjemena, ali mislim da su bolji od svih bc-a pa i nekih jos skupljih i razvikanih hibrida.. na godinu idem sa osjeckim na barem 70 posto povrsina koje budu pod kukuruzom..

Budeš vidio kada budeš kombajnirao kakav je,kod mene su se loše pokazali ti osiječki hibridi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve ovisi od podneblja.....kod nas se drava dobro pokazala.......treba isprobavati, pa se zadržati na onom što daje najviše........npr ossk 596 kad pogledaš klipove, od dlana do lakta su, pogotovo kada se u klipu bere, pa odvezeš nekome za najam zemlje, divota......a prinos nije kao kod ostalih hibrida, koji daju po dva manja klipa po stabljici......čak je razlika i do 2t po hektaru zrna.......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ove godine imam oko 75% zastupljene OSSK hibride, BC ssamo 418B, on je nepogrešiv, i KWS i Syngenta ostalo, Pioner izbačen, za sada su OS hibridi ODLIČNI i definitivno postaju glavni hibridi kod mene.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Kako su kod vas istočno od Zagreba kukuruzi lijepi i zeleni. Kod mene ovdije u okolici Jaske 70% već ih je dobrano suha i gotovo spremna za berbu. Jedino što sam primjetio da se BC 572 solidno drži.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Bc 574 jos daleko bolji od 572

kakva su vam iskustva sa kukuruznom zlaticim

nema baš puno pomoći ako dođe, jedino sam čuo da se koriste neke ljepljive trake, al nisam nikad vido kako to funkcionira u praksi, prošle godine sam je imo i za izvoz :icon_blackeye:
ove godine gotovo da je i nije bilo
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Bc 574 jos daleko bolji od 572

kakva su vam iskustva sa kukuruznom zlaticim

Svake godine kukuruz na drugu njivu i odlično je.
Ako se posije na istu, onda je ima i ne pomaže ako je i tretirano protiv nje.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
imam posijan os 499 i boli glava kakav je, klipovi ogromni sa puno redova, samo da ga divlje svinje ne pojedu mogao bih trljati ruke u berbi
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Molio bih da se jave oni koji siju OS hibride u Zagorju, Karlovačkoj županiji i Zagrebačkoj sa svojim iskustvima s tim hibridima.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh