• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Reko mi rođak koji će za tu bioplinaru posilirati cca 100 kj da mu se prinosi kreću 35-40 tona po kj.[/QUOTE]

Dobro rođaku ide. To je oko 70 t/ha. Svaka čast.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nikakvo čudo, to bi bio neki normalan prosjek, ja sam lani imao sa površine 0,65 kj 23 t silaže, KWS Mikado je bio.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tko se god imalo potrudi oko zemlje može imati takve približne prinose, a tko pusti da sve zaraste u korov badava mu sve.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Reko mi rođak koji će za tu bioplinaru posilirati cca 100 kj da mu se prinosi kreću 35-40 tona po kj.

Dobro rođaku ide. To je oko 70 t/ha. Svaka čast.[/QUOTE]

Dali ti je rođak iz Rakovca ili poblize okolice.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nikakvo čudo, to bi bio neki normalan prosjek, ja sam lani imao sa površine 0,65 kj 23 t silaže, KWS Mikado je bio.

Nisam ga pitao šta je sijao, danas susjed isto za bioplinaru silira 4 kj, pa ćemo vidjeti kakovi će njemu biti prinos.
 
T

Tikalon

Guest
Ispričavam se ako sam na krivo mjesto postao ovo, pišem na nalog roditelja koji su malo stariji te veoma zabrinuti. 15.6. posijan je kukuruz od 100 dana, Osječki hibrid, dobro je urodio, svaka stabljika ima po 2 klipa, a na glavnom klipu rastu izdatci iliti zaperci. Znači nema zaperaka iz same stabljike, već iz klipa kukuruza. Što to znači, da li treba ručno otkidati svaki ili ostaviti tako do berbe? Dodatni komentar: "to se još nikada nije dogodilo, nikada nismo imali takav."

Oprostite ali, može li netko odgovoriti na ovo?
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Meni je to malo cudno, sad sam se cuo sa gospodinom koji je zaduzen za otkup, sve mi je to nekako preidealno....:(think):.... naime racunica je predobra. uzmimo u obzir najave cijena suhog zrna, od max 0,90 kn/ha.

- Recimo prinos od 8 t/ha suhog zrna donosi 7200 kn/ha +pdv (bez troskova susenja i prijevoza)

- osobno misljenje je da na hektaru takvog kukuruza mozes dobiti cca 40 t/ha silaze sto donosi cca 10000 kn/ha +pdv (bez prijevoza, s tim da je covjek rekao da ce napraviti deponij u Ivanicu znaci prijevoz je 18 km za mene)

Mozda malo previse kalkuliram, ispravite moje netocne navode ako sam negdje pogrijesio, i na kraju pitanje da li je tko s njima radio da li su sigurni sto se tice placanja, velim sve je to predobro......:icon_e_wink:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Meni je to malo cudno, sad sam se cuo sa gospodinom koji je zaduzen za otkup, sve mi je to nekako preidealno....:(think):.... naime racunica je predobra. uzmimo u obzir najave cijena suhog zrna, od max 0,90 kn/ha.

- Recimo prinos od 8 t/ha suhog zrna donosi 7200 kn/ha +pdv (bez troskova susenja i prijevoza)

- osobno misljenje je da na hektaru takvog kukuruza mozes dobiti cca 40 t/ha silaze sto donosi cca 10000 kn/ha +pdv (bez prijevoza, s tim da je covjek rekao da ce napraviti deponij u Ivanicu znaci prijevoz je 18 km za mene)

Mozda malo previse kalkuliram, ispravite moje netocne navode ako sam negdje pogrijesio, i na kraju pitanje da li je tko s njima radio da li su sigurni sto se tice placanja, velim sve je to predobro......:icon_e_wink:

Kod mene se silaža plaća 20lp s time da nemaš nikakve troškove, no da odmah kažem, prinosti od 4 i više vagona su jako rijetki, a ovih 6-7 što se spominje eventualno sa nekim silažnim hibridima.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Može. To ti te stodanke vole imati. Neka ostane kako je jer će pokrajnji izboji zakržljati a klip će se razvijati. Možda se čak ni donji klip ne razvije do kraja. Gledajte i čekajte berbu.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
U podravini Slovenci plačaju silažu 22€ franko polje (imaju svoje silokombajne i prevoz) a ako sam siliraš i voziš tad je 27€!
Ako je prinos silaže 40 tona/ha x 22€ = 880€ ili 6600 kn
Ako je prinos suhog zrna 8 t/ha x 0.9 kn = 7200 kn minus troškovi sušenja, kombajna, prevoza, manipulativni troškovi itd
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Kolega KWS zakaj se Mikado teško silira ?

kako to mislis da se mikado tesko silira?ja sam ove godine siliao samo mikado i jos cu za koji dan i silira se ko svaki drugi..mozda mislis da ide tesko zato sto je velik i ima debeli klip?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ako puno kukuruza ode u silažu i bioplinare, što će ostati za zrno.

Valjda onda kukuruz bude skuplji na ljeto (nadam se).. ja ju ne prodajem sad u jesen nego sve spremam u koseve u klipu i onda krunim pa prodajem..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja juče otvorio sezonu kombajniranja kukuruza.Išao sam u zaradu,tvrtka sam kombajnirao,suha kuruzovina jako se praši al kuruza ima dosta vlage,a prinos 7,5 tona po katastarskom jutru,curi kao luda u bunker,sve gledam otkud je toliko kuruze.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja sam imao za silažu Ossk 596 Fao 590, na hektar je bilo nekih 70t mase.. Jedino ga crv dosta napao pa je bilo izlomitog kukuruza zbog jakog vjetra od prije dva tjedna... Al zanimljivo je kako je tu crv jer govori se kao da je najbolje zaorati kukuruzovinu što dublje i što prije, a kod mene je svake druge godine tu kukuruz i uvjek ga isiliram, susjedne njive su bile pšenica prošle godine, a sad su soja..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh