• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Danas ujutro i popodne u Rešetarima sretnem velikog đonija sa dvje dvoosovinke pune kukuruza, a oko Nove Gradiške popodne sretnem još malo većeg Fenda sa podrivačem. Jeli to bio tko od vas ?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas ujutro i popodne u Rešetarima sretnem velikog đonija sa dvje dvoosovinke pune kukuruza, a oko Nove Gradiške popodne sretnem još malo većeg Fenda sa podrivačem. Jeli to bio tko od vas ?

Kojeg đonija i kojeg fenda!?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Meni je to malo cudno, sad sam se cuo sa gospodinom koji je zaduzen za otkup, sve mi je to nekako preidealno....:(think):.... naime racunica je predobra. uzmimo u obzir najave cijena suhog zrna, od max 0,90 kn/ha.

- Recimo prinos od 8 t/ha suhog zrna donosi 7200 kn/ha +pdv (bez troskova susenja i prijevoza)

- osobno misljenje je da na hektaru takvog kukuruza mozes dobiti cca 40 t/ha silaze sto donosi cca 10000 kn/ha +pdv (bez prijevoza, s tim da je covjek rekao da ce napraviti deponij u Ivanicu znaci prijevoz je 18 km za mene)

Mozda malo previse kalkuliram, ispravite moje netocne navode ako sam negdje pogrijesio, i na kraju pitanje da li je tko s njima radio da li su sigurni sto se tice placanja, velim sve je to predobro......:icon_e_wink:

Kakav deponij pojasni malo i koja cjena...???
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Kakav deponij pojasni malo i koja cjena...???

Našli bi mjesto u Ivaniću gdje bi dovažali silažu, a oni bi ju kasnije o svojem trošku vozili do bioplinare, da nam krate put, navodno imaju nekog velikog kooperanta iz Ivanića, a sad gdje bi to točno bilo nezna ni on još rekao je da će se javiti kroz 2-3 dana..

Cijena koju plaćaju je 0,25 kn/kg (+PDV), e sad kolko su sigurni kod plaćanja to ne bi znao nisam s njima radio...
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ja juče otvorio sezonu kombajniranja kukuruza.Išao sam u zaradu,tvrtka sam kombajnirao,suha kuruzovina jako se praši al kuruza ima dosta vlage,a prinos 7,5 tona po katastarskom jutru,curi kao luda u bunker,sve gledam otkud je toliko kuruze.

Kakav ti se čini taj tvrtko kakvo je zrno, jel bio gust sklop
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Našli bi mjesto u Ivaniću gdje bi dovažali silažu, a oni bi ju kasnije o svojem trošku vozili do bioplinare, da nam krate put, navodno imaju nekog velikog kooperanta iz Ivanića, a sad gdje bi to točno bilo nezna ni on još rekao je da će se javiti kroz 2-3 dana..

Cijena koju plaćaju je 0,25 kn/kg (+PDV), e sad kolko su sigurni kod plaćanja to ne bi znao nisam s njima radio...

Moj kolega sa faksa kod njih radi.
Neznam dali imaju kojeg koperanta iz ivanica, ali ima jedan iz okolice vrbovca.
Ajde ako saznas kaj vise javi ja sam zainteresiran...
Kad bi bilo tu blizu to bi super bilo...
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Moj kolega sa faksa kod njih radi.
Neznam dali imaju kojeg koperanta iz ivanica, ali ima jedan iz okolice vrbovca.
Ajde ako saznas kaj vise javi ja sam zainteresiran...
Kad bi bilo tu blizu to bi super bilo...

Rekao je da ce mi se javit kroz par dana, pa viknem nema problema....
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
kaj se tiče ovih slovencov kaj otkupljuju silažni kukuruz za bioplin ako su ovi blizu Lendave, moja praporuka je da ne radite s njima (ako su to ti) jer su preteški za plačanje, mi smo preošle godine radili s njima, i sigurno ne plačaju 250 kn tonu + pdv jer ljudi bioplinari crnec prodaju i po 180 kn tonu, plus prijevoz, a sve kaj je ispod 200 kn tone se moru najti oni čiji kukuruz nema klipa..
oni koji su radili u prolječe ugovore s bioplinarama imaju bolje cijene a svi koji sad siliraju plačaju im 50 do 80 kuna po toni manje pravdajuči se da ima kukuruze kolko očeš, a zapravo nema kukuruze kolko očeš nego nema kukuruza klipa a ljudima trebaju novci
neznam vidim tu da neki imaju 60, 70 tona po ha ja to ne vjerujem, jer kad je dobra godina i kukuruz skroz zelen na dobroj zemlji teško se nabere prek 60 tona, a ne u ovoj godini gde je bilo suše da ti pamet stane
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
ne plačaju 250 kn po toni nego 22 eura po toni, mi smo razgovarali sa njima, i plačaju u roku od 24 sata, tak su barem tu jednom čovjeku platili...a sad neznam tocno dal su iz lendave al mislim da jesu cak.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kakav ti se čini taj tvrtko kakvo je zrno, jel bio gust sklop

Pa zanimljivo izgleda zrno,okruglo je i lijepo izgleda,a sklop nije baš bio gust,normalno je posijano i dosta ga je bilo,sve sam se čudijo otkud toliko curi u bunker.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
kaj se tiče ovih slovencov kaj otkupljuju silažni kukuruz za bioplin ako su ovi blizu Lendave, moja praporuka je da ne radite s njima (ako su to ti) jer su preteški za plačanje, mi smo preošle godine radili s njima, i sigurno ne plačaju 250 kn tonu + pdv jer ljudi bioplinari crnec prodaju i po 180 kn tonu, plus prijevoz, a sve kaj je ispod 200 kn tone se moru najti oni čiji kukuruz nema klipa..
oni koji su radili u prolječe ugovore s bioplinarama imaju bolje cijene a svi koji sad siliraju plačaju im 50 do 80 kuna po toni manje pravdajuči se da ima kukuruze kolko očeš, a zapravo nema kukuruze kolko očeš nego nema kukuruza klipa a ljudima trebaju novci
neznam vidim tu da neki imaju 60, 70 tona po ha ja to ne vjerujem, jer kad je dobra godina i kukuruz skroz zelen na dobroj zemlji teško se nabere prek 60 tona, a ne u ovoj godini gde je bilo suše da ti pamet stane


Ovdje kod mene otkupljuje firma Bioplinara Organica Kalnik 1 / http://www.bioplinara.com/hr/ ), gazda te firme je Hrvat rodom iz sela gdi gradi bioplinaru. Neznam kako kod tebe kod mene je kukuruz puno bolji od prošle godine, Lani u ovo vrijeme već skoro sav bio pospremljen dok sad još ni ne razmišljam o berbi, OS 515 i Drava su još skoro skroz zeleni, jedino mi Pioneer požutio.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Ovdje kod mene otkupljuje firma Bioplinara Organica Kalnik 1 / http://www.bioplinara.com/hr/ ), gazda te firme je Hrvat rodom iz sela gdi gradi bioplinaru. Neznam kako kod tebe kod mene je kukuruz puno bolji od prošle godine, Lani u ovo vrijeme već skoro sav bio pospremljen dok sad još ni ne razmišljam o berbi, OS 515 i Drava su još skoro skroz zeleni, jedino mi Pioneer požutio.

znam za tu bioplinaru, on i plastenike planira raditi...
i kod nas je bolji nego prošle godine, samo mi nesmo dobili tolko kiše tj samo zadnji tjedan u 8 mj je padala a cijelo ljeto nikaj tak da smo mi več posilirali, još ima samo 8 rali, a to budemo uskoro
mi smo s 24 ha skinuli 1000 tona imal je visinu samo je stabljika bila malo tanja, a pošto radimo zemlju u krugu od 20 km bilo je i malo presuhoga i malo prezelenoga, i gdje je god suh do klipa taj nikaj ne važe..
tak da je i bilo kiše prek ljeta ne vjerujem da bi bilo puno preko 60 tona po hektaru jer mu je na mjestima falelo vlage u stabljici i stabljika bila malo tanja a to nemre donesti još 30 tona po hektaru
 
Posljednje uređivanje:

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
ne plačaju 250 kn po toni nego 22 eura po toni, mi smo razgovarali sa njima, i plačaju u roku od 24 sata, tak su barem tu jednom čovjeku platili...a sad neznam tocno dal su iz lendave al mislim da jesu cak.

kolega mireek je spomenul 250 kn po toni
jer ako ne plate drugi dan i vele da budu od posle 1. iduči mjesec zaboravite nekolko mjeseci na novce
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh