• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
slike budu dok ih postavim......sa jednog jutra 10t klipa......pioneer pr35f38

ossk 596 jako velik klip, oko 35cm al traži i rjeđi sklop od pioneera......pa ga i manje ima, al klipovi su ekstra....
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Dali zna netko kako izracunat prinos zrna u klipu,naprimjer ako dobijem 5 tona zrna,koliko bi to bilo da sam brao u klipu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi moji kaj je ovo??
Jel to kukuruzni moljac??













Ima dosta toga, ima i štete, podgriza stabiljku oko klipa i lagano se ruši.
Napalo je i silažni kukuruz, pitanje je sad jel bude to kaj smetalo za spremanje u silos??
Kak i kaj s klipom koji ima toga po sebi??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Je Šanana,moljac i njegova bratija,ove jeseni bi moglo biti velikih šteta,ovo kišno vrijeme ako oduži berbu,pljesni budu napravile svoje,bude trebalo kukuruz brzo rješavati sa polja,ja nemam puno pa veći dio ide klip i nešto malo u vreče
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ima li načina da štitite klip u čardaku od moljca?? sad kad se kruni ima more leptira..
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
u ponedljeljak sam mjerio vlagu u kukuruzu i bila je 17.3 i nakon dva dana pala je na 16.3 a sorta je syngenta nk lucius
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ima li načina da štitite klip u čardaku od moljca?? sad kad se kruni ima more leptira..

Imaš Actellic, s njim pošpricaš kukuružnjak, za dezinfekciju, a nije garancija da nebu poslije došli, no nebu ih tako puno.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Imaš Actellic, s njim pošpricaš kukuružnjak, za dezinfekciju, a nije garancija da nebu poslije došli, no nebu ih tako puno.
nikaj od toga. pošprical sam kad sam ujesen stavljal klip u čardak, i sad ih bilo ko nikad.
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Pozdrav kolege pitanje, šta je bolje kukuruzovinu pokupit sa njive ili izmalčirat je?
U planu je da drugu godinu na tu istu parcelu ide opet kukuruz.
Dali če to bit dobro ili loše za kukuruz?
Pitam jer još nisam nikad stavljao kukuruz na kukuruz.
Lp cros
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
:mur:
Pozdrav kolege pitanje, šta je bolje kukuruzovinu pokupit sa njive ili izmalčirat je?
U planu je da drugu godinu na tu istu parcelu ide opet kukuruz.
Dali če to bit dobro ili loše za kukuruz?
Pitam jer još nisam nikad stavljao kukuruz na kukuruz.
Lp cros

ako netreba kukurozivina smalcaj je i baci 100 kg uree po rali (radi bolje razgradnje) i zaori.moj stric vec 11 godina sadi kokuruz po kokuruzu.:icon_eyes:
fric pa nije losa cjena .el to sa prevozom u dezelu ili oni dodu po nju?jer ak dodu onda je to mislim predobro.bratic mi je vec brao i vozio tu u jednu firmu po 115 suhi,sa time da je vlaga bila oko 30
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Pozdrav kolege pitanje, šta je bolje kukuruzovinu pokupit sa njive ili izmalčirat
Ako imas volje bolje ju malciraj. Ja cu ove godine probati rastopiti ureu i pospricati kukuruzovinu. Cuo sam da tako urea pocinje brze djelovati pa bumo vidjeli.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Od koga to ako se smije znati, da li to znaci i cijenu za frisku???

Da to je ponuda za frisku. A vidli bumo još... On dođe po nju tako nešto još ce dečki pregovarati.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Kako maknuti kukuruzovinu sa njive. Kao hranu za stoku OK. Žetvene ostatke po novim propisima zabranjeno je spaljivati. Ako se ne koristi kao hrana za stoku zaore se i doprinosi plodnosti tla.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
zetveni ostatci se nesmiju paliti,takav je zakon...a praksa u mom kraju je sasvim drugacija....i ovih dana se dimi na sve strane..ali da se vratimo temi, prosli petak zasli kombajnom u kukuruz, M34- napravili krug okolo da vidimo kako sipa...vise nego dobro...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ako nije tajna s kojom firmom pregovaras to u sloveniji? Imaš broj telefona neki?

Neznam točno kako se zove kolega je uzel vizitku mislim da Volovec ili tak nekaj...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bit ce zrna kolko bude ali bit ce i kvarnoga pun kufer, crva ima kao nikad skoro svaki drugi klip je zbusen.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh