• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
znam za tu bioplinaru, on i plastenike planira raditi...
i kod nas je bolji nego prošle godine, samo mi nesmo dobili tolko kiše tj samo zadnji tjedan u 8 mj je padala a cijelo ljeto nikaj tak da smo mi več posilirali, još ima samo 8 rali, a to budemo uskoro
mi smo s 24 ha skinuli 1000 tona imal je visinu samo je stabljika bila malo tanja, a pošto radimo zemlju u krugu od 20 km bilo je i malo presuhoga i malo prezelenoga, i gdje je god suh do klipa taj nikaj ne važe..
tak da je i bilo kiše prek ljeta ne vjerujem da bi bilo puno preko 60 tona po hektaru jer mu je na mjestima falelo vlage u stabljici i stabljika bila malo tanja a to nemre donesti još 30 tona po hektaru

Da plastenike i pogon za proizvodnju peleta. Hvala Bogu kod mene bilo dosta kiše i u 6. i u prvoj polovici 7. mjeseca, jedino druga polovica 7. i prva 8. su bile malo sušnije. Još nije 30 % silaže posilirano.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Pa zanimljivo izgleda zrno,okruglo je i lijepo izgleda,a sklop nije baš bio gust,normalno je posijano i dosta ga je bilo,sve sam se čudijo otkud toliko curi u bunker.

I ja sam ga mislio posijat al sam u zadnji čas kupio os 499, al na proljeće budem sigurno, pa onda je sigurno imao velike klipove kad ga je bilo toliko
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Da plastenike i pogon za proizvodnju peleta. Hvala Bogu kod mene bilo dosta kiše i u 6. i u prvoj polovici 7. mjeseca, jedino druga polovica 7. i prva 8. su bile malo sušnije. Još nije 30 % silaže posilirano.

hvala Bogu, negdje je moralo opasti dosta kiše nemre baš u cijeloj Hrvatskoj biti suša, samo nek se dobro proda i ko Bog :)
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Da li zna ko cijenu za klip, ljudi zovu ko bedasti a neznam kaj bi im rekel, u 2 dana upit za 14 tona....da ne povjerujes
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
hvala Bogu, negdje je moralo opasti dosta kiše nemre baš u cijeloj Hrvatskoj biti suša, samo nek se dobro proda i ko Bog :)

Nažalost nemam tak puno da bi bilo za prodaju, imam kuruzu za svoje potrebe, za stoku hraniti.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Da li zna ko cijenu za klip, ljudi zovu ko bedasti a neznam kaj bi im rekel, u 2 dana upit za 14 tona....da ne povjerujes

Imam i ja kolega negdije oko 20 tona za prodat ak ce trebat netko
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A kakve su vlage??? nitko ne pise...
Ja sam prije tjedan dana mjerio P9494 imao je 30,5%.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Evo kolega razgovarao sa ljudima iz gavrilovica najavljuju cijenu debelo ispod 1 kn/kg :mur::mur:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kolega je koperant od belja tj. Agroprerada Ivanic i nude mu 65 lipa za vlazni srot ako ce biti cjena 85 lipa suha a 74 lipe ako bude kunu suha.
Neznaju odrediti koja bu cjena nego unutar toga...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ljudi, postavljate slike i to je kraj. Pošto ovaj forum služi za razmjenu iskustava bilo bi dobro da se stavlja površina i ubrana količina, bar u kubicima, te koja sorta kukuruza da se zna uspoređivati koji je najbolji. Jer najmjerodavnija su iskustva nas koji radimo zemlju, a ne njihove brojke iz prospekata.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh