• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Gdje je moguće treba neko navodnjavanje, ako ništa drugo, par cisterni pustiti pa nek teče, barem se malo snizi temperatura,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jučer sam prolazio kroz baranju, i ima dosta suhog kukuruza, izgledalo mi na početku da su rane sorte pa zriju, al nisam stajao da bolje pogledam.......iako mi se neki čine da se suše, i dosta tanka stabljika, jer u početku je imao puno vode, a sada mu fali..........
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Kod mene se također super drži, lani u ovo vrijeme bio napola suh, a sad još nijednog lista suhog nema.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gdje je moguće treba neko navodnjavanje, ako ništa drugo, par cisterni pustiti pa nek teče, barem se malo snizi temperatura,

E vidiš mi u Međimurju doslovce spavamo na vodi a pod navodnjavanjem imamo jedan veliki k...! Ja doma imam vodu na 2.5-3m dubine a onaj dio niže prema Čakovcu več skoro na 2m a iskoristivost nam je ravna nuli. Beličanci nekaj malo zaljevaju krumpir isto kao i Totovec gdje imaju izgrađeni sustav ali je ljudima teško dati 200kn po hektaru, pa nek im onda ljepo sve izgori pa nek cvile! To ti je poljoprivreda na Hrvatski način, rađe bu popušil par tisuča kuna nego reskiral 200 da spasi stvar!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Od kud si Marko? Prošlu nedelju dok sam išel ujutro s posla iz Ivanovca, tu na ulazo u Ivanovec od Čakovca, kukuruz je bil još malo zeleni, u ponedjeljak poslepodne je siliral taj isti kukuruz zgorel je doslovce kroz noč, kompletno žuto, katastrofa!
Z Palinovca sam..

Bez sistema za navodnjavat nema više dobre proizvodnje..Vrijeme se nekam pokvarilo i nebreš više računat na prognozu kaj najavljuju..
AK ništa drugo bar je kukuruz malo višiji nego prošle godine pa bude više mase za silažu,ali zrna jako slabo..
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Kod nas je kukuruz solidan ali vjerojatno nista od ocekivanih velikih prinosa ali sdruge strane vjerojatno ni cijena nebude ocekivano niska
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
suši se suši polako bez navodnjavanja,a na pregorima tolko kaj nekaj i ima...a kolko vidim ima i u @ šananinom kraju su se počele sušit polako,nema vlage...sad bar da padne neka dobra kiša ,ali i to bi več teško spasila...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
suši se suši polako bez navodnjavanja,a na pregorima tolko kaj nekaj i ima...a kolko vidim ima i u @ šananinom kraju su se počele sušit polako,nema vlage...sad bar da padne neka dobra kiša ,ali i to bi več teško spasila...

Znaš kak je jeden Podravec rekel kaj z menom dela? Da se Drava i Mura razlejeju nema spasa kuruzi v doljanskim kraju!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma nega ti spasa niti ovak,makar sam ja čistamce v kotu između drave i mure,i tu jbmu slabo curi i desc,dok npr. v cakovcu je cela ploha,a prinas nikaj ili nekaj malo i slabo...a voda mi je 3 metra ispod površine ...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ma nega ti spasa niti ovak,makar sam ja čistamce v kotu između drave i mure,i tu jbmu slabo curi i desc,dok npr. v cakovcu je cela ploha,a prinas nikaj ili nekaj malo i slabo...a voda mi je 3 metra ispod površine ...

Ja sam velim da treba čim prije iti komesacija jer falacke od 500-600 klaftri se ne splati zalevati, od hektar na gore vec je ali dok je ovak, nula bodova!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kakvi 500-600 klaftri...največ njis je oni po 200-300 i to je jebada za delati...ko upadne na zemlju od hektar ma bog bogova...jedino po 30 hektari su na dravi,al to niko neče delati jer je sam šuder i pesek i natem nikaj ne raste...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
I sad zamisli da daš 15-tak parcela od 400 do 800 čhv koje su dobre kvalitetom, za komad od 6 Ha, koji ti je cjeli u pijesku, i nemaš nikakav prinos! Nema tog navodnjavanja koje bi ti se isplatilo na takvoj zemlji. Za kukuruz treba tvrda koja drži vlagu, onda ima i od navodnjavanja nekaj.
 

FIATAGRI

Novi član
Tu od
22 Sij 2010
Poruka
20
Ja sam uzeo KWS DECO 12 vrečica u agronomu i ispala me vrečica 314 kuna bez PDV-eja.
Kaže mi kolega da je dobar kukuruz,i ima zaštitu od zemljišnih nametnika.

Kakav ti je klip na DECO? Mi smo uzeli jednu vrečicu toga i izgleda da čemo požalit jer klip je mali,a stabljika skoro 3 metra.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I sad zamisli da daš 15-tak parcela od 400 do 800 čhv koje su dobre kvalitetom, za komad od 6 Ha, koji ti je cjeli u pijesku, i nemaš nikakav prinos! Nema tog navodnjavanja koje bi ti se isplatilo na takvoj zemlji. Za kukuruz treba tvrda koja drži vlagu, onda ima i od navodnjavanja nekaj.

Lako je pričat dok imaš večinu dobih zemlja,a kaj bi rekao da ti je 70% parcela šljunak???...Eh nebi se vi snašli na takvim tlima...
Navodnjavanje spašava bilo kakvo tlo,sve je bolje nego se prepustit suši..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Lako je pričat dok imaš večinu dobih zemlja,a kaj bi rekao da ti je 70% parcela šljunak???...Eh nebi se vi snašli na takvim tlima...
Navodnjavanje spašava bilo kakvo tlo,sve je bolje nego se prepustit suši..

Imamo mi svega, nekad je bolje bilo, al sad sve dalje svaka suša napravi sve više štete, Dobro je navodnjavanje, al je i to skupo, a kad prži 50-tak stupnjeva, kukuruz sprži izvana, bez obzira na vodu koju ima pre korjenu.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kakav ti je klip na DECO? Mi smo uzeli jednu vrečicu toga i izgleda da čemo požalit jer klip je mali,a stabljika skoro 3 metra.

Pa nije klip velik ali se taj kuruz sadi na gušči sklop i inda da i on nešto.Ja sam ga sijao na 17 cm razmaka.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh