• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Čudno mi da nitko nije otvorio ovu temu za sjetvu kukuruza 2014, sorte koje će se sijati, cijene sjemena...evo ja danas dobio informaciju da je na akciji BC572, tretiran, i friško sjeme za 289 kn s pdv, ove godine sijao sam KWS3381, i to staro prepakirano sjeme, i rezultat katastrofa. Obečao sam si da ću na proljeće gdje u trgovini vidim takvo sjeme a da je iste cjene kao i friško, izvještavam državni inspektorat, pa nek oni vide tko je odgovoran..sjemenska kuća ili trgovina.
 

Prilozi

  • WP_20131220_001.jpg
    WP_20131220_001.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 1,848

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Kukuruz 2014

kod mene se više ne sije kukuruz vec dvije godine pušim pioner ovo pioner ono....ma nema više kukuruza kod mene...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Re: Kukuruz 2014

bohorv

takodjer isto iskustvo imam sa Kws-om,pogotovo s 3381,nicanje katastrofa unatoc tome sto je bilo na solidno pripremljenoj zemlji i na normalnoj dubini.To je njihov najtrazeniji hibrid a nije ga bilo pa se pakiralo sve i svasta.
Imao sam i 2376 kojeg sam sij
ao na preporu,ku njihovog savjetodavca za moj teren,vrstu zemlje...I sve super dok je bilo vlage,kad je dosao 7mj. i velike temperature u roku od dva tjedna spaljen totalka,prinos los,a napominjem da sam od njihovog savjetodavca dobio preporuku za susne uvijete i losija tla...
Nebi ga vise sijao ni da mi neko kompletno isfinancira sijetvu,kazem sta je i kako je bilo pa nek se zna.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Re: Kukuruz 2014

Mi smo imali prošle godine 2376, a ove KITTY od KWSa i bilo je dosta loše. Planiramo ove godine sijati samo Pioneer, evo baš danas je došlo poštom da će nam promotor donijeti 3 vreće od 25000 zrna Pioneera da kraja 2 mj. zbog količine koju smo imali ove godine, sad hoće li donijeti vidit ćemo.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Kukuruz 2014

Ja ću domaći posijat, dao 400 kuna za vrećicu BC 462 i nikad lošija berba.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Re: Kukuruz 2014

pa jel nece nitko od dekalba SmartStax??ipak je ove godine bilo dosta problena s insektima...
malo kad procitate temu kukuruz 2013, shvatis da je svima vazno samo ono T/ha,pa bi se moglo nagadati da ce dosta ljudi poletjeti prema ovakvim GMO hibridima(navodno da ce SmartStax biti dostupan sljedece tj 2014 godine), jos jedna zanimljivost.kada se je pojavio prije nekih 10 god GMO kukuruz kod pioneera(bila je 1 sorta sto su ljudi morali unistiti-zatanjurat,zaorati...)sljedece godine je porastla prodaja navodno oko 30%...pitam se bude li se povjest ponovila,ali u ovom slucaju se nebude trebalo unistiti...

ove godine sam sijao pioneer i kws(samo mikado) i planiram izbaciti kws skroz a pioneer smanjiti tj zamjeniti dio s RWA i jos necime...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Kukuruz 2014

Kod mene su se odlično pokazali OSSK hibridi, definitivno na prolječe idu opet na moja polja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Re: Kukuruz 2014

Kod mene na 99% površina bude išao samo PIONEER i još uz njega jedna vrećica Bc W38.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz 2014

Kod mene se pionir pokazao najbolji,problema sa njime nikada nema,jasno uzimam PREMIUM,i drugo nema šanse da sijem,jel vidim šta drugi siju i šta beru,jel radim usluga sijanja i branja.Kod mene jednostavno BC ništa nevalja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Re: Kukuruz 2014

Kod mene se pionir pokazao najbolji,problema sa njime nikada nema,jasno uzimam PREMIUM,i drugo nema šanse da sijem,jel vidim šta drugi siju i šta beru,jel radim usluga sijanja i branja.Kod mene jednostavno BC ništa nevalja.

A što ćeš iduće godine kad nema više premiuma?? Izgleda da će to moći samo oni koji imaju dozator za mirogranulate na sijačici...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Re: Kukuruz 2014

Ja sijem samo BC572, ove godine je bilo problema s moljcem kao i kod većine sorata u mom kraju, unatoč tome solidan prinos, kvalitetno zrno...možda za nepovjerovat, ja već sad imam narudžbe za prodaju u klipu s parcele za slijedeću godinu.
 
S

SCANIA

Guest
Re: Kukuruz 2014

Susjed koliko ti siješ kukuruza na prolječe
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz 2014

Bc Pajdaš jedino sijem !

također, ove godine smo imali neki asturial, francuski na 1,5 kj i na 1,5 kj pajdaš. francuz je dobio punu agrotehniku, sijan na ravnoj tabli, bez depresija i s ispustima, dok je pajdaš sijan na zemlji koja je dobrim djelom u hladovini, strašno povodnoj, s velikim žmirkom i bez osnovne gnojidbe. francuza je bilo niti 5 t, a pajdaša skoro 9, s tim da je 8 redova bilo posve pod vodom 2 mjeseca i da je netko pomogao u berbi par dana prije nego je planirano... ako uspijem doći do nekih para, 6-7 kj pajdaša bi volio posijati ove godine... a kvaliteta zrna jednog i drugog je neusporediva, francuz izgleda ko da je deset godina bio u vlažnom bunkeru...

evo markice s francuza:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Kukuruz 2014

A što ćeš iduće godine kad nema više premiuma?? Izgleda da će to moći samo oni koji imaju dozator za mirogranulate na sijačici...

Pa mora nekakava zaštita biti,ako treba i u mikro granulama,nije problem imam dozatore za mikrgranule.Ovima što se tiješe da je moljca bilo puno,več sam pisao o tome,kak da je večinom moljac u bc išao,ja ga u pioniru nisam imao a ni drugi kojima sam kombajnirao,a u bc-eu žali bože što su to sijali,i vide neki ljudi da to nije dobro i nagodinu opet napravi istu glupost.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: Kukuruz 2014

Ove godine je kod mene sijan KWS Klimt i AS 160 i mogu reci da je KWS bio bolji za nijansu. Nisam sijao pionir do sada ali izgleda da cu probat jer vidim da ovde dosta vas hvali pionir i nebi bilo lose napravit neku anketu koje hibride tj koje proizvodjace ce forumasi da posiju :) lp
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Kukuruz 2014

MF 698 t ... Ne znam jesi li procital, ali ja sam ranije pisal o tome da sam prvu godinu sijal Pionera i ni traga ni Moljcu ni cemu drugom, a ove godine na istu parcelu sijal BC462 i imal sam Moljca na cca 10 %. Ne znam da li je to zbog plodoreda ( na istu parcelu godinu iza sijal ), ili je to zato sto BC462 nije tretiran zastitom !? Ove godine imam plan Pionera ponovo na istu parcelu, a BC na drugu, ali cu ga tretirat protiv Moljca odmah u startu !!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh