• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da si napisao IZ Kostajnice.....a ne "i kostajnice" :)

Ma radim za sebe silažu, ali želim MIX silaže, več kombiniram KWS MIKADO i Syngenta Maverick, volio bi umješati malo tog AS 160, pošto je tamo vele hvaljen hibrid za silažu!
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
dino MAP ima 52 ili 54% fosfora i 12% dušika,a Kalijeva sol je 60%-tni Kalijev klorid.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
dino MAP ima 52 ili 54% fosfora i 12% dušika,a Kalijeva sol je 60%-tni Kalijev klorid.

Hvala josip,pravi si majstor. :(handshake):
Gdje ti nabavljas to?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja sam uzimao u agronomu,a jesenas su manje više svi koje znam koristili ovo gnojivo jer je cijenom npk formulacija bila preskupa.
tinda jako dobri kws-ovi hibridi su kws1394,amanda,kws2376,a najbolje bi ti bilo da malo pitaš poljoprivrednike iz svog kraja koji su ga sijali pa ćeš onda više znati.nije isto sijati u baranji,brodskoj posavini ili kod tebe.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Banijac82
Ne znam ja sam sijao par godina baš taj 640 i lijepo uzori i davao mi je jako velike prinose.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Pitanje za bobostara,pa ako mu se da odgovorit unaprijed zahvaljujem!
Koja bi tvoja preporuka bila za gnojidbu kukuruza?
U osnovnoj gnojidbi nije baceno nista,nazalost kao i vecina,zaorano onako solidno stajskog gnoja,prethodne kulture psenica,jecam,ph prosjecan,mozda ili malo losiji od prosijeka......
Znam da bi po nekoj matematici omjer N-P-K trebao bit 2-1-2 znaci puno bolje bi bil mjesano s vecim udjelom P,K.....medjutim s obzirom da nije u osnovnoj gnojidbi bacen taj potrebni. Fosfor/Kalij jel ga ima smisla bacat u vecim kolicinama sad predsjetveno????
Takodjer me zanima,dal je bolje taj NPK zatanjurat ili ga unijet direktno sa sijacicom,jel postoji razlika i kolika je?
Uf,uf puno pitanja na koje nije lako dat neki jednostavan odgovor,al ako ti se da zahvaljujem!!!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
Map-monoamonijev fosfat sastav je 12:52,znam da se proizvodio kod nas,ali sad se kupuje izvana.
Koliko kosta kcl?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Hvala dejan.d al nisam bas pronasao odgovore na svoje pitanje tamo...pa se nadam da ce neko iskusniji malo podrobnije objasnit,mislim da ima podosta onih koji su u slicnim uvijetima kao moji,pa bi nam svima odgovor na ovo dobrodosao....
Znaci :dali sad predsjetveno 15ica il 7-20 -30
Jel potrebno i ureu i kan ili samo jedno od toga.
Jel bolje npk zatanjurat ili u redove sa sijacicom,jel ima razlike izmedju jednog i drugog nacina...
S obzirom da je zaorano stajsko jel mogu nesto smanjit.....
 
Posljednje uređivanje:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Hvala dejan.d al nisam bas pronasao odgovore na svoje pitanje tamo...pa se nadam da ce neko iskusniji malo podrobnije objasnit,mislim da ima podosta onih koji su u slicnim uvijetima kao moji,pa bi nam svima odgovor na ovo dobrodosao....
Znaci :dali sad predsjetveno 15ica il 7-20 -30
Jel potrebno i ureu i kan ili samo jedno od toga.
Jel bolje npk zatanjurat ili u redove sa sijacicom,jel ima razlike izmedju jednog i drugog nacina...
S obzirom da je zaorano stajsko jel mogu nesto smanjit.....

Prije tanjuranja 7-20-30 400 kg/ha
Prije tanjuranja urea ak je daješ(pomaže u suši) 80 kg/ha
Pri sadnji 15x15x15 200kg/ha
Kultivacija kan 2x 2x 200 kg/ha

Ajd nekom bu puno novaca moja računica 500€ gnojivo /ha

Tak bum ove godine, kak ha manje posadit pa to kaj sadim bolje gnojit....
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Hvala dejan.d al nisam bas pronasao odgovore na svoje pitanje tamo...pa se nadam da ce neko iskusniji malo podrobnije objasnit,mislim da ima podosta onih koji su u slicnim uvijetima kao moji,pa bi nam svima odgovor na ovo dobrodosao....
Znaci :dali sad predsjetveno 15ica il 7-20 -30
Jel potrebno i ureu i kan ili samo jedno od toga.
Jel bolje npk zatanjurat ili u redove sa sijacicom,jel ima razlike izmedju jednog i drugog nacina...
S obzirom da je zaorano stajsko jel mogu nesto smanjit.....

koliko je stajskog zaorano?koja je bila predkultura i kolika je bila gnojidba i prinos u prosloj kulturi?puno je tu varijabli,netko ti bude rekao kako on radi ali to kod tebe mozda bude veliko bacanje novaca a mozda i nebude... gnojidba je vrlo komleksna operacija koju moras vrsiti individualno od parcele do parcele jer niti jedna nije jednaka...zato moras pratiti i ostale prinose drugih kultura na doticnoj.. najbolje je poslati zemlju na analizu,a ako to nemislis raditi u skoroj buducnosti onda imas veliki put ucenja pred sobom..prinos kulture ovisi o onome elementu kojeg najmanje ima a to nuzno nemora biti makro gnojiva,vec mikro elementi...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Tinda,meni je 3381 za zrno odlican,ali i amanda,2376,krabas,kornelius,,svi su mi se u pokusima pokazali odlični,ali 3381 u lošijim uvijetima je isto dao odlične rezultate dok su drugi bili malo slabiji.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Na prethodnoj stranici sam naveo podatke!!!.
Dejane hvala sto si mi pomogo savijetima,al brate mili smanji malo,pa to je. 1100kg /ha. pa ni da mi je stric. Cobankovic a ujak Jakovina ove racunice moj prorarcun nebi podnijeo.:confused:
 
Posljednje uređivanje:

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Tinda,meni je 3381 za zrno odlican,ali i amanda,2376,krabas,kornelius,,svi su mi se u pokusima pokazali odlični,ali 3381 u lošijim uvijetima je isto dao odlične rezultate dok su drugi bili malo slabiji.

3381 je odličan hibrid ja sijem 3 godine na parcelama koje slabije gnojim ali prinos je bio oko 9,5 t na hektar i vlaga je 16-17% krabas nije loš hibrid ali slabo otpušta vlagu pa ga ne bi preporučio za zrno
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
da li se kod nas može kupiti ns sjeme kukuruza cijeni nisu tako ni loše i kod njih je dozvoljen poncho

http://www.nsseme.com/products/?opt=corn&cat=products

možeš kupiti kod nas,ali samo mislim da Tina doo ima u ponudi.
evo i cijenika aktualnih hibrida:

NS - hibridi kukuruza 25 MK
Naziv Grupa Cijena
NS-3014 300 320,00
NS-4015 400 320,00
NS-444 400 320,00
NS-6010 600 320,00
NS-6030 600 320,00
NS - hibridi suncokreta 150 MK
Naziv Standard
Hibridi suncokreta SREMAC 1199,00
NS PRIMI 1399,00
AMLETO 1399,00
* NS PRIMI- tolerantan na Pulsar
* AMLETO - tretiranje Exspressom, Grandusom i Nuanceom


Cijene su izražene sa uključenim PDV-om.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Na prethodnoj stranici sam naveo podatke!!!.
Dejane hvala sto si mi pomogo savijetima,al brate mili smanji malo,pa to je. 1100kg /ha. pa ni da mi je stric. Cobankovic a ujak Jakovina ove racunice moj prorarcun nebi podnijeo.:confused:

:D:

Pali na pola, ak nije onda na pola..:D:
Znam da je dosta ali ak računaš da izoraš pa potanjuraš pa kupiš sjeme pa slabo gnojiš in na kraju plačaš kombajn, mi je bolja računica da manje sadim pa to bolje pognojim.Manje se ore pa i manje pripremanja, dam gušči sklop i više gnojiim a i kombanj manje košta.... ak me razumeš.

Sad ak ideš sa slabjom gnojidbom ne rabiš neki super duper dragi hibrid i sadiš na manji sklop. Sad je snjeg i si preračunaj.

Stran 12 imaš tabelu koliko gnojiš i kolik prinos
za orijentaciju.
http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.bc-institut.hr%2Fknjigica%2520011.pdf&ei=qSHxUqqgEOmcyQOfr4CQBw&usg=AFQjCNFJsC3SSRm56No0SyAfK9A75wVgGw&sig2=Pth2W5F2Zxo2ElcoSUPutA&bvm=bv.60444564,d.bGQ
 
Posljednje uređivanje:

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
evo cijena DKC hibrida.(Dekalb)

4795 - 907,00kn
5276 - 907,00 kn
5401 - 907,00 kn
5143 - 885,00 kn

radi se o pakiranju 50000 zrna.
trgovina vrt bjelovar.
trenutno nema na stanju.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
e,sad molim sve koji ste sijali hibride NS smena nek malo opišu svoja iskustva sa tim sjemenom.
jer po cijenama su dosta povoljni,a kakva je kvaliteta,prinosi,neznam pa bih to htio saznati iz prve ruke.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh