• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Posijao i ja danas 11 jutara. 10 vrecica ossk 430 ostatak pioneer p0216.
Ostalo jos oko 15 jutara. Ici ce pioneer p0216 i p0412 i nesto ossk drave.
Osjecki hibridi pokazali su se prinosom vrhunski. a cijenom povoljno. Osim njih sije se pioneer aqumax.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kod mene gotova sijetva , posijano 13 ha , pola oprskano a ostatak bude ovih dana...sijano na razmak 19cm fao 350 a fao 400 na 21cm
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
ja kao sto rekoh danas pripremio i posadio 2 hektara i sad se kisa ispadala ko luda,pravi pljusak bio i sad dalje lagano pada,ali ce to sad biti dobro ili je mozda previse ubilo zemlju
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
do pred sat vremena je 6,5l palo kod mene i to u sat, sat i pol mozda. maloprije se smirila ali jos lagano pada. brazda ce to brzo popiti, ako nebude sutra padala vjerujem da ce se komotno sijat..
dugan - šanana ti je odgovorio..
šanana, nemam el kontrolu. nesto se jesmo raspitivali, dobro bi dosla ali u usporedbi sa starom hassiom tu treba samo paziti da ima sjemena i da se ne zastopa u blatu.
 
Posljednje uređivanje:

Shirajzl

Član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
30
Da se ja pohvalim, danas posijano 20 kj ili ti ga rali, 3 vrećice P0105 i 31 V74, išli smo s 100 kg uree i 130 kg 5-15-30 pod tanjuraču i 100 kg 5-15-30 u sijačicu. Sutra ako ne bude puno kiše bacamo rasipačem još 15ak kj na 7 komadića i to je u planu posijati do Uskrsa, a za poslije Uskrsa ostavljamo još 3 komada na kojima je 85 kj.

Jesi bacao neko gnojivo i prije oranja? Koje prinose ostvaruješ takvom gnojidbom po kj
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja još nisam počeo sa sjetvom možda počnem u srijedu. Mislim ići sa 100kg Ureje i 100kg 15-15-15 u sijačicu. Jel bi to bilo dobro tako?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Budem vidio koliko sijačica može bacati po kj. Ako ništa budem bacio po brazdi 100kg Ureje, a 15-15-15 u sijačicu 200kg po kj.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Jesi bacao neko gnojivo i prije oranja? Koje prinose ostvaruješ takvom gnojidbom po kj

Nije bacano ništa prije oranja. Što se tiče prinosa ovisi od godine do godine, prošle godine smo imali na 107 kj 60 vagona i 100 kg, a sijano je s rumunjkom i bacano je sve rasipačem (250 kg/ kj 15ice i 80 kg/kj uree) u prehranu smo išli s 100 kg/kj kana iz Lukavca. Ove godine sijemo s novom gaspardo i očekujem bar isti urod na 120 kj.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kod nas su jutarnje temerature oko 2-3 stupnja, sad je još prekjučer pljusak dobro nabil zemlju, ne znam kakva bi bila klijavost da smo posijali prije... mi ćemo sve poslije Uskrsa..
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
evo i kod mene se nekaj posejalo ostale mi još oko hektar,a to bi možda danas riješil ak nebu prevlažno

b6pqtf.jpg

r1adxg.jpg
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Mojoj malo fali. Očekujem da ugledam kukuruz odma posle Uskrsa, čima malo zatopli.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
žuti org, sa kojom brzinom prolaziš sa frezom????

to je posao, tako i ja radim kako sam kupio frezu :drink:

kolika je širina te gramipove freze, to 577 vuče?
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
Recite mi kolege ratari koliko lose moze uticati ova niska temperatura na zrno u zemlji koje je vec uveliko u fazi klijanja?
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ma nije baš toliko hladno,a i zemlja je se dovoljno zagrijala ovih dana,,danas sam baš bio u obilasku,i mogu reći da sam za sad prezadovoljan,kuruza istjerala 2 lista i oba se zelene ko gora,danas bilo kiše,ima da budu puni čardaci
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
žuti org, sa kojom brzinom prolaziš sa frezom????

to je posao, tako i ja radim kako sam kupio frezu :drink:

kolika je širina te gramipove freze, to 577 vuče?

freza je 2 m u trvđoj zemlji 2.spora i samo jedan prohod,a u mekanijoj 3. ili 4.
i danas mi kihne crijevo vode na 577,a ovi tzv trgovci djelova kod mene za veći trktor od 540 nemaju niš pa moram sutra u obilazak da najdem to ostalo mi još oko sat vremena za završit
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma ništa u zemlji mu je toplije nego vani,po noči a po danu ga opet sunce ugrije.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
svaka vama svima čast koji ste već sijali a nekima već i niče..ja se držim one stare "od đurđeva" u sjetvu..zašto sad forsirati po ovom vremenu?lijepo se posije u zadnjem tjednu i kuruza je za par dana vani.stric mi sijao prije 7 dana i baš sam danas gledao ,zrno je nabubrilo i ima tek neku malu klicu...:icon_eyes:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh