• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Jebote život prije mjesec dana je bilo 70 lipa.
A to je tu negdje jel ako bude 80 lipa suha onda to tako ispada nažalost.
Sramota ali tako je. Pitanje je tko ce nagodinu sijati...
U nedjelju čuo da jedan lani ostao dužan 100000 a ove godine jos 200000 Rwa i sad mu traktor prodaju.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Mi koji nemamo puno do jedan hektar bumo brali na ruke, čizme na noge i udri :) , u polju je neću ostaviti jer srne već rade sranja, a kad krenu divlje svinje...
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Kaj samo kod mene jazavci jedu kukuruz,tak ću i ja počet trgat na ruke za dva tjedna,jer kombajn nemože po ravnici , a kamoli u brijeg.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Kolega mi jucer kaze da su na svinjcima u luzanima izasli s cijenom 0,55 kn/kg oni uzimaju s vlagom 30-35%, prosle godine su kupovali po 75 lipa iako su bili prvo izasli s cijenom 65 lipa
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
s tom cijenom se nemos pokrit nikak..osim ako je prinos 15 tona po ha!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Decki, decki ... Kaj se ljutite !?
Nemojte im prodat i slus ... Nak si misle kaj budu onda !?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Jesi pametan kaj da ju u dep pospreme.
Lako je reci nemoj prodati.
A to je bolja opcija nego 60 do 25%
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Gle ... nisam ja u tom filmu .... Ne znam tocno kak to ide pa se nemojte srditi na mene ....
Pa ne vjerujem da ju nebi rijesili nekom boljem ponudjacu !??
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
prosle godine je rwa nudio najvecu cijenu,pa mi sad malo cudno da ce ponudit najmanju,sutra zovem njihovog predstavnika pa cu se raspitat,ako
je zbilja cijena 50lipa ici ce ona meni na susenje i cekat bolje dane a
koperaciju cu zatvorit kreditom!:mad::
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je nikakva cijena, ja sam prošle godine u klipu prodavao po 65lipa, a cijena se kretala 65-75 lipa......a davali su 85 lipa za zrno, sa vlagom u granicama da nije za sušenje, ako se dobro sječam, sada je prošlogodišnja suha oko 1,40-1,50kn.....

meni su divlje svinje malo ušle u kukuruze, pa ću uskoro krenuti s branjem, iako je još oko 20-30% stabljike zeleno......samo čekam da se klipovi objese prema dolje, jer će biti spremljen u klipu i osušiti će se prirodno, pa mislim da neće biti problema......al ću prije izmjeriti vlagu, jer za čardak treba biti 25-30% vlage max......


a na moju sreću, duga nemam......jer onda mi nebi ništa ostalo.....
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Gdje je sad prošlogodišnji suhi kukuruz 1.40-1.50? Znam da je kod otkupljivača ispod 1 kn, najviše je bilo 1.25
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
okolica osijeka, ljudi prodaju uz cestu, pa vidim cijenu.....vjerojatno manja količina 50-100kg......
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma preživiti če mo mi to,bilo je takvih godina več i prije,samo što se radi cijelu godinu za ništa.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Prosle godine su se kod nas vec ugovarale cijene za izvoz u sloveniju i italiju, ove godine nitko ni ne pita
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Znam da nije tema, al kratko pitanje - Gdje se moze nabaviti i kakva je cijena Mjeraca vlage za kukuruz ?
Ako ima netko neku sliku kak izgleda !?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh