• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
mi danas posijali sve planirano,ostalo je 1 jutro,to necemo,ima nekog kamenja..

posijano ukupno 6 jutara..sada cemo vidjeti kako ce biti sa nicanajem i daljnjim razvojem biljke..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi planiramo krajem tjedna kultivirati onaj prvi dio što je sijan priej Uskrsa! Baš je krasna kukuruza sram ju bilo :)
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Koliko ja znam poželjno je dodavati folijarno đubrivo prilikom svakog hemijskog tretiranja u okviru nege useva. Prehrana preko lista pomaže gajenoj biljci da preboli šok, a na korovu ubrzava usvajanje herbicida.

Znači nemože biti nikakve štete ako se doda folijarno gnojivo zajedno sa dikambom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Eto nakon skoro dva mjeseca ljudi završavaju sjetvu kukuruza. Mislim da mu sada idućih mjesec do dva netreba gotovo više gotovo nikakove kiše niti temperature iznad 35 stupnjeva.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Znači nemože biti nikakve štete ako se doda folijarno gnojivo zajedno sa dikambom.

Ja nisam do sada imao loša iskustva sa tim. Čime god da prskam, dodajem i prehranu prko lista. Kad već teram prskalicu, onda gledam da što više uradim tim jednim prohodom. Postoje sredstva koja se ne smeju mešati jedno sa drugim, ali to sve lepo piše.
Mnogi tvrde da folijarna prehrana sama po sebi nije rentabilna, tj. da je rentabilna samo ako se radi usput sa još nekim tretmanom.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Kukuruz ti je odličan, pogotovo kad se uzme u obzir kakvo je proljeće ove godine.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Svaka čast. Kukuruzi su ti baš za slikanje. Čime su špricani da se ne vidi niti jedna trava.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Lani sam špricao sa fertinom R i pokazalo se odlično pa ču i ove god. Išao sam sa najslabijom dozom( 3%).
A koliko vode na hektar. I da li znaš koja je cijena fertine R?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Meni ta folijarna prihrana izgleda kao da se hoćeš najesti od infuzije. Ako se biljci ne da dovoljno hranjiva u pripremi i kod sjetve, može se cijeli dan špricati sa fertinama, ništa od toga.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Meni ta folijarna prihrana izgleda kao da se hoćeš najesti od infuzije. Ako se biljci ne da dovoljno hranjiva u pripremi i kod sjetve, može se cijeli dan špricati sa fertinama, ništa od toga.

Ma, to ti je kao kad popiješ šumeći multivitamin posle burne pijane noći, To je tek toliko da malo osveži, da biljka lakše podnese stresne situacije kao što su primena herbicida, ekstremne atmosferalije itd.
Naravno da folijarna prehrana ne može da zameni osnovno đubrenje. Kao što nije loše da i mi ponekad popijemo neki mineralni ili vitaminski dodatak u obliku šumećih tableta, ali to ne bi trebalo da ima veze sa našom redovnom i pravilnom ishranom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi smo jučer završili sjetvu kukuruza na naših ukupno 30 kj.

Posijali smo ono što je ostalo, a FAO grupe su od 350 do 490 pa kako bude. nešto za silažu, a nešto za klip.

Na mjestim još uvjek blato tako da smo morali i ostaviti djelova gdje se nije dalo ni uči traktorom, a kamoli pripremiti ili posijati. Ali kako je izgledalo još je i dobro ispalo nakraju!











 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@Matija Case svaka cast,kukuruz odlicno izgleda,opcenito svi tvoji usijevi gledajuci slike koje stavljas su odlicnom stanju....imas dobru mehanizaciju al vidi se i da ulazes dosta u usjeve....al bez obzira na sve ipak je najbitniji onaj ljudski faktor,a vidi se da znanja i volje ima na pretek...
Pravo zadovoljstvo predstavlja svaka tvoja nova slika,nadam se da ce ih bit jos dosta...samo naprijed i puno uspijeha kako na poslovnom tako i privatnom planu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja također kultiviram kukuruz, samo jučer i danas ništa, kiša ne dozvoljava. Prskanje uspješno i kukuruz lijepo nikao, biti će i slika valjda.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kukuruz posijan u subotu već izlazi van danas u četvrtak, to još nisam vidio da nikne nakon pet dana, a počela i trava, amrozija itd.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
momci hvala na pohvalama , eto ulažem puno truda u to sve , znanja ima dosta , al još uvijek se uči i učilo se bude dok je čovek živ
volja za tim poslom kao i za svinjogojstvom je velika , to sam nasljedil od tate hehe :icon_winkle:

u usijeve se ulaže dosta , ponekad se i pitam pa odkud se može toliko ulagati , al usjevi ti sve to vrate , stvarno ove godine je sve u perfektnom stanju , uvijek će bit slika , samo daj Bog zdravlja i nek nebu poslal kakvo nevrijeme

heh sve je čisto ko na stolu praktički , prskano je sa MErlin + Herbotrof i nekaj je išlo sa Koban T , korekcije sam imal sve skupa na 2ha to je večinom oko međa i zemlje koje su na friško u zakupu

još bude išla jedna folijarna prihrana sa Novalon 15-5-35 + Bioplex, pa dalje kaj mu Bog da...

ostalo još 2 ha za kultivirat kaj je zadnje sijano to sutra maznem i to je to , biće koja slikica još sutra
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak je KobanT odradio radnju?? Si zadovoljan? Koju si dozu stavljal i dal si mu dodaval kaj??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh