• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Al je jos sve prezeleno ... i stabiljka i komusina .... zrno je jos premekano. Batrem kod mene....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
kukuruzna zlatica. slična ko krumpirova, samo ima puno manji oklop na leđima.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
zapjevam ja njoj svaki put: zlatica mi u krompire stigla, ja je prašim, ona noge digla. al džabe. izgleda da to samo kod krompirove pomaže.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
gledam sad ujutro po svim zemljama 5 cm vode, kanali puni, izljeva se voda preko ceste... izgleda da kombajni kreću u akciju tamo tjedan prije Božića, kad dobro zamrzne zemlja... :icon_e_confused:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ako je moljac, onda će i stabljiku papat. a to je još gore. na stabljikama nisam vidio nikakvih rupa. još. svakako će se vršit u zrnu, al svejedno, padat će na zemlju, pa ih neće pokupit kombajn... uvijek nešto. kad je sve super, onda ga pokradu. neki dan nađem lika kako izlazi iz susjedovih kukuruza. počeo nešto pričat, kao, ma ja malo mislio djeci, 10-ak klipova, za skuhat... a ponio dvije jutetne vreće :D:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jucer nasao na jednoj stabiljci. prosao okolo i nema. Nadam se da je samo ta jedna !!?
 

Prilozi

  • 2014-08-31 18.37.17.jpg
    2014-08-31 18.37.17.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 49

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma moljac definitivno, sa stabiljke uvjek dođe u klip :), a sad koliko šteta prije toga napravi na stabiljci to ovisi od hibrida do hibride, neče na svaki.
Baš gledamo BC pokuc kod kolege i na grupe 300 je moljac več u klipu, a grupe 500 još nemaju ništa.


@zgazac...kukuruzni moljac, čim imaš to na parceli očekuj svašta.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
gledam sad ujutro po svim zemljama 5 cm vode, kanali puni, izljeva se voda preko ceste... izgleda da kombajni kreću u akciju tamo tjedan prije Božića, kad dobro zamrzne zemlja... :icon_e_confused:

Kolega, pa ti ionak beres oko Bozica.. :p Tebi ne igra ulogu.. ;) ;) :p
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Meni traktor pali i na -20 pa se mogu čeličiti :)
A i onda je suha kuruza pa je vise stane u kuruznjak :)
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
sve je to ljepo osim ako ju ne sruši vjetar na zemlju jer je sve puno zlatica koje su izbušile kuruzu skroz na skroz, bar tak ko mene u kraju neznam kak je kod vas
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,695
Ne znam da je zlatica baš sada aktivna. Ona napada dok je kukuruz u svilanju i jede svilu tako da nema oplodnje. Prije će biti moljac. Očisti par klipova koji su ti sumnjivi i u njima moraš naći gusjenicu moljca, a između dva reda si progriza kanal po kojemu se kreće. Zna ga se pronaći i u oklasku gdje provrta rupu. Pregled započmi od dna klipa.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ne znam da je zlatica baš sada aktivna. Ona napada dok je kukuruz u svilanju i jede svilu tako da nema oplodnje. Prije će biti moljac. Očisti par klipova koji su ti sumnjivi i u njima moraš naći gusjenicu moljca, a između dva reda si progriza kanal po kojemu se kreće. Zna ga se pronaći i u oklasku gdje provrta rupu. Pregled započmi od dna klipa.

tocno tak i izgleda, moljac je to jedino kaj to kod mene svi zovu zlatica
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh