• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

R

Ratarko

Guest
Ne kažem ja ništa za nezgode , nego ovaj glupson u prvoj pjesmi pjeva kako farmeri ne sexaju ništa :wink:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ostao bez kočnica,to ti je motor i kočnice od 577 nemoram ti više ništa reči
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
Ostao bez kočnica,to ti je motor i kočnice od 577 nemoram ti više ništa reči

Ima mi bratič istu takvu kombinirku , meni je sve jasno kao dan ...
Ipak je šteta ali mislim da se ništa nije polomilo jer to je srbin složio , prevrnili smo mi FAP kamion u kanal i da prazna pivska boca nije sa kreveta bubnila u šofer-šajbu i razbila ju sve bi ostalo bilo čitavo .
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Dobar je to stroj samo kočnice su mu problem ko pustinji kiša nikad ih nema,a sad smo mi to složili donekle ali moraš ga rastavit u komade da dođeš do njih
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pa to je SKIP kombinirka.Ja sam takvu imao,jedino je motor na njoj valjao :lol: .Kočnica nije bilo a sa zadnjom rukom je katastrofa raditi jer radi samo jednu operaciju u istom trenutku....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Nije točno radi i više operacija odjednom ako su komande dobre i ako si vješt u rukovanju s njima
 
R

Ratarko

Guest
Pa dobro kako je do toga došlo ?
Mora da je zamor materijala u pitanju kad je na ravnom puklo .
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Nemam pojima kak u prvoj sporoj bez blokade,bez opterečenja i to drugi put u roku 2-3 godine isti kotač
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
Nemam pojima kak u prvoj sporoj bez blokade,bez opterečenja i to drugi put u roku 2-3 godine isti kotač

Auu , tako , to je takva vrsta problema ...:(
Popravi i prodaj ili ne jer sada si več diplomirao i znaš to na brzinu dotjerati u vozno stanje , osim naravno financijskog troška , koliko košta popravak ?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Vinogradar onda nije ni moja ni ona od susjeda u ulici do moje ni od njegovog prijatelja kombinirka nisu valjale ili nas trojica nismo znali.....mislim malo prevelika slučajnost jel tako :D ?.Naglašavam da su sve kombinirke bile Skip samo je razlika bila u godištima.Ona ima dvije operacije odjednom na zadnjoj ruci ako joj ugradiš razvodnike od nekog drugog stroja .....original nema.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Gle moja je model BN79 83.god,ima 7 ručica odozada i može raditi 3 operacije od jednom samo što ti ako i dižeš i skrečeš odjednom oslabi ti snaga dakle ako samo dižeš na zadnjem kranu možeš diči cca 2 tone no ako u istom trenu i skrečeš nečeš diči toliko jer dio ulja odlazi u drugi cilindar pa je slabiji ovaj za dizanje odnosno onaj koji koristiš drugi,a može raditi čak i tri operacije ali npr.oba dva skretanja i zatvaranje korpe dakle operacije koje nisu teške,ako ti nije to jasno slobodno dođi pa ču ti demonstrirati,a vama možda neče ovisno o pumpi jer su se ugrađivale 3 vrste pumpi na skipa sa različitim protokom,a možda su vam i komande jako poderane pa vam propušta ulje dakle nema dosta pritiska
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ratarko popravak na TV-u nije koštao ništa drugi put jer je na kotač učvrščena osovina sa ricnama i nešto malo je bilo zavareno tako da smo vratili nazad i zavarili,a prvi put je pukla osovina na izlazu iz diferencijala debljine negdje 75mm u oranju vrta da nepovjeruješ,tada je koštala 960 kn,a ide na prodaju čim dodje Hurlimann
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
Ratarko popravak na TV-u nije koštao ništa drugi put jer je na kotač učvrščena osovina sa ricnama i nešto malo je bilo zavareno tako da smo vratili nazad i zavarili,a prvi put je pukla osovina na izlazu iz diferencijala debljine negdje 75mm u oranju vrta da nepovjeruješ,tada je koštala 960 kn,a ide na prodaju čim dodje Hurlimann

Aaa , Hurli če biti mrak , super moderan traktor , fini dizajn , velika snaga , NOVO ISPOD ČEKIÆA :!:
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
Eto me baš zanima koliko če snage imat ovak potezne i to?

Previše , siguran sam . Vidi se po gumama , te gume mogu puno posla napraviti .
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
A valjda bude jer za vinograd mi netreba nešto velika snaga ali dobit če on i kipericu i tanjurače i tako
 
Å

Željko

Guest
Probao sam orati sa CASE-om i evo ga:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Bio sam u pravu kad sam rekao da je RUS stabilniji!
 

Najnoviji postovi

Na vrh