• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

R

Ratarko

Guest
Pa tko još ore po takvom terenu ? Kod nas u slavoniji se takav teren zove provalija :lol:
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Kaj radiš čovječe, kaj se tu dogodilo.?
Kak si se izvukel van.? :shock:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kako se to desilo?pa nije baš neki veliki nagib,bar tako ne izgleda...
 
Å

Željko

Guest
Ljudi moji ovo je Zagorje , a ne Slavonija!
Imao sam sreče, bala na prednjem kraju me je spasila! Prednji most došao je do graničnika i tu je stalo, jer je bio veliki teret na prednjem kraju, inače bi se prevrnul! s RUSOM orem tu bez brige!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa da nije bilo bale,ne bi ti se ni dogodilo ovo...radim i ja na takvom terenu,doduše ne orem,ali znam kako je...
 
Å

Željko

Guest
MTZ 81ks, ima prednji utovarivač, težina 3800kg, a širina traktora je 225cm
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Nije jeftino, ali svakako jeftinije nego da je pao u vodu

Da je moj i da je pao sa toga mosta mislim da bih isplakao još jednu takvu rijeku od muke :cry:
 
B

bajki

Guest
Za šta su mu ovi rezervari na bočnim stranama traktora. Jel to on odmah obavlja i prskanje sa sadnjom u jednom prohodu?
 
R

Ratarko

Guest
bajki kaže:
Za šta su mu ovi rezervari na bočnim stranama traktora. Jel to on odmah obavlja i prskanje sa sadnjom u jednom prohodu?

Mislim da je tako nešto moguče ( radio sam sa 539 sličnu stvar pa đoniju to nije problem ) a rekao bih da ga je to i koštalo te nesreče .
Pretežak je bio .
 
B

bajki

Guest
Vjerovatno je to bio i problem, iako mi taj mostič baš i ne djeluje previše sigurno. Ima tu dosta visine a i širine tog kanala. Ja preko toga sigurno ne bi vozio stroj od cca 150.000€.
 
B

Bobo

Guest
Kaze u tekstu da su ti mostovi napravljeni za tezinu od oko 4 500kg, sto je svakako manje od tezine traktora i sijacice...

Jos kad uracunamo starost mosta koja se kreco oko brojke 70 godina, sve bude jasno...

U selu Orljavac je prije godinu-dvije napravljen novi most koji spaja dva sela i covjek je sa JD 8020 isao s tanjuracama i otkinuo dobar dio ograde s mosta i polomio je koju dasku (fosnu) preko kojih se vozi...

Kako onda ovaj ne bi polomio tako star most? Ja se tu na bih ni vozio...
 
B

bajki

Guest
Meni se bio desio sličan problem. Vukao sam sa Rakovicom prikolicu punu kukuruza u klipu po poljskom putu. Ispod puta je bio propust za vodu. Tak propust se ni nevidi jer su i lijevo i desno kanali koji su zarasli u grmlje. Tog dana mi je to bila treča tura sa tom prikolicom.
Traktorom sam normalno prešao (treča sa malo gasa). Odjednom je Rakovica bacila crni dim i stala u mjestu (odletio sam sa sjedala koliko je naglo stala), a ja nisam imao pojma šta se dešava. Okrenem se i vidim da je prednji desni točak prikolice propao u zemlju koliko je bio visok. Poslije sam vidio da je voda isprala zemlju oko tog propusta pa je zato sve propalo u zemljju. Srečom nije bilo puno štete. Kukuruz pretovaren u drugu prikolicu da se ova može izvuči iz rupe. Nije čak ništa ni bilo slomljeno, trebalo je samo gibanj vratiti na svoje mjesto.
Sve u svemu dobro je završilo!
 
R

Ratarko

Guest
Auu ljudi moji , pa gledajte ovo :shock:

Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ljudi a kako onaj lik ulazi u taj jd???pa on ne može otvorit vrata od tih rezervoara!!!
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
ljudi a kako onaj lik ulazi u taj jd???pa on ne može otvorit vrata od tih rezervoara!!!

Sigurno ima specijalni ulaz na podu , kao tenkovi :wink: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh