• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
boze sacuvaj o mome trosku , radi se o sumi koju je rudnik oduzeo za svoje potrebe a sad se ta suma nalazi na putanji koja smeta rudniku i oni su duzni da obezbijede put do tamo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pih majku mu , danas ponovo zapadanje ali ovaj put do krJAJA
prazan naisao na bukvalno trulu zemlju traktor je jednostavno potonuo za jednu sekundu , vidio sam da je bilo tu meko ali nisam ni blizu imao predstavu da je to tako meko , sjebao me neko posto je tud prosao prije mene al najvjerovatnije da je to bio neki rus
prvo me kacao IMT 558 i samo me je jos vise zavalio u propast , posle toga je dosla ruska makina da me iscupa T-40 i jeeeeedva me izvukao, dok nisam vezao drvo za tocak da me malo podigne nejde van a nigdje nista ispred mene da se zakacim i sam izvucem , ma nisam imao srece da ne povjerujes popizdio sam

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A što niste probali 558 ukočit malo dalje pa da se sa vitlom zakačiš za njega i probaš onda :?: :scratch
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Jel si ovako probao?
[youtube:16gtaaoq]YnRRGW6z3UQ[/youtube:16gtaaoq]
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
:lol: :lol: :lol: fora patent...samo mislim da to nebi hodalo u pravom blatu sam bi još dublje propadal :scratch ,tu ide kad je ispod stabilno i tvrdo tlo :?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vec se o tom filmicu i o tehnikama izvlacenja raspravljalo.
ovaj gore nije zapao niti do trecine felge,a i zemlja je ispod gornjeg sloja tvrda pa se ima u sta uprijeti. savoris je potonuo preko pola felge tako da pretpostavljam da nije mogao na taj nacin svezati. vjerojatno je svezao vodoravno ispred kotaca. tako ima vecu povrsinu koja hvata,pa mislim da je u onom mulju to bolja opcija..

naravno,mozda grijesim. ali objasnit ce savoris kad dodje ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
@ JA tako je
ja sam pokusao vodoravno postaviti drvo i dobiti vecu nagaznu povrsinu ali to drvp tako lako prodje kroz zemlju i nista mi ne pomogne samo napravi jos gore posto izbaci i ono malo zemlje sto je drzalo traktor na povrsini
ali kombinacijom ovoga koracanja sa drvetom i jednim T-40 sam izasao nekako

i jos da napomenem da je ova slika napravljena prije nego sto sam se uz pomoc 58maka ukopao jos vise :blackeye

a uz pomoc moga vitla nije islo zbog toga sto jos uvijek nisam stavio originalnu sajlu , stavio sam neku staru od 8mm i prekine je tako lako kao da je najlon za pecanje , trebala bi tu sajla ici najmanje od 10mm
ali nisam je kupio jos uvijek , ljenost :oops:
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
deer1fg8ns1.jpg

deer3di4ta1.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
trebao si staviti upozorenje za one slabijeg zeluca :lol:
neznam zasto mi se cini da se frajer nije sporo vozio :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
savoris kaže:
a uz pomoc moga vitla nije islo zbog toga sto jos uvijek nisam stavio originalnu sajlu , stavio sam neku staru od 8mm i prekine je tako lako kao da je najlon za pecanje , trebala bi tu sajla ici najmanje od 10mm
ali nisam je kupio jos uvijek , ljenost :oops:
Prekidan sila 8-mice sajle je preko 6 tona ...
Vucna sila Štore-ta 404 je cca 1400 kg (nisam siguran na kojoj podlozi ) Vucna sila tog vrusa može biti max 2x veca :scratch
Sajla ti je u kurcu ..ali nemaš potrebe za debljom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
u slatky brate koja je ovo zivuljka sunce ti j....

@ puknuti sajla stavljena nova 30m 10mm nadam se da ce biti dovoljno :mrgreen: , jos samo da napravim malu koturacu sa kojom bi mogao da uduplam vucnu silu 8)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo što se dogodi sa kombinacijom pune imt 3 t kiperice žita,traktorom bez (ispravnih)kočnica,i padom od 12 % pri duljini od 400 metara... i da,majstor kaže da mu je navodno iskočio traktor(539) iz brzine.život mu je spasila kabina.puna je cesta bila žita,jer je u nastojanju da uspori,vozio slalom,sve su crni tragovi od guma po cesti kako je krivudao,i na kraju se uspeo u 'bajer' i prevrnuo.na suprotnoj bankini je bila provalija od nekih 50-ak metara..

DSC00921.jpg
 
B

Bobo

Guest
Eto, ne znaju se ljudi smac sto da rade kad 539 iskoci iz brzine, pa odmah na kocnice ako ih imaju i slalom niz brdo... malo ih zmna male tajne velikih majstora... sitsnes samo jednu kocnicu, i ubacujes ga u brzinu bez kvacila... vise puta isprobano i s teretom i bez njega... kad uskoci u brzinu, speru nagazis i mora stati...

Znas i sam koliki je "ogroman problem" uspanati kocnice na 533 ili 539, ili ih prenitati novim ferodama, tako da ovog "majstora" ne zalim niti najmanje...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ferode,nitanci,oni šerafi za štelanje.4pive=150kn,i ferđo staje u mjestu.
 
B

Bobo

Guest
Moj 539 je 81. godiste i djed dok je bio ziv kocio je samo i jedino s lijevom kocnicom i ona se prije dvije godine potrosila skroz na skroz... u Bosni (Bosna=ZAKON) kupim 4 ferode i nitne u paketu za 20Km (80kn)... Dosao kuci, nanitao ferode samo na lijevu stranu, jer su desne jos ko nove i odnesem bubanj tokariti... Reparacija kocnica me kostala doslovce 100Kn, tak da nemamo sto vise o tome raspravljati...

Koliko puta sam posudjivao od susjeda traktor dok nismo 549 kupili. Ides u sjetvu i treba stat, kocnice ne rade... pa da poludis... ravni sarafciger, malo okreces i traktor staje u mjestu. Covjek nema pojma da se kocnice mogu stelati?!?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja sam mjenjal štel šerafe jel se ljevi zapekel a komad 20kn.
ne kužim zakaj si to ne složit nek ovak štetu si napravit,ili nedo bog večeg zla.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
izvučena klateća poteznica do kraja,malo žešći jarak,i ostade zadnji kraj u zraku...ni mrdac nikud,kotače sam mogao rukom okretat ko kolo sreće..

DSC00928.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh