• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa jel ta Majevica toliko loša poznanik novu cisternu usisal . Jako tanki lim moral je staviti novu bačvu (cisternu od plina)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Da, cisterne su isto dosta loše, susjed svoju usisavao par puta.. Meni na prikolici otpala srednja kopča na stranici, a prikolica bila puna žita..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Isto ko goša i creina na kraju se obadve sfrkale haha .
Tanke ko papir.
Sad odoše na kile obadve a milina nema ko da smrdi po selu..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
A pazi ovo .......:(

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=C4va0pUnGsM[/YT]
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Sad si me zabrinio sa tim videom, da li je u RH potrebna kocnica za prikolice +750kg?
Ja imam prikolicu, ali ne vozim je po cesti tako da ni nije registrirana, no ko zna kada zatreba :O

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Članak 18. Pravilnika o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama
(2) Radna kočnica na priključnom vozilu čija najveća dopuštena masa prelazi 0,75 t, a koje je prvi put registrirano nakon 1. siječnja 1972., mora biti ugrađena i izvedena tako da djeluje na sve kotače prikolice, odnosno poluprikolice, a parkirna kočnica tako da djeluje na dovoljan broj kotača da bi se ostvario propisani koeficijent kočenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pa ni jedna takva cisterna niti prikolica za sijeno-gnoj nema "radne kočnice" već samo parkirnu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za parkiranje ima kajle u nosaču pored točka ali se zato ručica ručne kočnice stavi na traktor u nosač blizu sedišta da se može med vožnjom po potrebi i prikočit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Štima to, Abarth, ali se radnom kočnicom ne smatra ona koja se aktivira nezavisno od radne kočnice vučnog stroja (traktora).
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Uvozne (rabljene) cisterne i prikolice sve imaju naletnu kočnicu. I gornje kopčanje, ne znam kako bi to bilo izvedivo na donjem kopčanju.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Uvozne (rabljene) cisterne i prikolice sve imaju naletnu kočnicu. I gornje kopčanje, ne znam kako bi to bilo izvedivo na donjem kopčanju.
Imaju cisterne tek veće od 3000l, do 3000l nemaju naletnu kočnicu.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
da se ova druga probušila imali bi razloga za popiti, a ovako nemamo [emoji14]

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jel netko zna čiji se to Deutz jučer zapalio u Čakovcu prije kružnog toka za Nedelišće? Nisam slikao, bili već panduri na uviđaju, ali ugl. u pitanju je neka nova linija, imao je zakopčanu veliku kamionsku dvoosovinku.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Jučer mi pukao remen od alternatora na Z3511. Temperatura došla do kraja zelenog polja dok sam skužio..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Bitno da mu para na uši nije krenula. Bila bi šteta.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Bila bi, cca 300rs od generalke motora. Remen 30kn i tjeramo dalje :). Da sam dao nekom traktor da radi s njim ne bi uopće gledao i veselo bi završio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh