• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Znas ti onaj vic kad kaze udri grome al do zubi doc neces :(giggle)::(giggle):
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Imam i ja špenu dva milimera u prstu od čekiča, srasla u prstu i dobro je, samo kad ideš na avion na detektor metala odma pišti...:) Pokupil sam ju kad sam izbijal lager s berača. E, onda sam si odma nabavil aluminijski čekič tak da se to više nemre dogodit, sreča da nije završilo to sve u očima...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Detektor metala je nebitan, ali obavezno treba pomenuti ljekaru ako preporuči magnetnu rezonancu jer ona svaki metal lako može potjerati na stranu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj čača ima u palcu mali komadić od svrdla , toliko je mali da ga i sam jedva napipa
prešutil ga je na magnetu ,veli da da su to takvi bolovi da nije u tom trenu ovaj isključil magnet bil bi pobjego van
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Da zato kaj prilikom magnetske rezonance metal se počne zagrijavat, ja isto nisam išel radi toga tj.nisu me hteli niti primit ked sam rekel da imam metal u prstu.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Sta mislite kako je meni kad sam po struci inzenjer radiologije i magnetu ne smijem pric zbog tog komadica metala. Jako ruzan osjecaj kad se priblizim magnetu a obavezno reci za metal jer je zagrijavanje najmanji problem. Veci problem moze izazvati pomjeranja odnosno cupanje tog metala na silu ako se nalazi u blizini nekih bitnih struktura :(happy):
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ima jako puno ljudi koji su puni sitnih gelera koji se ne vade jer su na opasnom mjestu.Njih tijelo začahuri i sve je dobro ako nisu jako oštri jer onda stalno prosijecaju čahuru i šetaju po tijelu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj kolega je radio u kristalu , dobio je komadić stakla (kristala) tu negdje iznad gležnja .
Kako mu nije smetao nije ništa poduzimao ,.ali osječao ga je na dodir
i tak jedne večeri osjeti on da nešto grebe plahtu , popipa.. to je tjelo počelo izbacivati staklo van . tu mu je on malo pomogel i riješil ga se , kaže gotovo bez krvi .
Upravo to se desilo , tjelo ga je začahurilo i guralo van .
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Evo posljedica spene iz izbijaca kad sam lager izbijo kad je vec tema o tome,Iso sam odma na vadenje drugi dan,ostali osteceni zivci na prednjem djelu prsta,prst osto utrnit do pola prsta.

 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ti si "dobro " prešel s tim. Moj prijatel je bez oka ostal takvom rabotom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije jedini, na žalost. Mnogi su nastradali na taj način. Čak i pri štemanju betona.
Bar zaštitne naočale nisu skupe, a samo dva oka imamo...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bome, od kak mi se komadić metala iz sjekača po kojem sam tukel kod izbijanja lagera zapičil u nos (izvadila ga žena s pincetom van), od tad nikaj više bez zaštitnih naočala, jer mogel je završiti u oku.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja imam stalno naočale za vid, pa neće mi se valjda oko njih zaletiti?
Jednom prilikom sam i ja dobio u kažiprst ispod čekića i nisam jedno par dana niti znao da je unutra komadić i polako sam fa sa iglom i magnetom izvukao.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja sam 2 puta završio na oftamologiji zbog špene kada sam rezao željezo sa fleksom, od tada nosim one naočale što skroz zaklone oči i oko očiju, koštaju možda 20kn, a dosad su me spasile ko zna koliko puta. Jednom sam sa sjekačem išao odvrnit zapečenu maticu kad odjedared doleti komad u naočale, rek'o falim te bože pa sam se opametio...

Nije se sa tim zahebavat, naočale ne koštaju ništa spram para zdravih očiju.

@Zoki

Ja sam drugi puta kada sam završio na oftamologiji imao one najobičnije naočale "zaštitne" i svejedno mi je špena uletila u oko :/ Ove skroz zatvorene oko očiju su najbolje, a nisu puno skuplje od običnih.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Njih koristim uvijek kad radim sa brusilicom jer inače uništim naočale.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
veQe9QP.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ma neee! To je novi stalak za brušenje lanca :(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh