• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Znam ja, nije daleko od Krizevaca, bio tamo po neke dijelove za Rakovicu. Vidio sam sprzenog Dajca, strasno:shock:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Znam ja, nije daleko od Krizevaca, bio tamo po neke dijelove za Rakovicu. Vidio sam sprzenog Dajca, strasno:shock:
Zna i ZJ samo mu je malo trebalo da se skoncentrira ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Malu su ga pošperali i ......
Sistem klocanja samo takav. Treba imati muda raditi ispod toga.
Svaka čast.



Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Vukao drvo dužine 4m a prečnika 40 cm i nije se blokada isključila i eto belaja.
Znači imali ste od čega napiliti klocne, ali :scratch
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
to sam čul dosta puta da se na 539 zna polomit,kaj je tak slabo?
sreča nemam šperu.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Eto ja sam cuo da je na 539 jedna od najboljih spera
i nisam cuo da je iko polomio do sada.
Samo sam cuo da Torpedo nije za pohvaliti u tim stvarima

sad mi mozemo pricati koliko hocemo ali treba pametno raditi i
nece doci do toga
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to sam čul dosta puta da se na 539 zna polomit,kaj je tak slabo?
sreča nemam šperu.
Nije to slabo nego je motor prejak .
Naime neka me netko ispravi , osnovni(MF) model te konstrukcije je naoružan motorom od 26 konja .
Poslje je rastao i narastao do 49 .
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
dvojica u selu su polomila kad nisu isključili špere,dok na 560 ak ju ne isključiš nebuš ni skrenul sam ravno ide.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
ma Jebbb... Speru gdije ona treba ja neidem,,nisam jos iskusan
za Sumsko planinske puteve...prvi put sam je upotrebio prije 3
sedmice na strani jakoj i blato al bio je iskusan pilot-traktora pored
mene pa mi je pokazao neke stvari. Ima vremana naucicu se i ja
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dvojica u selu su polomila kad nisu isključili špere,dok na 560 ak ju ne isključiš nebuš ni skrenul sam ravno ide.
560 je druga priča , on ima bočne reduktore .Omjera su ziher cca 4-5:1 pa ispada na obrnutom metodom treba 4-5 puta veći moment na kotaću da bi bil isti moment u diferencijalu .
Iako je 560 koju kilu teži:mrgreen: nije 4-5 put .
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
sa ovim gore se potpuno slažem...ja oduvijek tvrdim da imt nema usklađen motor i mjenjač, odnosno da su motori prjaki i prebrzi za svoju getribu...zamislite tek one kaj su ugrađivali motor od tamića:gitarist:
meni je moj pokojni deda pričal da su oni u vojsci još prije onoga rata imali traktor jakoo sličan fergusonu(ja mislim da bi to mogao biti ford) i naravno benzinca sa 4 cilindra nekih 20tak konja
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
560 dušu da za tanjuranje 2brza i gas tanjurače ni nevidiš koliko rastepe zemlju.opet oranje u 1 mu ko fali snage ak si na 25-30cm,a 3spora imam filing da bi i 3 brazde mogel vuč.ista stvar sa malim ferđom.
nis imal priliku probat ove sa 5 brzina možda se to manje osjeti jel ima veči izbor brzina.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
560 dušu da za tanjuranje 2brza i gas tanjurače ni nevidiš koliko rastepe zemlju.opet oranje u 1 mu ko fali snage ak si na 25-30cm,a 3spora imam filing da bi i 3 brazde mogel vuč.ista stvar sa malim ferđom.
nis imal priliku probat ove sa 5 brzina možda se to manje osjeti jel ima veči izbor brzina.

evo ja sam orao sa susjedovim 533 i sa svojim 542, sa istim plugom, imt 10" dvobrazni, na istoj njivi..
sa obima sam orao u 1 direktnoj, 533 ide, ali čim malo spustiš plug više, nemože, guši se, dok 542 ide, a pri većem zahvatu pluga proklizuju kotači, ali motor radi i ne posustaje...
533 je nešto brži u prvoj direktnoj od 542, ali treba mu dosta da uhvati zaleta u brazdi, ako uspije...
542 je lagan, da mu je još jedno 200-tinjak kg na zadnjim gumama, još bi lakše orao..

to je što sam ja imao prilike doživjeti i vidjeti..
 

Najnoviji postovi

Na vrh