• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Ostaci kartera kada "sam" traktor ide kroz šumu(bez vozača).
Kod tebe sve neki grdi igrači :scratch
Kad je lom nek, je lom do kraja
 
B

Bobo

Guest
Kako bi rekli besmrtni Pavlovici:

"...Ostali samo dugmici..."

Strasno...
 
B

Bobo

Guest
vrag mu mater zel... Kaj ja pak sad tu mogu, kad se ne sjecam "maratonaca"... ti si ih mozda nedavno gledao, a ja se ne sjecam vise filma uopce... Nesto mi vuce na pavlovice ;)
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Tako je muhaničar "kad je bal nek je bal" najbitnije je da nikome nefali dlaka sa glave j...š traktor sve se to da srediti samo kada je čovek živ i zdrav, što aparat zavari i čekić ispravi nema tu nikakve štete.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo slika od jučerašnje nezgode,2 letve smotane naskroz,ostale su valjda ok i daju se izravnat,otišo jedan zupčanik što vodi lance,savinula se prednja osovina na kojoj se španaju lanci i savinuti španeri,za sad smo to uvidjeli ako nije još što.
Najgore je to što je to posao onakav u đubru,sve zahrđalo,uff :mad:

dsc00257n.jpg

dsc00258bd.jpg

dsc00259q.jpg

dsc00260kj.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hahaha
Kakve to veze ima sa muzikom?
Ja ako pustim muziku u traktoru,i dalje radimo normalno.
To mi se desilo u predzadnjoj turi,kada nije svirala muzika u traktoru,nisam primjetio da se to dešava,jer kardan se je normalno vrtio,i traktor je normalno radio,nije uopče da mu je bilo teško ili tako nešto.,a vitla tak i tak nevidim zbog gnoja dali se vrte ili ne. Ja čim sam vidio da prikolica ne baca gnoj,odmah sam stao,al jbg,več su se 2 letve podvukle ispod.
A i ta prikolica je stara sigurno 20 godina,i hvala Bogu,navozila se gnoja i kukuruza,a ovo nam je prvi takav slučaj,a i nisam jedini,čuo sam da se to događalo i drugima.
Tako da nemojte mislit da ako sam nabio muziku sa sam nabio i gas!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
evo jednog deutza agrotron 100. Star 8 godina.
Zapalio se 3 dana nakon servisa od kompijutera (navodno)



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

ovo sam tek sad videl bil sam ja kod tog čovjeka di je ovaj dajc mi došli gledat onaj utovarivač za gnoj koji je ko kran od kamiona velik!!
kolega MUHANICAR jesi videl 577 koji je dobil u zadnji lijevi kraj i na sredini pukel kod tog čovjeka???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Ako ga znaš i ako te pustil da obiđeš cijeli poligon onda si mogel svašta videti.
Neke slike koje imam čak niti nebi smel stavljati ;)

Inače taj utovarivač za gnoj se vidi na prvoj slici iza kamiona (mada više liči na hrpu gvožđa) samo kaj na njemu više nema razvodnika jer sam ga ja odnesel.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
nisam gledal tog neg onog gore s druge strane moj ujak kod njega bil dosta puta za dijelove od 558 i videl sam onog malog dajca kaj je kupil na prolječe!
ujak je od njeg htel kupit ursusa c-350 kaj mu je cilindar bil pukel!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Što se tiče prikolice za stajnjak..
Meni je na krugerici 1 puta preskočio lanac, ali valjci nemogu zahvatit letve, nego samo češu.

Od tad mi nije problem ako treba našpanat lance, lakše je to nego kad preskoči s punom prikolicom, prvo istovar ručno, pa popusti, pa vrati lanac, pa dotegni.. Jednostavnije je samo dotegnut.

Obavezno gledam iza i iako nevidiš valjke, vidiš kako stoje letve, čim se pomakne 20 cm već možeš pratit, s imt533 radim pod malim gasom cca 1100-1200okr/min, jednom mi je komad betona uletio, mal gas=traktor krepa= ništa ne polomi
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
abrkili
Neznam još,budem vidio dok stignu dijelovi pa dok složimo onda javim.
Ali dijelovi nisu toliko skupi,ipak je to sip,a moram kupit samo 1 onaj zupčanik i 2 letve,a to si sam napravi te letve,kupim takav profil 6 metara,pa si odrežem na željenu dužinu,izbušim rupe i to je to. Nisu dijelovi tako skupi,nego je to puno posla.

petar
Kod mene,nisam baš primjetio da su lanci otpušteni,al jbg desilo se.
hehe,i ja sam ručno istovarao više od pola prikolice.
A ja moram tjerati više od 1500 okretaja motora ili mi nerazbacuje,nego ostavlja na hrpi,obično tjeram na 1800,ali što je to kad mi traktor postiže 540 okretaja tek negdje na 2200 okretaja,što je dozvoljeno.
A ja nisam ni pola prikolice istrpo,letve se nisu vidjele,a ni vitla jer je bilo puno natrpano!
 
M

MOCO

Guest
e baš sam to proljetos radio, imam istu prikolicu `80 godište.
Red je već da se ponovim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
nisam gledal tog neg onog gore s druge strane moj ujak kod njega bil dosta puta za dijelove od 558 i videl sam onog malog dajca kaj je kupil na prolječe!
ujak je od njeg htel kupit ursusa c-350 kaj mu je cilindar bil pukel!
Nisam jučer mogel staviti sliku, pa evo danas.
Na ovog 577 si mislil :scratch

1431b3kgif.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
U sunce mu kalajsavo šta čovjek uradi od traktora..

Inače ima dobre utege na felgama,neznam kako to nitko nije skinuo:scratch
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ja sam vidio zetora koji je u vožnji puko po pola i to ne na šarafima već je puklo željezo tam di je lamela......nisam mogo vjerovat..šteta kaj nisam sliko..
 

Najnoviji postovi

Na vrh