• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljiva

  • Temu pokrenuo Igor Lulić
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Kod jabuke i kruške dobro dođe maslačak, jer privlači rutave bube u cvatu, i koliko sam ja primetio, više ih ima na maslačku, nego po cvetovima jabuke i kruške!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E Wajbul odlično ti ovo izgleda :) Stvarno kao da je sijano :) Samo crvena kopriva ti je magnet za grinje. Inaće ja ju volim cuclati :) To kad smo bili djeca, bio najvažniji izvor šečera :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@spoko007 to kako si orezao mlado stablo šljive se radi u plantažnim nasadima. Recimo imaš 4000 komada, nemaš navodnjavanja, kasna proljetna sadnja, skrešeš ju tako da ne gubi vlagu i da traži vodu sa korijenom. Ali što je tu je... Sa onog drveta si mogao čak i okusiti koje kvalitete će ti biti plod ;)


Al će biti loše vrijeme za oplodnju šljive :(
http://www.vrijeme.us/vrijeme-25-dana-osijek.html?ura=1359270481
Ne loše nego ogromni užas!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wajbul65

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
42
ova kopriva će biti uništena
Kako sam bacio prije dvije godine veliku količinu stajnjaka ,korovi niču kao ludi ali samo u proljeće
kasnije ih nema toliko,nešto freza a nešto malo herbicid.
Do sada nisam imao nikakvih problema sa bolestima a prskano je minimalno 3-4 puta u vegetaciji i bez crvenog ulja ili nekoga bakrenog sretstva.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja evo idem malo udariti totalcem. Gadno krenio kor ove godine, u breskve basta u šljive bioactive. Biti će i frezanja. Poz
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
@spoko007 to kako si orezao mlado stablo šljive se radi u plantažnim nasadima. Recimo imaš 4000 komada, nemaš navodnjavanja, kasna proljetna sadnja, skrešeš ju tako da ne gubi vlagu i da traži vodu sa korijenom. Ali što je tu je... Sa onog drveta si mogao čak i okusiti koje kvalitete će ti biti plod ;)

ma sve to stoji,ali idem na vitko vreteno a na onim sadnicama mi je prvo razgranjenje bilo na 1m od tla!?
krenuli su pupovi na orezanim sadnicama,danas slikam pa sutra postavim ( i kolega Zvonis mi je obecao slike :) )
jedna godina bez ploda mi ne znaci nista u odnosu na ostalih 20 ili vise godina da gledam vitko vreteno od 3,5metara visine :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A što bi ju ti imao na 2m? :) Inaće top gigant potjerao rodnu grančicu na cjelih cca 10 cm visine :) Odmah sam pogledao vrh da vidim jel sam ju kratio, i nisam :) Znači dođe to njemu sa vremenom da baci i niže rodne grane ;)
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
krenuo TopTaste
img20130416001.jpg
img20130416004.jpg



mozda bude i koja za probu :)
img20130416005.jpg
img20130416007.jpg
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Evo malo miline za oči

Na slici je Čačanska rodna, sadnja 4x2m, šesta godina.
p1040761u.jpg


p1040751n.jpg



Na slici je desno Čačanska rodna, lijevo Čačanska najbolja (tek počinje da cvjeta), sadnja 4x2m, takođe šesta godina.
p1040741g.jpg
 

brkic

Član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
37
Evo malo miline za oči

...ovo je tatko i više od miline za oči,čestitam i veliki pozdrav tebi i svim drugim forumašima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Nema se šta reći , svaka čast , odlično :icon_pray::(clap)::(y): ... kolika ti je visina stabala , nešto mi se čini visoko ovako na slici :icon_scratch:
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Samo da ove godine ne bude nekih iznenađenja... Da nam svima rodi!

Nadam se da ih neće biti.

Takođe da se svima grane saviju od roda, pa da bude ... :drink: :icon_kidra:.

kolika ti je visina stabala

Negdje do 3,5m maksimalno..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Treba visine da bude rodnog volumena :) Šljiva na 2 m i to još vreteno, pih ;)
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
... a evo i kako isgleda pojedinačno stablo iz istog.

Na slici je Rodna
p1040752y.jpg
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Jesenas kad je rađena analiza na ovoj prceli bila je oko 4.5 pH. Pa se morala raditi kalcifikacija dodatna. A Što se tiče fosfora ne sjećam se tačno uglavnom je bila neka srednja vrijednost.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh