• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljiva

  • Temu pokrenuo Igor Lulić
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
W

wajbul

Guest
Re: šljiva

Nemoj skraćivati ništa do proljeća,a pogotovo ne umatati najlonom ,jer pod najlonom voćka nema zraka,dovoljno ti je u poljoprivrednoj apoteci kupiti srestvo Cunilent i namazati deblo ili pošpricati.igurno zec neće ni blizu,ja to radim 3 g. i nije ni jednu pokušo glocati.
 

parametar

Član
Tu od
5 Velj 2009
Poruka
43
Re: šljiva

bio u 4 poljoapoteke i vele da se to povuklo sredstvo sa tržišta(kunilent)! jbg moram omatat, jer sam znao viđati divljač još i prije sadnje! :twisted:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: šljiva

ja sam za svoje napravio cijev od najlona koja je 3-4 puta većeg promjera od voćke,spojio klamericom najlon i navukao na voćku i to stoji već drugu godinu bez problema,a voćka ima mjesta za disanje i rast,isto može i mrežica
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: šljiva

Jesi koristio najlon ili strach foliju. Kontam ni da par slojeva strech folije ne bi bilo loše. A ona u roli ima 450 metara, to bi možda bilo dovoljno za 2000 voćaka? Carevi price cutters ;)
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: šljiva

mislim da strech folija nemože stajati sama uspravno,a nije dobro omotati stablo da nema zraka
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: šljiva

Uzmeš nešto slično oklagiji, i par puta umotaš streech foliju. To bi trebalo biti dosta jako da samostano stoji, nisam i mislio drito na stablo ;)
 

parametar

Član
Tu od
5 Velj 2009
Poruka
43
Re: šljiva

Omotao sam najlonom građevinskim svjetlim i zaklamao. Najlon stoji dobro, prozračno je jer ima 5cm lufta okolo a i klamao sam na 4 mjesta tak da i tu ima rupa za zrak dosta.
Zanima me koje uzgojne oblike imate.
Ja idem na popravljenu piramidu, vidim da dosta susjeda sa istoka ima vazu kod šljive. Koji su komentari?
Još me zanima koliko vam rodi po stablu okvirno? tipa napišite starost voćke i kg uroda. (npr. 3g- 5 kg)
hvala puno!
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: šljiva

...za vas koji ste blizu Osijeka "kunilenta" ima u polj. trgovini "Bio gal" u Višnjevcu. Cijena je 75 kn/l...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: šljiva

Kažu da guši korijen... A mrežica za fasadu nije skupa...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: šljiva

Kontam kaže:
Kažu da guši korijen... A mrežica za fasadu nije skupa...
..."kunilent" da guši korijen?!!?...sorry, al takva nebuloza...
 
A

atomizer

Guest
Re: šljiva

dečki ima plastična mrežica u balama namotana za kupiti i to baš za te namjene.odmotaš potrebnu duljinu i skalperom odrežeš.navučeš na vočkicu ko čarapu i špagom privežeš na dva mjesta.to treba staviti pri sadnji kad nema grana jer kasnije je to zajebano metat.
 
A

atomizer

Guest
Re: šljiva

cijena je bila 250kn 100metara bala.ima ti to u bolje opskrbljenim poljoapotekama.plave boje je mrežica i neka slovenska firma to proizvodi.evo ti slika gdje se to vidi kako stoji



 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: šljiva

breskvar kaže:
Kontam kaže:
Kažu da guši korijen... A mrežica za fasadu nije skupa...
..."kunilent" da guši korijen?!!?...sorry, al takva nebuloza...

Evo opet bulaznim i kažem da sam čuo na par mjesta. Jer kunilitet se navodno spere sa stabla i odlazi do korjena i tamo pravi probleme, možda je kunilitete na sintetskoj osnovi i kad se spere pravi foliju oko korijena. Jer kunilitet se treba svakih 30 dana prelaziti ponovo ako se ne varam. I tako iz mjeseca u mjesec, godine u godinu... Ne znam što bi se ljudi zezali sa mrežicama ako je kunilitete tako ne prekosniven, a u prodaji je bar 30 godina.


Kažu i da je zabranjen između ostalog.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: šljiva

Smiljan kaže:
Koja je cijena te mrezice? (link?)
Kolega je našao na akciji mrežicu 150 kn za 100 m , ali to je ova koja ide na stiropor za fasadu. Isto dobro posluži.
 
W

wajbul

Guest
Re: šljiva


nisam mogao da ne odgovorim na ovdje iznešene gluposti.Kunilent je na bazi ribljeg ulja pa njegov miris odbija divljač.
Koristim ga 4 g.,šljive bujaju nenormalno rode u 4vegetaciji 50 kg po stablu, po vašem bi ih trebao vaditi.
evo slike tih šljiva a već ih ima po forumu puno
ĆAOS
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: šljiva

kontam-netko te gadno slagao,dobro kaže wajbul,to je prirodni proizvod,i ne nanosi se svaki mjesec,ako je zima bez kiše dovoljno je u 11-12 mj.namazati i do proljeća si miran,osim ako ima puno kiše tada valja ponoviti
 
W

wajbul

Guest
Re: šljiva

tako je prijatelju,samo jednom
kod mene zeko nije bio ni blizu,a možda što u komšiluku imam lovca :lol:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: šljiva

...kunilent koristim petnaestak godina, dvostruko jaču koncentraciju od preporučene i nikakve frke do sada...
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: šljiva

atomizer kaže:
cijena je bila 250kn 100metara bala.ima ti to u bolje opskrbljenim poljoapotekama.plave boje je mrežica i neka slovenska firma to proizvodi.evo ti slika gdje se to vidi kako stoji




kako obrađuješ u redu obzirom da imaš cijevi za navodnjavanje? :scratch
ovo lijepo izgleda,zašto nisi krenuo u formiranje krošnje?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh