• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljiva

  • Temu pokrenuo Igor Lulić
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
A

atomizer

Guest
Re: šljiva

zvonis ja ne obrađujem u redu.ta tabla nema ni dvije godine kak je posađena i ja sadim jabuku na mm106 cijepljenu.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: šljiva

vidim da se rađala voda života!!!!! :partyman: :drinkers:
kupi prijatelju 1 kg limunske kiseline,rastopi u 10 l vode i operi taj kazan,ti CuO2 završe u destilatu što je otrovno :madmana: a kada ispečeš zadnji kazan namaži ga svinjskom masti da spriječiš daljnju oksidaciju
 
A

atomizer

Guest
Re: šljiva

zvonis daj mi reci jesi kad peko rakiju od jabuke i dal je to uopće dobro?nemam iskustva s rakijom jer ju ne pravim pa praktični savjet bi dobro došo.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: šljiva

morao sam peći jer sam sudac za ocjenjivanje a upravo završavam tečaj destilatera.
sama jabuka je dosta loša sirovina za destilaciju,jer ima puno škroba i kiselina a mali postotak šećera i vode,tako da se većinom koristi za proizvodnju etilnog alkohola,ali to ne znači da nemožeš ispeći za sebe solidnu rakiju,ako radiš za sebe probaj jabuku samljeti na repari ili sl.ako možeš odvoji peteljke i dio sa košticama jer to daje gorčinu i dodatnu kiselost,na kacu od 100 l stavi 70 kg koma a ostatak vodu,razmuti u toploj vodi 1-2 kocke svježeg kvasca ,dodaj u kom i sve dobro promješaj,zatvori polopcem i stavi vrenjaču ili najlonom i sveži špagom,provuci komad crijeva u kantu sa vodom za co2,ostavi min.4 tjedna na toplom 18-20 stupnjeva i kada šećer padne na 3 posto-peci.ako te što još zanima slobodno pitaj :partyman:
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
Re: šljiva

hvala na savjetima,j sam pekao rakiju od jabuke al sam prepekao sakruškom tako da nije ispala toliko loša,ima miris po kruški al nije neki okus,nemože se mjeriti sa šljivom i kruškom čistom,za pijance kojima je prodajem je dobra :mrgreen:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: šljiva

čačanska ljepotica-200,stanley-70,president-70,slavonska bijelica-25
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: šljiva


danas završili motanje najlona,nabili kolce,prošao kultivatorom još idući tjedan Nordox i mir do proljeća
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: šljiva

:supris: Zvonis svaka ti cast ovo prekrasno izgleda,, :prayer: :prayer: :prayer:

vec sam mislio da sam samo ja opicen po pitanju trave i obrade, ali ima nas vise :lol: :lol: :lol:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: šljiva

Bobić kaže:
:supris: Zvonis svaka ti cast ovo prekrasno izgleda,, :prayer: :prayer: :prayer:

vec sam mislio da sam samo ja opicen po pitanju trave i obrade, ali ima nas vise :lol: :lol: :lol:
pa ti si me "zarazio"sa svojim voćnjakom,radio sam sa onim kultivatorom za koji si mi dao upute :supz: :partyman:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: šljiva

wajbul kaže:

nisam mogao da ne odgovorim na ovdje iznešene gluposti.Kunilent je na bazi ribljeg ulja pa njegov miris odbija divljač.
Koristim ga 4 g.,šljive bujaju nenormalno rode u 4vegetaciji 50 kg po stablu, po vašem bi ih trebao vaditi.
evo slike tih šljiva a već ih ima po forumu puno
ĆAOS
Eto uvjerili ste me za kulitetet i njegove klonove. Uzimam Vas za referencu. Znači 99% kunilitet odličan. 1% ne valja. A sad da to rezimiram. Ukoliko je kunilitet nanešen u vlažnom i maglovitom području, ulje i voda se ne vole nikako, doći će do sklizanja nećeg. Voda je teža od ulja i moguće je da će ga saprati. Naravno ako su ovaki prekrasni dani. Nanese se kunilitet u 11 h i dočeka noć u sunčanom danu, vjerovatnost je 100% da će biti dobra soulcija. No ako se kunilitet iz straha od zečeva nanosi u maglovito vrijeme ili kad snježi postoji mogućnost da će biti sapran. Ako ulje dođe do korijena, tamo se zaglavi u korjenovim dlaćicama postoji mogućnost da će pružati gadan otpor prodiranju vode u korijen. To mi nekako pije vodu, čak u postotku ovisnom o vremenskim uvjetima. Još jedna nepoznanica je za ispitati. Riblje ulje prirodno. To mi smrdi koliko i to ulje smrdi. Odakle toliko "ribljeg" ulja? Od kojih to riba prave? Cijena ribe je paprena. Da nije to figurativno riblje ulje a čista sintetika? Ja znam da se mi ugušimo u masnom šaranu :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: šljiva

zvonis01 kaže:

danas završili motanje najlona,nabili kolce,prošao kultivatorom još idući tjedan Nordox i mir do proljeća
Aaa dobro dobro :) Ali se švercalo ;) Svrdlo bušilo rupe i kolci se nabijali po korijenu, dobilo se na vremenu ;) Kod mene je malo drukčije išlo ;)
 
W

wajbul

Guest
Re: šljiva

neboj se,ako je izrigolovano ,izorano i naagnojenoima da tjera kao ludo :lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: šljiva

He he, nekako mi ne izgleda teren za rigolanje ;) Ili barem ne dvosmjerno rigolanje ;)
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: šljiva

Zvonis daj mi reci jesi i podrivao prije rigolanja ili samo rigolanje

pa ti si me "zarazio"sa svojim voćnjakom,radio sam sa onim kultivatorom za koji si mi dao upute :supz: :partyman:

da vidis kad jednog dana svi pocnu na nas nacin obrađivati, :scratch ,, po cemu cemo se onda isticati :mrgreen:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: šljiva

1-podrivano sa jednim radnim tijelom topedo 90 dosta duboko,neznam dubinu
2-bačeno 36 t stajnjaka+20 t carbokalka
3-orano dvobraznim duboko sa stajerom 150 ks
4-tanjurano teškom tanjuračom sa stajerom
5-kultivatorom usitnio sa mojim ferdinandom
6-bušenje traktorskom bušilicom
7-sadnja,najlon,kolci
8-maznili litru "svete vodice"
9-liječili glavobolju
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: šljiva

Zvonis a što nisi mazao sa kunilitetom nego stavljao najlon? Bojo se ove kiše? ;) Dobro će doći za voćkice :D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh