• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
konačno se vidi i grahorica,kako sad izgleda izgleda da bude dobar omjer, čak ima ponegdje i zalutalog graška koji je niknuo tako da još do velikih smrzlica još sve bude malo ojačalo

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
AJKULA kako to da nisi valjao ? Nebu to malo loše kod košnje? Bude zemlje kod skupljanja. Jesi več sijao grahoricu? Ja nisam nikad. Htio sam posijati ali sjemenarna na žitnjaku nije imala sjeme više.Koja je žitarica u smjesi? Od kud ti sjeme grahorice?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nisam valjao jer to ja polako pokosim ali ne do gole zemlje,to sam ja kupio od Bogeca gotovu smjesu grahorica+pšenica i ima gdje koji zalutali graškić pa valjda bude dobro jer i ja dosad nisam sijao tu kombinaciju,sijano je te smjese 100 kgpo rali ovaj komad je 1900hvati i izišlo mi je oko 125kg,a sebi sam za sijeme ostavio jedan mali komad ,samo za sprobu pa bumo vidjeli:gitarist::gitarist:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
nisam valjao jer to ja polako pokosim ali ne do gole zemlje,to sam ja kupio od Bogeca gotovu smjesu grahorica+pšenica i ima gdje koji zalutali graškić pa valjda bude dobro jer i ja dosad nisam sijao tu kombinaciju,sijano je te smjese 100 kgpo rali ovaj komad je 1900hvati i izišlo mi je oko 125kg,a sebi sam za sijeme ostavio jedan mali komad ,samo za sprobu pa bumo vidjeli:gitarist::gitarist:

Možeš li ove Rale i Hvate prevesti u kvadratne metre? Čime si ovo sijao, jel može to rasipačem za umjetno il mora sijačica?
Na koju dubinu si sijao, otprilike? Jel to sjeme grahorice sitno otprilike kao ovo od pšenice il su različite veličine?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
znači 1 ral =5755m kvadratnih, a hvate množiš sa 3,57,ma j...š matematiku,ja sam sijao sa svojom malom oltovom sijaćicom,dubina 3-5 ovisi o ravnoči zemlje,sjeme ti je duplo manje od graška, sad samo čekati prolječe da se vidi dali to bude bilo mase i dali budu krave htjele jesti:partyman:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/404/dsc00011gp.jpg/]
dsc00011gp.jpg
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us


 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ja graoricu sijem več dvije godine sjeme sam dobio iz okolice okučana do ove godine sijao sam je čistu i nešto sam je ostavio za sjeme a ove jeseni posijao sam je u smjesi sa pšenicom i ječmom pa što bude danas sam je gledao počela je nicati ja sam svoju sijao oko 8.11
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovako viđeno Emy ,graška bude dovoljno ali mi se čini da žita fali ili još nije niklo a sad šta je tu je počeci su teški ,ali na jednoj slici se vidi da ima više niknutog to mora da je donji dio te parcele ili ne:?:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
ovako viđeno Emy ,graška bude dovoljno ali mi se čini da žita fali ili još nije niklo a sad šta je tu je počeci su teški ,ali na jednoj slici se vidi da ima više niknutog to mora da je donji dio te parcele ili ne:?:

Mozda je donji dio parcele...nisam siguran koja je slika...sto se tice zita lično sam po tom pitanju zvao Institut u Novom Sadu gdje mi je receno da se ne sije nista vise od 35 kg na hektar zita...iako sam im nekoliko puta ponovio da se to cini jako malo...međutim su mi rekli da je to dovoljno...ja sam ipak stavio 5 kila vise...i odmah sam po nicanju primjetio da je rijetko, ali vidjecemo da li je struka Novosađana ipak u pravu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
neko je zajebo matematiku ali to možda na ral bi igralo žita ali na hektar jok:madmana:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
neko je zajebo matematiku ali to možda na ral bi igralo žita ali na hektar jok:madmana:


Zato sam i ja stidljivo povećao za 5 kila...kao da njiva nije bila moja i kao da sam krao sam od sebe, ali opet treba sacekati maj pa vidjeti...ja sam jos prije 2-3 mjeseca vidio da bi problem tako male kolicine zita...zato ih lijepo zovnuo, ali mi se javio neki tip koji veli da radi s tim 30 godina i da je tih 35 kila na hektar sasvim dovoljno...ajd rekoh covjek ima s tim vise iskustva nego ja zivota...i tako bude.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Kak veliš maj bude pokazao.Kod mene je susjed posijao žito jako rijetko.Na proljeće ga gotovo nije bilo, malo je jače prihranio. I žito je bilo super.Ja sam ga vršio. nisam mogao vjerovati. Iz jednog zrna čak do devet stabljika s klasom a veličina klasa gmo-turbo. Pitanje za iskusne: dali grašak ima samo jednu stabljiku iz zrna ili može imati više?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jedno zrno jedna stabljika graška ali se on jako grana i stvara veliku količinu mase pa ako nema dobar nosač on se skljoka na zemlju:partyman:
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Znači dobra prihrana petnajsticom i bude turbo grašak i zob. Sijal sam 4 i5 11. još nije niklo kad sam gledo prije 5 dana. Nije bilo ni kapi kiše od tada koma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh