• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ovih par zadnjih postova su za temu Stočni Sirak i Sudanska trava.
Ja ću ipak pisati ovdje a moderatori nek premještaju ;)
@Vimi sjeme bi trebao potražiti u poljoapotekama. Ako ga do sad nije bilo u ponudi onda je najbolje da se već počneš raspitivati ko ti od trgovaca to može nabaviti.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
a gdje se može nabaviti sjeme sirka ili sudanske trave

u poljoapotekama,,dolazi sa kukuruzom i ja pitao trgovca,,rekao mi u 4 mjesecu da se sjetim,,ipak je rano jos,,mada se ove godine malo kasno sjetio,,u 6mj,,al uspio ulovit par kila,,sve se pomelo u ducanima,heheh
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ok
samo što sam ja u zadru i mislim da ja to jedini ovdje tražim , ali ipak ću pitati , ovdje nema ni stočnog graška,
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ok
samo što sam ja u zadru i mislim da ja to jedini ovdje tražim , ali ipak ću pitati , ovdje nema ni stočnog graška,


Zato sam i napisao da se raspitaš kod lokalnih trgovaca dali ti to mogu nabaviti. Vjerovatno im nećeš biti "interesantan" zbog relativno male količine sjemena ali ipak pokušaj. Počni se ranije raspitivati, nemoj čekati 4 ili 5 mjesec tad će biti kasno. Ako ništa, onda vidi da ti neko iz unutrašnjosti gdje ima, da tako kažem, redovno sjemena pošalje nekako, npr. autobusom.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
da to ću i napravit ovih dana tj. več sam se nešto počeo raspitivati i najizglednije da ču to nabaviti u jednoj trgovini koja je iz koprivnice oni nešto znaju o tome tj. znaju njihovi skladištari a ovi ostali ovdje i neznaju o čemu govorim
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
da to ću i napravit ovih dana tj. več sam se nešto počeo raspitivati i najizglednije da ču to nabaviti u jednoj trgovini koja je iz koprivnice oni nešto znaju o tome tj. znaju njihovi skladištari a ovi ostali ovdje i neznaju o čemu govorim


Svaki je početak težak! Tako nešto slično je i ovdje kod mene, većina trgovaca kao da prvi put čuje za stočni sirak. :confused:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
budem ja saznao gdje se može nabaviti sirak, dajem naglasak na grazer n jer je najbolji, a naruđbe u travnju i to je onda kasno, treba reagirat puno ranije
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
budem ja saznao gdje se može nabaviti sirak, dajem naglasak na grazer n jer je najbolji, a naruđbe u travnju i to je onda kasno, treba reagirat puno ranije

ajde vidi pa stavi ovdje na forum
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Bogec jesi li ga pokušao proizvoditi za sjeme...tako da imamo sve na jednom mjestu ??? :D

Kako ga proizvode "oni tamo" pa možda bi mogao i ti...jer se svake godine potreba za njim povećava.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
za sijeme bar kod nas bi trebala biti rana sjetva možda u travnju a žetva ako bi uspio pustiti sjeme,meni je jednom ostalo kraj međe pola metra i u 9 mjesecu je bilo malo sjemena na vrhu ali zanemarivo,Grazer N je inače sjeme iz Italije bar ovo koje sam znao uzimati u G. Polju i tamo se sigurno uzgaja u južnom dijelu jer tamo slabo kukuruz uspijeva
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
heh el mislite da ja nebi mogao nabavit koju generaciju sjeme prije ove koju svi kupuju, naravno da mogu, poznam ja lika koji pozna lika, pa znaći ostvarivo je, a klimu prepustite meni.
razmišljao sam o tome, sjeme mogu nabavit koje mogu umnažat, tu košnje nema, vegetacija je duga kao kukuruz za sjeme, ostaje problem kolko pive treba kombajneru

sljika od sjeme



Uploaded with ImageShack.us
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Jel to samo proba ili ćeš ga doista imati da se pribilježim, negdje oko hektara...ovdje kod mene sve se gusto sije a u rijetko pronikne...sve nade polažem u sirak...:D...i grašak naravno...:D

Znači mene računaj za hektar sjemena a sigurno bude i više narudžbi...
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
heh el mislite da ja nebi mogao nabavit koju generaciju sjeme prije ove koju svi kupuju, naravno da mogu, poznam ja lika koji pozna lika, pa znaći ostvarivo je, a klimu prepustite meni.
razmišljao sam o tome, sjeme mogu nabavit koje mogu umnažat, tu košnje nema, vegetacija je duga kao kukuruz za sjeme, ostaje problem kolko pive treba kombajneru

sljika od sjeme



Uploaded with ImageShack.us

dečki kad se raspravljate o tem najte baš tak javno jer bi kak i svi ostali tak i neki kreten od inspektora mogel čitati ovo i onda bi mogli imati sranja z policijom to velim radi vašeg žepa
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
jel tko sije ove godine grašak za zrno?

kak budete išli sa gnojivom i prihranom? kolko sijete na ha sjemena?

ja bum sijal 200 kg/ha , prskal bum sa basagranom 2 puta i poslije još sa nekim protiv žiški 2 puta...

još ni sam neznam kolko budem bacil umjetnoga gnojiva...
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
jel zna netko gdje ima za kupiti sjemenskog graška za zrno i po kojoj cijeni,ili ako netko ima za prodat
zakasnio kod bogeca
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo ja danas prolazio pokraj moje grahorice ,veličina ista,ima i poneki zalutali grašak jedino je puno zelenija nego prije mjesec dana nadam se da nebude suhomrazice u veljači

Uploaded with ImageShack.us ,

Uploaded with ImageShack.us:axe::axe:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
mislim na prolječe posaditi stočni grašak manju površinu za zrno pa me zanima pošto nisam sadil na koji našin se sadi dali o redove kao kokuruz malo gušče ili se samo pobaca po zemlji i onda zagrne ..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
potanjuraš jedan trag onda baciš grašak rasipačem i ponovo tanjuračom ali malo izravnaš baterije,ili ako imaš sijačicu još bolje
 
Z

zoky 285

Guest
vise neznam ko pije ko placa od tih foruma,
Za grasak meni su rekli da ide zitnom sijačicom,i ja cu ga sijat 0,5ha 100kg. zvao sam rugvicu za sjeme rekli da nezna cijenu da ga nazovem oko 10.2
 

Najnoviji postovi

Na vrh