• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Gold je zrnas visine od 50 do 70cm, nema bas nesto puno lisne mase i nije tipicni grasak za masu. Korove obavezno spricas s Pulsar 40, na to si mislio, i to u fazi minimalno 3 prava lista. Problem je sto ce ti vjerovatno pobjeci ambrozija ako je imas na tabli a i osijak ce ti se regenerirati do zetve.... Sve ti ovisi o sklopu i kolicini korova, takodjer trebao bi spricati protiv ziska u fazi pune cvatnje, ako ides na zrno.

Mislim da ništa od ove dore RWA. Koji bi onda bio najbolji jari za zelenu masu i gdje ga nabaviti?
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Evo konacno i ja sam uspio narucit stocni grasak:supz:.NS Junior.Cijena je 2.3km po kilogramu:evil:.Imam pripremljenu parcelu od osam dunuma (nepuni hektar).
Narucio sam 75 kg.Jer je sjetvena norma pazi sad od 70 do 200 kg po hektaru.:scratch.Ide zajedno sa zobi nekih 100 kg.pa kako mu bude.
Uglavnom ja sam prvi koji to sije u mom kraju pa cemo vidjet kako ce to ispast.
Jedino sto me brine je sto je na toj njivi bio kukuruz prskan sa lumax-om.
al to je bilo prosle godine u maju.Nadam se da mu nece naskodit.
Sjetva ide cim vrijeme dozvoli.Nadam se da ce to bit za desetak dana jer
je u planu kukuruz za silazu na istoj parceli.:mrgreen:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
lumax mu nebude smetao ,ali svejedno uzori dublje,smeta mu u jesenskom roku sjetve,sretno sa njime:partyman:
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Mislim da ništa od ove dore RWA. Koji bi onda bio najbolji jari za zelenu masu i gdje ga nabaviti?

lumax mu nebude smetao ,ali svejedno uzori dublje,smeta mu u jesenskom roku sjetve,sretno sa njime:partyman:

Vec je uzorano,jesenas.Sad samo da se prosusi i ide sjetva:supz:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
I meni treba doći početkom idućeg tjedna 50 kg faktora (Semenarna Ljubljana), pa da se i ja pridružim u GRAŠKOGRAD:partyman:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
sav se nabrijem na kupnju graška zrnaša i onda mi kombajner veli da se boji da on to neće moć žet, a boji se probat jel.. (valjda zbog mase ili tko zna čega) Ugl zanima me jel mi bolje da posijem skroz malu površinu pa da proba ili da šiknem smjesu sa zobi, kontam onda bi bila ipak manja masa slame i viša bi bila pa bi i lakše požeo. jedino kaj treba sito i vrijem žetve pogodit. Ima nektko neki savjet?

@zoky 28,5 probaj nazvat RWA


mate ma to mu nije problem površiti samo kako je rekao ajkula neka nebude jak na gasu i kombaj če to kupiti malo se možda zrna i izgubi ali nije strašno
kad sam ja uspio skupiti graorinu i ječam tad se može i grašak
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo da se pohvalim , ja i kolega dino smo opskrbljeni graškom za ovu godinu... :partyman::finga:

koliko vidim po polju, podkraj tjedna bude posijao grašak i zob...ali ne zajedno svako posebno...da se nebi tko krivo mislil

moja hrpa

DSC00522.jpg



i od dino
DSC00523-1.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ma to se traži :partyman:
čuj,ako ti nije problem doci sa kombinacijom ;) hehe

ti si vec iskusan na tom području,ja cu se ove godine po prvi puta okušati sa graškom,pa cemo vidjeti kako ce to bit,hehe
ali ne sekiram se,ima ovdje dosta iskusnih forumaša koji su voljni pomoći ako gdje zapne :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
heeh, nije problem doći ali si predaleko...

ma bude to dobro..pa kaj nitko nema tamo malo bolju sijačicu da ti posija? :rolleyess:

budeš sa rasipačom hitil ak nikak drugač, bude sve to dobro...;)
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
I ja sam jučer dobio sjeme graška. Znači vi krećete pod kraj ovog tjedna u sjetvu, pa zar mu ne smeta ak će još biti smrzavice i jačeg mraza? Pitam jer ga sad sijem prvi put.:roll:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Kad se bude dalo budeš posijao, ja budem podkraj tjedna, jer kod mene se zemlja več dobrano suši...:):rolleyess:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Ići ću i ja probat u subotu, s tim da još moram izorat prije jer do sad bila stara lucerna, teren je u blagom nagibu i dosta je sušan.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nekako vec budemo napravili :)
kod mene je jutros pao 1 centimetar snijega,tako da ja sjetvu planiram tek tamo potkraj drugog tjedna...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Ja ću za sjenažu u kombinaciji sa zobi 50+60 kg/ 0,4h. To sijem prvi put za.probu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh