• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
dali netko sije neke druge vrste graška ,recimo zeleni ili ovaj žuti ali sitniji
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Ajkula prijatelju kakvo je stanje kod tebe sto se tice grahorice, mene malo grasak u brige bacio...od kako je niknuo u 10. mjesecu takav je i dan danas...sutra cu vidjeti da uslikam pa da malo prokomentiramo...mislim nije porastao za ovih 7-8 dana topline niti centimetar...

Reci mi sta ti mislis je li vrijeme za KAN ?????

A druga stvar je u tome ako mi njega mislimo trpati u silose u 5.mjesecu...(znam da si ti sijao grahoricu- to je manje vise ista star) i onako razmisljam u 5. mjesecu je kod mene tritikal jedva 20 cm visok...uz sta ce se grasak penjati ???

A kako je kod mene tritikal tako je i kod tebe pšenica...ista prica...nekako mi taj 5. mjesec prekratak da bi se dobila onolika masa s pocetka ove teme, ja kad sam zvao institut Novi Sad covjek rekao 60-70 tona po hektaru...jel moguce da se ta masa "stvori" u ovih sljedecih mjesec i pol...

Kladio sam se s puncem da ce grasak u drugoj polovini 5. mjeseca biti u silosu nagazen a sad mi se cini da vec trebam skupljati pare da mu platim kilu janjetine...


Vrjeme je za KAN kako da ne, agrotehnika ti je ko za zitaricu. Prihranjujes u busanju i u vlatanju, tj kad formira prvo koljence zitarica u tvom slucaju tritical. Prirani sada i po mogucnosti u vlatanju radi toga da ti nosac ne ostane mali i podbaci. Bez brige grasak ce rasti kao lud kad zatopli a kada krene cvatnja jos ce narasti i to dobro. Mislim da bus ipak ti dobio okladu jer vec pocetkom 5 mj ga mozes skidati. Neki to rade u punoj cvatnji graska a neki malo kasnije.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Dakle 100 Kg KAN-a po hektaru...e sad da li to treba da se prepoli 50 Kg sad a 50 Kg poslije ili da se stavi svih 100 Kg sad...???
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ajkula prijatelju kakvo je stanje kod tebe sto se tice grahorice, mene malo grasak u brige bacio...od kako je niknuo u 10. mjesecu takav je i dan danas...sutra cu vidjeti da uslikam pa da malo prokomentiramo...mislim nije porastao za ovih 7-8 dana topline niti centimetar...

Reci mi sta ti mislis je li vrijeme za KAN ?????

A druga stvar je u tome ako mi njega mislimo trpati u silose u 5.mjesecu...(znam da si ti sijao grahoricu- to je manje vise ista star) i onako razmisljam u 5. mjesecu je kod mene tritikal jedva 20 cm visok...uz sta ce se grasak penjati ???

A kako je kod mene tritikal tako je i kod tebe pšenica...ista prica...nekako mi taj 5. mjesec prekratak da bi se dobila onolika masa s pocetka ove teme, ja kad sam zvao institut Novi Sad covjek rekao 60-70 tona po hektaru...jel moguce da se ta masa "stvori" u ovih sljedecih mjesec i pol...

Kladio sam se s puncem da ce grasak u drugoj polovini 5. mjeseca biti u silosu nagazen a sad mi se cini da vec trebam skupljati pare da mu platim kilu janjetine...

Emy,na kojoj si nadmorskoj visini i kojoj klimi pripadaš jer koliko mi se čini da si iz Bih pa bi se lako moglo dogoditi da punac ode na janjetinu.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Emy,na kojoj si nadmorskoj visini i kojoj klimi pripadaš jer koliko mi se čini da si iz Bih pa bi se lako moglo dogoditi da punac ode na janjetinu.

Ma tu sam ja iz okolice Bihaca...Nadmorska Visina 231 metar tako pise na mapi Bihaca...a ja sam vise grada tako da mogu dobaciti jos nekih 200 metara...eto.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ma tu sam ja iz okolice Bihaca...Nadmorska Visina 231 metar tako pise na mapi Bihaca...a ja sam vise grada tako da mogu dobaciti jos nekih 200 metara...eto.
Mislim da ipak tu kod vas vegetacija kasni bar tjedan dana ako ne i više.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
kod mene je 8 dana od kako sam posijao nosam isao da vidim imali klica ali cisto sumnjam jer je vec zasusilo, po ovome kako izgleda bice opet susna godina e onda smo na drapali..
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
kod mene je 8 dana od kako sam posijao nosam isao da vidim imali klica ali cisto sumnjam jer je vec zasusilo, po ovome kako izgleda bice opet susna godina e onda smo na drapali..

Moj sijan prije skoro dva tjedna, točnije 7.3. nema ni "k" od klice ni grašak, a ni zob. Išao sam danas vidjet zemlja suha ko barut dobru šaku...kišaaaaa......:prayer:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
radi ove proklete suše možda je trbalo valjati zemlju ali pitanje dali bi imalo utjecaja kad se zemlja isušuje prebrzo,bude jebena situacija opčenito sa nicanjem svega
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ozimi grašak još ništa KAN, ne baca mi se na ovu sušu...mada mi svi govore ovdje kod mene da ću imati više koristi s njim na njivi makar i na ovoj suši, nego u vreći.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Molim pomoć! Jesenas sam posijao grašak i zob .Grašak je super a problem je što je zob po dijelovima skroz pozebla. Ne znam što sad dosijati i na koji način da spasim situaciju.Radi se o površini od 4 hektara od toga dio koji je bio na suncu je dobar , oko 40 % parcele.Mislio sam dosijati zob jaru a razmošljam i da dosijem talijanski ljulj.Što mislite:?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Molim pomoć! Jesenas sam posijao grašak i zob .Grašak je super a problem je što je zob po dijelovima skroz pozebla. Ne znam što sad dosijati i na koji način da spasim situaciju.Radi se o površini od 4 hektara od toga dio koji je bio na suncu je dobar , oko 40 % parcele.Mislio sam dosijati zob jaru a razmošljam i da dosijem talijanski ljulj.Što mislite:?:

A kako bi dosijao a da ne obrađuješ tlo,a ako ideš u obradu ošteti češ dio gdje je niklo več..??

Po meni ili pobacaj ručno zob,pa ako padne kiša če se ulovit,a ako neče past na tom mjestu neče bit zobi i gotovo..
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Sto se tiče zobi a sam poprilicno uvjeren da ce niknuti, jer sam rposle godine sijao zob, kosio i balirao u kockaste bale...posto je balirka dosta toga "otresla" ostalo je zrna na povrsini, nista nisam dirao jer je bila susa, zob je i na toj suši izbila poprilično dobro, samo nije se rasla i razvijala, ali je proniknula i vinula se nekih 7-10 cm...ali dalje nije bilo hranjiva a ni kise pa je na toj visini i ostala...

A sad su veće šanse za kišu nego u 7 mjesecu kao sto je bio slučaj kod mene.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
prekjuce,posijao svoj grasak i u planu je vrsidba.
jedino nisam jos povaljao a mislim da bih trebao.
vlage dovoljno ima za sad jer je jedan dan orano drugi sijano.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
grašak vani...sad čemo vidjet , kak bude Bogu u ruke je;)

DSC00703.jpg

DSC00702.jpg

DSC00704.jpg
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
nadam se da ce i moj grasak da nikne poslije ove kise..
Matija super slike..

Išao sam jučer gledat i nađe se tu i tamo koji grašak i koja zob, također se nadam da bude nešto bolje ako konačno ppadne kiša
 

Najnoviji postovi

Na vrh