• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
mi smo nekad posle zime valjali pšenicu zato što preko zime iz mrzne tlo i podigne se kora zajedno sa biljkom i u tvom slučaju grašak nema vlage jer je podignut od vlage nije to ništa strašno biče to dobro posle prve ozbiljnije kiše

Da Andrej, izgleda da će to biti taj problem jer mi je od prilike to rekao i ovdje jedan stručnjak za zaštitu bilja ... usljed velikih minusa dolazi do podizanja tla.

Kako si ti poslije zime valjao pšenicu, mislim ipak je to valjak ...pšenica se satare do zemlje ???
 
K

Ketty

Guest
Ljudi, daj napišite čime prskate grašak za zrno prije a čime poslije nicanja?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
prije nicanja je išao Dual 960 1-1,5 l na hektar,poslje Basagran 1,5 l na hektar i Bladex 1,5 l e sad zavisi šta trenutno ima na ponudi jer su to stari herbicidi,sad ima mislim Pulsar ali ne znam dali prije ili poslje ali netko zna garant
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
ja nisam uopste prskao svoj grasak.Niti imam namjeru da to radim.
mozda u cvatnji protiv zizska ako bude za vrsidbu a ako ne onda ce u kosnju za sijeno.
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
nisam valjao jer nemam valjak ali u skoroj budućnosti mislim da ga nabavim baš zbog ovih suša ma žitu ne može valjak ništa pa prolaziš traktorom pa se ono podigne
 
Z

zoky 285

Guest
Ljudi, daj napišite čime prskate grašak za zrno prije a čime poslije nicanja?

Pulsar 40 do tri lista 370 kn /l ide na 1 ha,
takvu informaciju ja dobio a cijenu neki dan u trgovini
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Pulsar 40 do tri lista 370 kn /l ide na 1 ha,
takvu informaciju ja dobio a cijenu neki dan u trgovini


ma jok, Pulsar 40 ide tek od 3 lista i to 1L/ha, moze i malo prije ali onda bi trebao ici u split aplikaciji. Prvo 0,7L/ha a za cca 10 dana jos 0,3L, to samo ako je grasak ispod tri lista a korova vec ima. Neki radi potpunijeg suzbijanaja mjesaju Pulsar i Basagran (Bentaram) al to je skupo. Ako imas puno osjaka i ambrozije nebus ju s nicim rjesio osim totalcem poslje zetve. Ovi herbicidi samo privremeno zaustavlaju rast visegodisnjih korova koji kasnije opet potjeraju. Dual gold je zemljisni herbicid poslije sjetve a prije nicanja i to za travne korove koje kasnije mozes (kad usjev nikne) tretirat s bilo kojim graminicidom. U praksi jos od zemljisnih herbicida poslije sjetve a prije nicanja mozes koristiti neke na bazi pendametalina kao sto su Ston, Stomp 330, Strong itd. Sve su to herbicidi koji se koriste u jarom grasku bez nosaca (zitarice). Ako imas nosac za grasak u vidu neke trave ili zitarice onda si dosta ogranicen i ostaje ti jedino 2,4L/ha basagrana 600.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Danas sam kupio 3 litre bentagrana 600 ,za moj hektar graška :) .
Imam u planu prskati kada korov izađe 1,5 l/ha i onda za tjedan dana ponovit.
jel to okej?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
naravno da je okej, hehe kolega kopiraš me sa otrovima...šalim se :)

ja idem u prskanje u ponedjeljak taman su korovi izašli da ih pofurim sa pol doze , pa onda za 10-tak dana opet sa pol doze i da vidiš efekta...:supris:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da li ima tko problema s glodavcima i krticama zbog graska? Meni je puno bala graska pojeđeno od ispod, metar -dva dalje imam lucernu, dts, njima ništa ne žele.
Da li grašak toliko miriše izvan bale ili što, da li ima tko rješenje?
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Da li ima tko problema s glodavcima i krticama zbog graska? Meni je puno bala graska pojeđeno od ispod, metar -dva dalje imam lucernu, dts, njima ništa ne žele.
Da li grašak toliko miriše izvan bale ili što, da li ima tko rješenje?

Ti koliko vidim u prolazu kroz Zlatar Bistricu slažeš bale jednu na drugu, pa stavi grašak gore. Ja obavezno stavljam otrov za glodavce oko bala.Koliko sam skužio glodavce privlači žitarica u bali.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ti koliko vidim u prolazu kroz Zlatar Bistricu slažeš bale jednu na drugu, pa stavi grašak gore. Ja obavezno stavljam otrov za glodavce oko bala.Koliko sam skužio glodavce privlači žitarica u bali.

Razmisljao sam o tome, samo cu ove godine imat oko 200 bala graška, pa mi je problem imat 200 bala dolje do kojih mogu s utovarivacem stavit jos 200 gore, jedino ako u isto vrijeme pokosim lucernu pa skupnja s njom slažem.

Problem imam samo s graškom.

Kako ti se pokazalo stavljanje otrova? A što s krticama?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene ti neki navoze pijesak i uvijek se rupe zasipavaju pa tako da miševi ne mogu bit oko njih, a krti baš i ne vole rovat u pijesku. ja imam 100 donjih i na njih gore stavljam drugih 100. Spremljene na dvorištu travnatom i ima krtova oko njih i miševa, ali ne izjedu svaku balu...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
eto poslije kiše graška , moram podhitno u prkskanje protiv korova čim se bude dalo...

DSC00757-1.jpg

DSC00759-2.jpg

DSC00758.jpg
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
ovo izgleda odlicno kod mene jos cuci

U ovo je super. Kod mene posijan grašak i zob sad na proljeće oko 20.03. i još nije ni sve niklo, ali valjda hoće, jer vlage sad ima dovoljno, samo da zatopli.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
I ja danas isao u obilazak za sad se čini lijepo..



Uploaded with ImageShack.us
gustoća


Uploaded with ImageShack.us

A ovdje jedno iznenađenje, grašak koji se bio počeo sušiti se iz nekog razloga generira...poprilično interesantno, iz onih žutih i gotovo suhih izdanaka ako je bilo i bar malo zelene boje sad se vec u potpunosti razvijaju nove vitice...



Uploaded with ImageShack.us

znači potrebno je (koliko sam ja skonto) da ostane bar ista zeleno na grašku i on poprilično dobro vraca u funkciju određeni dio biljke



Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh