• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Odlično Emy :gitarist::gitarist: biće sjenaže !!!! :):)
Znači ipak ćeš dobiti opkladu :drinkers::partyman:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Da li ce se ove bakterije još razmnožavati duž korijena ili je ovo maximum kolonijica po korijenu ???
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
mislim da se ne trebaš brinuti, prihranio si ga, ima dosta vlage u zemlji a vrijeme je toplo i sunčano tako da on sad počinje intenzivno rasti. :) Brineš bez razloga, samo ti naoštri noževe na kosi i prikolici, nek sve bude spremno;)
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Prije 2 mj. sam prihranio smjesu st. graska i psenice sa npk 15-15-15, no velik dio tog gnojiva je jos na povrsini, granule se na dodir rasipaju ali su na povrsini. Dali bi prilikom siliranja zbog tog moglo biti problema, odnosno dali bi se masa kvarila u silosu ako bi se nesto tog gnojiva dospjelo u siliranu masu?
I kad bi ga bilo najbolje silirati (odgovaralo bi mi najbolje sad dok i trave pa da se silos zatvori a i da moze kukuruz gore).?
I dali ga i koliko treba ranije pokositi i ostaviti da provene prije siliranja?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nadajmo se :D

malo su mi korovi pobjegli jer sam bio u sjetvi kukuruza.
prošlo je 3 tjedna od kako sam prskao prvi put,zato sam sad išao sa duplom dozom,pa kako bude.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
na današnji dan , prskanje protiv korova uspijelo...

DSC00894.jpg
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Imam 3 hektara tritikale i graška , grašak je počeo cvjetati , kad da ga pokosim za rolo bale ??????? Ovo mi je prva godina da imam takvo nešto !!:confused::confused::confused:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Bas čudno...da cvjeta, jer koliko sam ja pročitao dat mu je faza košnje, međutim ako je grašak mali, ne znam...kod mene je još uvjek dovoljno malen, tako da ako počne cvjetati prije vremena, bice to kraj za kulturu graška na mojim njivama.
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Bas čudno...da cvjeta, jer koliko sam ja pročitao dat mu je faza košnje, međutim ako je grašak mali, ne znam...kod mene je još uvjek dovoljno malen, tako da ako počne cvjetati prije vremena, bice to kraj za kulturu graška na mojim njivama.

neznam ja koliko mora biti velik ali ima ga dosta, iznad koljena mi je, a nije još sav ni procvao, tek nekih 20 % ali ne bi htio da mi prestari zato pitam za savjet !!!
:prayer::rolleyess:
 
Z

zoran

Guest
Po meni je najbolje pokositi ga dok imaš i zrna u mahuni. Brzo ti on bude nalijal zrno poslije cvatnje samo je onda jako kratko vrijeme da ga pokosiš (kak i sam kažeš da ne prestari) još nek te i koja kišica pogodi u to vrijeme...jednu godinu sam skoro pa slamu s tvrdim zrnom baliral
Malo današnje akcije s najgore njive s graškom i pšenicom (prije cvatnje graška)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Emy jako ljep grašak i bude sigurno kroz nekih 10 dana cvao,nego koja to sorta graška je ,jer ima nekih kultivara koji mogu narasti do 1,2 m
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Moj proljetni sa zobi tek sad pokriva zemlju, da li bi ga bilo dobro već sad prihraniti s kanom?
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Emy jako ljep grašak i bude sigurno kroz nekih 10 dana cvao,nego koja to sorta graška je ,jer ima nekih kultivara koji mogu narasti do 1,2 m

NS Pionir (Novosadski)...nisam još nikog pitao koliko moze narasti, ali po nekoj slobodnoj matematici...ako je za 10 dana narastio oko 20 cm..i ako mu dam jos ovih tvojih 10 dana do cvatnje bice on nekih između 90 cm do 1,10...ne mogu reci ni je li to dobro ili loše...ne razumijem se u centimetre nego samo u prikolice :)

Kad se kosi grašak ???

Citiram stranicu upravo za ovaj NS Pionir i Dunav...dakle:


"Ako se usev gaji za zelenu krmu, treba ga kositi onda kada počne obrazovanje prvih mahuna, a ako se grašak i grahorica seju sa strnim žitima, ne treba da dođe do njihovog klasanja ili metličenja. Najbolji kvalitet sena obezbeđuje se košenjem tokom punog cvetanja i nalivanja donjih mahuna, odnosno klasanja i metličenja, ali ne i cvetanja strnina. Kosidba graška i grahorice u vreme punog obrazovanja mahuna, kada je sadržaj proteina najviši, namenjena je spravljanju silaže.

Ozimi grašak NS-pionir postiže sigurne prinose 40-60 tona zelene krme po hektaru, odnosno između 8-12 tona sena po hektaru uz oko 20 odsto proteina u suvoj materiji. "
 

Najnoviji postovi

Na vrh