• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ajkula to 1900 hvati koliko je to u hektarima...???

I koliko su bale teske da bi proračuno koliko si dobio tona mase po 0,1 hektaru ???

Kod mene na njivi samo 3-4 cvjeta graška, mahuna nikakvih ni pod razno...ja cu vjerovatno cekati jos 7-8 dana.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to je 6840 metara kvadratnih ugrubo,bale su oko 700-750 kg,ali usjev nije dobio zrna umjetnog i sklop je bio za 10% slabiji,nemoj čekati mahune ,nego kad bude u punoj cvatnji rrrrrrrrrrrr sa kosom u njega :partyman::partyman:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
za par dana opet u prskanje protiv žiška, prvo je bilo sa Direkt-om , a sad drugo budem ili sa Fastacom ili sa Karate zeonom...

DSC00999.jpg

DSC00998-1.jpg

DSC01000.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Matija, graškograd napreduje ko smišljen ,al bude proteina iz domačeg uzgoja:prayer::prayer:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ma biće robe...sam da sam ga još gušče posijal nebi škodilo, al dobro je i ovak...3 t/ ral bi moral dati, tu je fina zemlja gdje je posijan
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
ma biće robe...sam da sam ga još gušče posijal nebi škodilo, al dobro je i ovak...3 t/ ral bi moral dati, tu je fina zemlja gdje je posijan

3 t/ ral ...??? Je li to norma rodnosti ??? Negdje sam čitao da ozimi grašak rodi oko 3,5 tone na hektar ???
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
3 t/ ral ...??? Je li to norma rodnosti ??? Negdje sam čitao da ozimi grašak rodi oko 3,5 tone na hektar ???

je , oko 3 tone ral...tak imam prinos svake godine...to je jari grašak BC Erby...deklarirano sijeme...a drugu godinu nebudem kupoval pa ču posijat taj, i tak svake druge godine kupim friško sijeme...;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
danas zadnji put oprksan , pa kako mu bude...inače je ljep , visok oko 90 cm...razgranat...
DSC01039.jpg

DSC01038.jpg
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ja ne znam sta bih...iscvjetao je nekih 80 % ali da mi neće prezriti tritikal...vrijeme je takvo kakvo jest, svaki dan kiša najmanje 2 pljuska....




Uploaded with ImageShack.us

Ovo je s početka njive...



Uploaded with ImageShack.us
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
U kojoj je fazi tritikal?
jesi ih zajedno sijao ili?
Super izgleda bas je velik grasak,bice mase.

E to je problem sto ne znam u kojoj je fazi tritikal...zato sam i postavio slike.

Zajedno sam ih sijao.
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Ja sam jučer pokosio, sutra rolam ali mislim da je tritikal več prestario jer je počeo cvasti ! Kiša je kriva ,kosio bi prije...
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Ja sam sijao zajedno, ustvari jedno pa drugo ali isti dan.
Ako kosiš i hraniš sa zelenim kao što sam ja radio kad tritikal počne cvjetat krave ga počnu izbjegavati i pojedu samo grašak. Više im nije "fin".......
 

Najnoviji postovi

Na vrh