• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
društvo ima li tko takve kombinacije a da nije sjemensaka roba,ono merkantila
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
moze jedna pomoc.....

kupio sam sjeme jarog jecma od Bc-a "alarik" partija 24/124/1/11
frakcija: C-2

u njemu ima dosta sjemena pšenice lomljenih zrna i pojedenih vrece su orginal sa šivanom deklaracio sjeme platio 4 kune sa PDV-om.....

zanima me dali je to normalno i kako da znam koja je to klasa sjemena itd.... jer mi se cini da sam prevaren....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to ti je svugdje problem jer svaka sjemenarska kuča ima još brdo raznoraznih dorada i šta mislite kako se tamo poštiva neka norma,nazovi direktno u Bc i pročitaj im partiju ako počnu izmrdavati priprjeti sa polj.inspektorom,ako bude reakcije ok ali sumnjam jer to je sve u p.m.,jednu godinu sam ja tako prošao sa jesenskim ječmom i ostalo je samo na pokvarenom telefonu,ja osobno više od Bc a ništa ni pod razno zbog bahatosti pojedinih tipova,to je moje mišljenje,probaj nazvati pa budeš vidio šta bude ,pa javi da čujemo kakav je bio ishod
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
to ti je svugdje problem jer svaka sjemenarska kuča ima još brdo raznoraznih dorada i šta mislite kako se tamo poštiva neka norma,nazovi direktno u Bc i pročitaj im partiju ako počnu izmrdavati priprjeti sa polj.inspektorom,ako bude reakcije ok ali sumnjam jer to je sve u p.m.,jednu godinu sam ja tako prošao sa jesenskim ječmom i ostalo je samo na pokvarenom telefonu,ja osobno više od Bc a ništa ni pod razno zbog bahatosti pojedinih tipova,to je moje mišljenje,probaj nazvati pa budeš vidio šta bude ,pa javi da čujemo kakav je bio ishod

gotovo je! :(:( vec posijao....
bilo je to 800kg nije neka kolicina.....
kupio kod nas u poljoapoteci... agrariji....
oni rekli da tako dobiju i tako prodaju hm....
mislio sam da ima vise kvalitete sjemena kod istog proizvođača a ovi naši uzmu lošiju kvalitetu jeftinije i tu prodaju skuplje....
razočaran sam.....:(:(:(:(:(:(:
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Evo koacno stigao Grasak NS Junior.Sad Mene zanima,koliko zobi bacit po hektaru sa
graskom.Imam 75 kg graska za 8 dunuma (nepuni hektar).
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
zemo koliko si placao grasak po kg.

2km za kilo.:mrgreen:Sad se dvoumim da nadjem u zakup parcelu i da to posijem za sjeme.:scratch
Jer kod mene su junice jos nisu krave tako da mi to treba za sledecu godinu.
Onda nebih imao problema za sjeme.:roll:
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
nebi to bilo lose posijati za sjeme, dali se moze posijati grasak u neoranu zemlju mislim bila je zob prosle godine i jesenas potanjirato, i dali bi se u to moglo posijati
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
nebi to bilo lose posijati za sjeme, dali se moze posijati grasak u neoranu zemlju mislim bila je zob prosle godine i jesenas potanjirato, i dali bi se u to moglo posijati

To ti nebi znao rec.Bilo bi dobro da se javi dr Bogec ili neko ko dobro barata tom
materijom.Ja sam pocetnik pa ti nebi znao reci.:oops:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ajkula prijatelju kakvo je stanje kod tebe sto se tice grahorice, mene malo grasak u brige bacio...od kako je niknuo u 10. mjesecu takav je i dan danas...sutra cu vidjeti da uslikam pa da malo prokomentiramo...mislim nije porastao za ovih 7-8 dana topline niti centimetar...

Reci mi sta ti mislis je li vrijeme za KAN ?????

A druga stvar je u tome ako mi njega mislimo trpati u silose u 5.mjesecu...(znam da si ti sijao grahoricu- to je manje vise ista star) i onako razmisljam u 5. mjesecu je kod mene tritikal jedva 20 cm visok...uz sta ce se grasak penjati ???

A kako je kod mene tritikal tako je i kod tebe pšenica...ista prica...nekako mi taj 5. mjesec prekratak da bi se dobila onolika masa s pocetka ove teme, ja kad sam zvao institut Novi Sad covjek rekao 60-70 tona po hektaru...jel moguce da se ta masa "stvori" u ovih sljedecih mjesec i pol...

Kladio sam se s puncem da ce grasak u drugoj polovini 5. mjeseca biti u silosu nagazen a sad mi se cini da vec trebam skupljati pare da mu platim kilu janjetine...
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
jel bi imao netko viška bakterija za grašak pa da mi pošalje poštom? ne treba mi puno, a sad mi je kasno da naručujem sa agronomskog jer treba 10ak dana čekat, a posijao bi ranije od tog. imam samo 2 vreće po 25 kg graška, al vjerojatno će jedna ostat za drugu godinu jer prvi put sijem. dakle bakterije samo za 25kg graška?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Sjetva graška kod mene...
dsc01065ax.jpg

dsc01066a.jpg

dsc01071xw.jpg

dsc01072dp.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
i ja sam posijal pred 3 dana negdje oko 1,5 ha, za vlastite potrebe...gnojidba je bila 150 kg 15-15-15 i 50 kg ure-e na ral...

u jednom prohodu to izgleda više nego odlično..vlage ima...posijan na nekih 7 cm...

več pri kraju to bilo slikano...
DSC00573-1.jpg


DSC00568-1.jpg

DSC00582-1.jpg


grašak inače voli malo finije tlo ,bolju obradu, veči su prinosi, a dobro je i na tvrdoj zemlj al ga treba malo više posijat, razrahljuje tlo da je to super...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ajkula prijatelju kakvo je stanje kod tebe sto se tice grahorice, mene malo grasak u brige bacio...od kako je niknuo u 10. mjesecu takav je i dan danas...sutra cu vidjeti da uslikam pa da malo prokomentiramo...mislim nije porastao za ovih 7-8 dana topline niti centimetar...

Reci mi sta ti mislis je li vrijeme za KAN ?????

A druga stvar je u tome ako mi njega mislimo trpati u silose u 5.mjesecu...(znam da si ti sijao grahoricu- to je manje vise ista star) i onako razmisljam u 5. mjesecu je kod mene tritikal jedva 20 cm visok...uz sta ce se grasak penjati ???

A kako je kod mene tritikal tako je i kod tebe pšenica...ista prica...nekako mi taj 5. mjesec prekratak da bi se dobila onolika masa s pocetka ove teme, ja kad sam zvao institut Novi Sad covjek rekao 60-70 tona po hektaru...jel moguce da se ta masa "stvori" u ovih sljedecih mjesec i pol...

Kladio sam se s puncem da ce grasak u drugoj polovini 5. mjeseca biti u silosu nagazen a sad mi se cini da vec trebam skupljati pare da mu platim kilu janjetine...

sory.nisam pratio temu i kod mene ista situacija,hladno po jutrima još minus,baš sam juče gledo kod kuče jedan mali komad 1000m za sijeme,sve je tamne boje jer tu ima gnojiva od krumpira ali o porastu nema naznake,a čuj bude se kosio kad naraste,ići če raniji fao kukuruza na tu zemlju i kak mu bog da,gnojivo ide tek kad dođe kiša i zatopli ,kako kažu tamo krajem sljedečeg tjedna
 

Najnoviji postovi

Na vrh