• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
dinooo...ajde malo detaljnije....prinos .jel si uspel kombajn poštelat?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
dinooo...ajde malo detaljnije....prinos .jel si uspel kombajn poštelat?

uh malo kasnim ali eto tek sad sam uhvatio vremena da odgovorim.

prinos je bio nešto preko 3 tone,zadovoljan sam ali moglo je biti i bolje,očekivao sam više.
taman dok sam požeo cijeli komad,uštelao sam kombajn :lol: sad bar za nagodinu znam što i kako.
dosta mi se nabijalo naprjed,jer je grašak bio dosta polego,i on je jako povezan,ovo bi odlično žeo kombajn sa adaptacijom za uljanu repicu,sa kosama sa strane.
ono što me je ugodno iznenadilo,da sam dobio čak 9 bala slame od graška,koja je dosta kvalitetna.
kad vec nemam drugih slika,evo jedna slika,usporedbe slame graška sa slamom zobi,pošto još tu sliku u ovoj temi nisam vidio. :)
 
I

ihorzic

Guest
sad buš videl na godinu koliko manje treba umjetnog gnoja na toj parceli za bilo koju kulturu
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
uh malo kasnim ali eto tek sad sam uhvatio vremena da odgovorim.

prinos je bio nešto preko 3 tone,zadovoljan sam ali moglo je biti i bolje,očekivao sam više.
taman dok sam požeo cijeli komad,uštelao sam kombajn :lol: sad bar za nagodinu znam što i kako.
dosta mi se nabijalo naprjed,jer je grašak bio dosta polego,i on je jako povezan,ovo bi odlično žeo kombajn sa adaptacijom za uljanu repicu,sa kosama sa strane.
ono što me je ugodno iznenadilo,da sam dobio čak 9 bala slame od graška,koja je dosta kvalitetna.
kad vec nemam drugih slika,evo jedna slika,usporedbe slame graška sa slamom zobi,pošto još tu sliku u ovoj temi nisam vidio. :)

Dino a koliko je parcela bila kad si dobio 3 tone graška ???
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
dino jel prodaješ grašak možda,jel to žuti ili zeleni,sitni ili krupni
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
a bit ce ga za prodaju nesto,žuti je,ostalo neznam.
vrsta je: BC ERBY
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Jel ima ko iz okolice Djakova? Danas prolazio kroz piskorevce vidim farma i rolobale pa reko ajde da navratim,ljudi drze oko 70 krava na samom ulazu nuz put je,ima hrpu umotanih rolobala,odusevio sam se mirisom i bojoj ljulja i graska sto me i interesovalo da vidim kako izgleda,kaze da cekaje kisu da mogu u setvu graska.
Nikog nema da se javi??
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
probaj na institutu pitati ali uvijek poberu sjeme ovi koji su miljenici instituta i njihovi koperanti,jer naruđbe se rade još u žetvi
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Kako je najbolje da se koristi stocni grasak za ovce? Zelen , siliran ili da se znje? Ako se pokosi moze li da stigne da poraste za zetvu ako uhvati susa a ne neavodnjava se ?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ništa bolji od kupovnog...isto je to...sam ga treba malčice gušče posijat...
 
M

MM-Agroplus

Guest
Koliko kg. posijem ozimog i pšenice da dobijem dobar prinos,prvi put ću sijati grašak.HVALA.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Koliko kg. posijem ozimog i pšenice da dobijem dobar prinos,prvi put ću sijati grašak.HVALA.

pajdo,,procitaj temu od pocetka,,,sve lijepo pise,,crno na bijelo,,,i sve ces znati,,kao ja,,ja isto cu prvi put ga sijati,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh