• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

S

salinjo

Guest
Nema vise, zvao jutros. Nema ni As agro ni Bc ni osjecki institut. Cini se da je jedina sansa ako ima netko kuci nesto viska... Pa ako ima, neka se javi..
 
M

MM-Agroplus

Guest
Salinjo ja imam ostalo mi 100 kg.bc-ov ozimi šampion zovni 098/666609.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Evo slike mog stočnog graška i pšenice, sijano prije dva tjedna 29.09.12. Sjeme je majstor Bogec, sijao sam rastepačem za umjetni i jedan plitki prolaz roto drljačama, posijano 2 rali.

mobitel.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
al bude proteina za kravice,još ako bude dobra cijena za mljeko:partyman::partyman:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Živimo u nadi da će uspjeti, ako bude dobra godina, za sad je niknulo jako dobro. A koliko bude mlijeko, toliko bude i sira i vrhnja, nadamo se poboljšanju količine i kvalitete. :blackeye
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
meni je stigla analiza za 9mj.iako sam 2kl radi s.s.,proteini su 3,47 upravo radi sjenaže od grahorice i pšenice,sačmu ne jedu nikakvu,znači ima nešto a meni se osobno nekako više sviđa ta grahorica od graška,ali budem na prolječe usijao u jaru zob proljetni ,to bude zgodno kad se požanje:partyman:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Ja sam ovo proljeće prvi put posijao grašak i zob, pa mi se svidjelo i zato sam sad posijao 2 rali graška i pšenice i još ral crne zobi za žetvu, a uz to se još daje silaža od kukuruznog klipa. Jučer sam otvorio predzadnju balu sjenaže graška i krave hoće dosta jesti. Kakva je vrijednost proteina neznam, jer doma radimo svježi sir, ali se kvaliteta vidno poboljšala. :drinkers:
 
I

ihorzic

Guest
nisam se snašao u temama , pa ne vidim ništa o suncokretu i dodavanju u smjesu za svinje
dajte mi temu ili neka netko odgovori ,..
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
meni je stigla analiza za 9mj.iako sam 2kl radi s.s.,proteini su 3,47 upravo radi sjenaže od grahorice i pšenice,sačmu ne jedu nikakvu,znači ima nešto a meni se osobno nekako više sviđa ta grahorica od graška,ali budem na prolječe usijao u jaru zob proljetni ,to bude zgodno kad se požanje:partyman:

dal znaš kolko ti proteina ima u toj sjenaži grahorice i pšenice
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel bi bilo kasno da se poslije 1.11. posije još neki mix žitarica koji bi se kosio za zeleno tamo u 4. ili 5. mj nagodinu??
 
I

ihorzic

Guest
Jel bi bilo kasno da se poslije 1.11. posije još neki mix žitarica koji bi se kosio za zeleno tamo u 4. ili 5. mj nagodinu??

ja sam jedne godine sijao pšenicu prije božića na par dana i znaš kak je bila dobra
nemaš šta razmišljati , pogotovo za košnju , samo udri
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Da li ima negdije za nabaviti sjeme stočnog graša proljetnog za zrno??????? :(
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ima direktno u Bc-u , ja mislim da ima i kolega dino nekaj za prodat al nisam siguran...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ima direktno u Bc-u , ja mislim da ima i kolega dino nekaj za prodat al nisam siguran...


Bc institut... a probam zvati....

Matija kad bi bilo optimalno za sijsnje? koliko mi je poznato ti si ima lani posijano za zrno.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
čim se da na zemlju...od 10.2 na dalje...da za zrno ga imam uvijek, al mi je u silosu pomiješan sa zobi..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Evo slike mog stočnog graška i pšenice, sijano prije dva tjedna 29.09.12. Sjeme je majstor Bogec, sijao sam rastepačem za umjetni i jedan plitki prolaz roto drljačama, posijano 2 rali.

mobitel.jpg

i meni je Bogec isto prodao sam mi nije baš grašak niknuo:scratch:scratchvaljda je tebe zuapalo bolje sjeme:gitarist:
 

Najnoviji postovi

Na vrh