• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma najviše problema stvara slupano zrno graška,ono ne klija,ja imam posijano malo više od rali grahoricu i pšenicu i budem si ostavio za sjeme za jesen da mogu posijati barem 3 rali za sjenažu
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
znam to ali iz mojeg zrna graška su izlazile neke bube i bio je šupalj,valjda neki graškov žižak.a sjeme što sam uzeo preko dukata od bc-a je sve niklo..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
poslao g. Horvatu mail pa da vidimo dal ce netko da se javi ili su još svi na skijanju.


grašak u silosu ti je pomiješan sa crnom ili sa bijelom zobi (dali bim ga moga tako pomiješanog sijati) :scratch:scratch

PS: Bcinstitut koliko vidi na njihovoj stranici imaju samo ozimi grašaka (sijanje u X mjesecu)

http://www.bc-institut.hr/krmno bilje za web.pdf

grašak mi je pomiješan sa bijelom zobi..nebi ga mogao tak posijat jer grašak prije dozrjeva...
imaju i stočni grašak BC Erby
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
javio mi se gos. Saša Simić iz bc-a i imati če stočnog graška samo još nezna cjenu i vrijeme isporuke...

PS: Matija dali bim mogao jari jecam i grašak skupa sijati???? naravno žeti za zrno
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
znam to ali iz mojeg zrna graška su izlazile neke bube i bio je šupalj,valjda neki graškov žižak.a sjeme što sam uzeo preko dukata od bc-a je sve niklo..

I kod mene je tu i tamo bilo šupljeg i slupanog zrna, ali niklo ga je poprilično. Posijao sam ga 2 rali i vidim da se sad njive dobro zelene, uglavnom se vidi pšenica. Majstor Bogec kaže da će ga u proljeće biti dosta i još previše, jer se grašak jako razgrana. Živi bili pa vidjeli:drinkers:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
I kod mene je tu i tamo bilo šupljeg i slupanog zrna, ali niklo ga je poprilično. Posijao sam ga 2 rali i vidim da se sad njive dobro zelene, uglavnom se vidi pšenica. Majstor Bogec kaže da će ga u proljeće biti dosta i još previše, jer se grašak jako razgrana. Živi bili pa vidjeli:drinkers:

nemoj ti previše Bogecu vjerovat,joj,joj..:rolleyess::rolleyess:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
javio mi se gos. Saša Simić iz bc-a i imati če stočnog graška samo još nezna cjenu i vrijeme isporuke...

PS: Matija dali bim mogao jari jecam i grašak skupa sijati???? naravno žeti za zrno

Probaj jaru zob sa graškom,sigurno bude dobra kombiacija
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ako nisu poljoapoteke več pokupile jer svako prolječe nestašica sjemena
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
jel se moze jos naručiti sjeme proljetnog stočnog graška iz bc-a?

neznam za bc nisam ih mogao dobiti telefonski niti putem maila

u Agro Simpa imaju (dobiti če u toku sedmice) bc-erby još samo da nekako rijesim prijevoz.....:icon_cry::icon_cry:
 
M

Milos c

Guest
Jedno pitanje,moze li se sejati grasak ni zob na na njivi gde je bila lucerka,hvala
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Jedno pitanje,moze li se sejati grasak ni zob na na njivi gde je bila lucerka,hvala


odgovor neznam :icon_e_biggrin::icon_e_biggrin::icon_e_biggrin:
ali ja cu sijati jari ječam + grašak na njivi gdije je bila lucerna (rabašpanja)
čemo viti ča če od tega biti :s:



PS: pošto nemam sijačicu za žito dali mogu sijati grašak centrifugalnim rasipačem za umjetno gnoivo??? ili bi bilo bolje sa onim na ruku?????
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
odgovor neznam :icon_e_biggrin::icon_e_biggrin::icon_e_biggrin:
ali ja cu sijati jari ječam + grašak na njivi gdije je bila lucerna (rabašpanja)
čemo viti ča če od tega biti :s:



PS: pošto nemam sijačicu za žito dali mogu sijati grašak centrifugalnim rasipačem za umjetno gnoivo??? ili bi bilo bolje sa onim na ruku?????


Možeš sijati sa rasipačem ja isto na taj način sijem prvo razbacam ječam onda grašak i sve pet na kraju ..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nisam baš siguran za sjetvenu normu ali mislim da ide 150kg graška 50kg žita kao nosača ako se sije za grašak za košnju neznam ja sijem ječam večinom i na ral stavim 25kg graška za zrno trebal bi stavit više graška ali sam i sovim dosta zadovoljan imaš na 130 stranici tablicu koju sam stavil za sjetvu graška neznam jeli baš zadovoljavajuča ali neki stručnjaci su je napisali ..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Nisam baš siguran za sjetvenu normu ali mislim da ide 150kg graška 50kg žita kao nosača ako se sije za grašak za košnju neznam ja sijem ječam večinom i na ral stavim 25kg graška za zrno trebal bi stavit više graška ali sam i sovim dosta zadovoljan imaš na 130 stranici tablicu koju sam stavil za sjetvu graška neznam jeli baš zadovoljavajuča ali neki stručnjaci su je napisali ..

mislio si na ovo:
120-150 raž,tritikal 30-50
120-150 ječam 30-40
120-150 pšenica 50
120-150 zob 60-80



meni se cini da je tu premalo ječma ili zobi ako je to na hektar

kad siješ grašak rasipač na kardanu radi na 540 (u brzini je preko motora) ili ga stavis da vrti kako se kotaci od traktora okrecu?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ma slažem se ja stobom i meni to nejde baš ta količina nesječam se više od kud sam izvukel tu tablicu ali sam zval jednog agronoma i pital pa mi je dal objašnjenje da ide sasvim mala kolićina jer jedino služi kao nosać a neznam kak tu kolićinu rasporediti na hektar možda ko ima pneumatsku sijačicu jednostavno drugi način nevidim
 

Najnoviji postovi

Na vrh