• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2010.-2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Dualom i senkorom odmah nakon sijanja i kasnije lagunom sa pola doze prvi put i nakon tjedan dana drugim djelom uz dodatak harmonya
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kako 4 lista? sa lagunom se sprica od 1. do 4. trolistke. stignes jos spricat, pricekaj da izraste korov. a ako je tako cisto kako kazes, mozda neces trebat cijelu dozu spriciva..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
soja posijana 02,05 i jos nije iznikla -ne znam sta raditi..
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ako ju nije mraz skutio, kad neznam sta znace troliske kad ima valjda stabljiku i na njoj 1 - 5 grana s 3 lista ?
 

goldcup

Novi član
Tu od
25 Tra 2010
Poruka
15
soja posijana 02,05 i jos nije iznikla -ne znam sta raditi..

ako nije do sada iznikla teško će onda i niknuti, pogledaj malo u zemlj, gdje je sjeme, jeli pustilo uopće klicu ili je istrulo, inače soje sijane tog datuma za sedam dana su vani
 

goldcup

Novi član
Tu od
25 Tra 2010
Poruka
15
Ako ju nije mraz skutio, kad neznam sta znace troliske kad ima valjda stabljiku i na njoj 1 - 5 grana s 3 lista ?

upravo to, grana sa tri lista, ali nemoj gledati na to, ako ima korova prskaj, jer lakše ćeš ga uništiti dok je manji, soja će već preboljeti ako ako bude malo ožegotina od herbicida
 
B

Bobo

Guest
Jucer prskao s prvom polovicom LAGUNE... Soja dosta cista, samo na mjestima neobjasnjivo imam "oaze" ambrozije... Zelja nema nigdje, pa nisam harmony ni stavljao u miks...

Okvasivac obavezan...

Sve u svemu, dosta zadovoljan s ovogodisnjom sojom.
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma... poslije sjetve je prskana sa SENAT i drugog se ne mogu sjetiti...

I tocno se pozna gdje na dva mjesta nisam dobro sastavio prolaze prskalice. to sam sad s prvom dozom lagune prosao kako treba i sad cekam da proletim i drugi puta i to je to... Pred neku kisu dobit ce KAN 50kg/kj i cekamo zetvu, drzec palceve da ne naleti led i trljajuc ruke kako cemo se preko noci obogatiti na 8kj soje ;)
 
S

seljaček

Guest
Nemam pojma... poslije sjetve je prskana sa SENAT i drugog se ne mogu sjetiti...

I tocno se pozna gdje na dva mjesta nisam dobro sastavio prolaze prskalice. to sam sad s prvom dozom lagune prosao kako treba i sad cekam da proletim i drugi puta i to je to... Pred neku kisu dobit ce KAN 50kg/kj i cekamo zetvu, drzec palceve da ne naleti led i trljajuc ruke kako cemo se preko noci obogatiti na 8kj soje ;)

Zašto bi se obogatili kakva se cijena očekuje dali možda 4 kn/ kg???
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo da se i ja pohvalim soja nije iznikla ni 30% a proslo mjesec dana..

bili mi agronomi iz PIK-a moramo presijati..

radi se o nekih 20jutara soje!!
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Koja sorta, čija dorada, koja pretkultura i kad i s čim prskano? Ako može odgovor jer nešto od toga mora biti uzrok.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Koja sorta, čija dorada, koja pretkultura i kad i s čim prskano? Ako može odgovor jer nešto od toga mora biti uzrok.


sorta Neoplanta, dorada PIK-vinkovci a prskano nije..

predkultura lane psenica................
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
lose sjeme :evil:
jesi ceprkao, sta se desava s njom ispod zemlje?
 
B

Bobo

Guest
Seljacek: Malo ironije nije nikome naskodilo...

A sto se tice ne nicanja i truljenja sjemena, u mom kraju toga nema. Cak mislim da smo svi (ima nas sacica koji se sojim zabavljamo) sijali svojim vlastitim sjemenom, a samo nas trojica ju cijepimo biofixinom prije sjetve...

Nikla fino i ja sam za sad zadovoljan...
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Moj slučaj:
Galina ovogodišnja- nikla odlično
Galina prošlogodišnja - nikla na granici za presijavanje ali sam je ostavio
Ika vlastito sjeme - klijala dobro ali nikla šaroliko iako je povećana sjetvena norma i provjerana klijvaost naklijavanjem 80%, ali nije očito imala energiju.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ova sto nije iznikla je istrunila.............
Mi smo ju sijali oko 125kg zitnom i dobro je nikla nakon 2tjedna malo vise mozda da sam jos mrvicu pojac kilazu.bilo je na deklaraciji da sjeme nije po standardu tak nekaj.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh