• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
To je onaj kaj si je sad nabavil onog claasa dominator?

da tocno taj...

Sa kojim adapterom ce da ti zanje soju? Nece valjda sa adapterom od kukuruza ?

Mislili smo prvo pošto bu to kasno došlo za žitni metnut korpu za kukuruz a žitni adapter jer adapter nije problem prekopčat kolko je posla sa mjenjanjem korpe al nismo baš sigurni da bu to funkcioniralo pa bu ipak ostavil gore žitni adapter pa tek mjenjal kad mi pobere
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Nema nista da menja sve se isto zanje kao i psenicu i ostala zita a sa kukuruznim se moze znjati suncokret
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mi soju sa kukuruznom korpom zanjemo tako nam je I u knjizi od kombajna
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
moja soja je visine 120-140 cm i ima oko 100 mahuna na stabljiki u 18-20 nodija(etaža)na gornjim etažama mahuno još nisu popunite a na donjima je zrno pravo formirano





adult photo hosting
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa ja isto kombajniram soju sa kukuruznom korpom i blinde stavim odmah i samo prekapčam hedere.Imam kuruzu koju ću prije soje kombajnirati,pa soju,pa drugi dio kuruze,pa tko bi stalno mijenjao korpe,svakih par dana.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
jel ima razlike u kvaliteti izvršaja sa kukuruznom korpom i blindama u odnosu na žitnu korpu,o kojem kombajnu se radi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Johan Deere 965 kombajn,i nema problema,izvrsava dobro. A svatko ima drukcija iskustva,moras probati sam pa vidjeti sta je tebi bolje. Evo slika sa jedne njive,slikano sa ceste,a na drugoj slici sam iscupao jednu biljku soje,nabrojao sam 33 kata mahuna,izgleda dobro.
 

Prilozi

  • 20140823_174226.jpg
    20140823_174226.jpg
    78.7 KB · Pregleda: 99
  • 20140823_174218.jpg
    20140823_174218.jpg
    57.6 KB · Pregleda: 82
Posljednje uređivanje:

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
dominator sa žitnom korpom lomi soju tako da obavezno treba kukuruzna .
kukuruzna ima malo lošiji izvršaj jer prolazi malo neotvorenih mahuna u vlažnijim uvijetima ali manje loma kada je vlaga manja tako da je kukuruzna po meni bolja.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
A sa zitnom mogu ranije u berbu,ne smeta toliko za izvrsavati soju kao sa kukuruznom.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
ja imam petersonova sita tako da me mahune uhhhh, ali ako je donje sito sa rupama onda nema problema ide na povrat i prođe nekako
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
I ja imam petersonova,bude slika od kombajniranja pa ce te vidjeti kak je cisto.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ja sam do sada stalno kosio sa Žitnom korpom i nikad nije bilo loma,pošto od ove godine imam I kukuruznu onda budem probao sa njom ali bez blindi njih stavim tek za kukuruz.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
u suhim uvjetima nema mahuna ali ima više loma .
ako je vlaga 14-16 % nema loma i soja se dobro ovršava ali kad je vlaga 16-18 % ima mahuna u bunkeru .
kada vlaga padne ispod 10% loma ima i tada je razlika između žitne i kukuruzne korpe jako vidljiva .
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
Johan Deere 965 kombajn,i nema problema,izvrsava dobro. A svatko ima drukcija iskustva,moras probati sam pa vidjeti sta je tebi bolje. Evo slika sa jedne njive,slikano sa ceste,a na drugoj slici sam iscupao jednu biljku soje,nabrojao sam 33 kata mahuna,izgleda dobro.

radim u firmi sa jd 1075 prva godina nam je s kombajnom pa pitam,koliki je ulaz a koliki izlaz na kukuruznoj korpi za soju
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
600 okretaja bubnja a ulaz utprilike 20 a izlaz 14 ili možda koji milimetar više
ja kad kosim po izgledu slame vidim jel treba stegnuti ili raspustiti
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Većina soja je nalegle i biti ce jako vesela žetva u mome kraju soje
Danas sam malo soju obilazio i prvu sijanu nešto joj napada mahune i grize
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Evo nekoliko loših slika od danas, mobitel mi je na popravku, a baterije od aparata bile prazne..

Situacijom i nisam nešto pretjerano zadovoljan, ali tako je kako je, vidjet ćemo što je zapravo kad se kombajn provoza po njoj

Prve tri slike su od Galine, njiva je prskana i okopana kada je već zatvorila redove, nije kultivirana:








Ove dvije slike su od Slavonke, njiva je prskana i nije niti kopana niti kultivirana. Korova ima, ali nije znatno lošije od drugig gazda koji su prskali, dva puta kultivirali i okopavali. Cijeli atar je nenormalno zakorovljen što se tiče soje..



 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Trava nenormalno raste iz soje da je mene strah nakon 3 dana otići pogledati kako izgleda... a tako je nažalost u svemu
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Danas sam zamjetio da ima izgrizenih mahuna u soji od čega bi to bilo.
Moja je solidno čista od 55 ha jedno 3 ha ima trave.
To mi se čini da dva prohoda sam profulal za drugu dozu.
Problem je kaj je nalegla soja i onda probija trava
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
i ja sam vidio da kod mene tu i tam ima izgrizenih mahuna. a problem se zove miševi. te gamadi nikako se rijesit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh