• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SOJA sjetva-žetva 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a ja sam gotovo siguran da bude niža nego prošle godine,mada svi govore da bude veča ali ništa od toga...kak su nas naj**ali sa žitom tak bude sigurno i soji spuštena cjena,a za kukuruz se opče i bojim kakva bude katastrofalna cjena..
ove godine je sve katastrofa,repromaterjal,sjeme skupo i onda nakraju zahebu sa otkupnom cjenom ,tak da dok si sve skupa zbrojiš niti ne dobiješ novca kolko ti je opče i potrebno za sljedeču sjetvu,al jbg dok se vrte pare donekle je,a dok si u velkom gubitku onda si gotov nakon par godina...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
a ja sam gotovo siguran da bude niža nego prošle godine,mada svi govore da bude veča ali ništa od toga...kak su nas naj**ali sa žitom tak bude sigurno i soji spuštena cjena,a za kukuruz se opče i bojim kakva bude katastrofalna cjena..
ove godine je sve katastrofa,repromaterjal,sjeme skupo i onda nakraju zahebu sa otkupnom cjenom ,tak da dok si sve skupa zbrojiš niti ne dobiješ novca kolko ti je opče i potrebno za sljedeču sjetvu,al jbg dok se vrte pare donekle je,a dok si u velkom gubitku onda si gotov nakon par godina...

A kolka je cjena kad se probere soja s polja pa voziš na prodaju?? kolka po prilici bude???
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Sami sebe sjebemo jer pricamo javno o cijenama i naravno da to onda netko nacuje ili procita ovdje i moze skuzit koliko malo nam moze platit, ne pisite o cijenama dok ne dobijete obracun po nekoj cijeni a ne ovako svaka kultura ima od svog od prijatelja ujaka koji je pricao sa pouzdanim izvorom. Kad cemo se opametit vise ? I onda se cudimo sto smo imali najnizu cijenu psenice u Europi... ne nagađajte cijenu javno ! Mislim sta imamo od nagađanja cijene ? Zetva je pred vratima ili prosla i ama bas nista nam ne znaci sto trkeljamo o cijeni napamet, jedino je bitno koliko cemo na kraju dobit. Dakle kad neka firma izađe sa cijenom onda to prenesimo ovdje, tako srbi rade pa onda mozemo birat koliko toliko kome cemo prodat.
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
prinos 31 tona po hektaru.a cijena nagađa se oko 300 kn.... što je iskreno donja granica s obzirom da neki ljudi imaju po 18 tona po hektaru
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
prinos 31 tona po hektaru.a cijena nagađa se oko 300 kn.... što je iskreno donja granica s obzirom da neki ljudi imaju po 18 tona po hektaru

daj mi opisi tu svoju agrotehniku da i ja imam 31 tonu soje po hektaru :icon_rofl::icon_rofl:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
daj mi opisi tu svoju agrotehniku da i ja imam 31 tonu soje po hektaru :icon_rofl::icon_rofl:

a nebi bio zadovoljan sa 18 T???? hahaha
agrotehnika za prinos od 31 t/ha je sljedeca: prekrenes prikolicu soje s 28 T na jedan ha pa to pokupis...:) i imas tih 28 T + urod 3t
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
pa za sad otkupljivači ne izlaze sa cijenom ali napominju da bi trebala biti 2,5-2,7 samo mi to malo ide na neku stvar u argentini 3,17 SAD 3,14 brazil zbog iznimnog uroda nešto niže ali kako onda brodom preko bare pa jeftinije?
 

ivica b

Novi član
Tu od
3 Tra 2011
Poruka
13
treba jakovinu i todorica maknuti dok imamo jos ista od poljoprivrede.neznam dal je todoric na zitu dosta zaradio sto je nas pokro da otplati mercator ako nije jao nama opet cemo mu dat soju za bagatelu.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Moj kolega iz Hrvatske Dubice kosi soju i vozi pavlaku,znači žetva je počela.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
neka idu u tri ................. ako je tako .
Nama je naš otkupljivač rekao da bi soja trebala biti 2,5-2,7 ali 2,2 nikako
budem sutra pitao .
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
I ja sam cuo da ce biti oko 220 kuna soja..........strašno...
 

drazendubai

Novi član
Tu od
2 Srp 2013
Poruka
10
Bem vam misa,znaci tako se sire dezinformacije po forumima ovaj cuo onaj misli,trenutna cijena je 2.70 ++++++ PDVPDVPDV,stim da ima tendenciju rasta.Joj Joj koliko su forumi dobri toliko i znaju ljude nasikirat,zar ne tatar?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh