• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Re: Spremanje trave

9,5 tona,
nemože ju vuč, samo praznu vuče... malo je prelagan, a ni nismo probali vuč da se nebi što raskapčilo... :D
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Re: Spremanje trave

fotografija0057.th.jpg

danas sam bio na ispomoči kod vožnje bala (prodal sam se za par piva) :partyman:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Spremanje trave

prodaj se i kod mene kad bum nešto radio , aj te kupim sa jelom i pičem do mile volje 8)

el imaš koju sliku izbliza onog stražnjeg utovarivača :?: kak to funkcionira, el bi mogao dizat sjenažu bale :?:
i naravno kolko košta :?: vidim da to ima u prodaji fortuna agro, to vidim po novinama, ak još tko može koje slovo reči o tome bio bio bih zahvalan
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Re: Spremanje trave

provjerit ču ti znam da su nosili sjenažu ali sa agrotronom ovaj agrolux je prelagan jer kad diže teret odlazi od traktora
 
M

maRko1993

Guest
Re: Spremanje trave

snupy kaže:
fotografija0057.th.jpg
danas sam bio na ispomoči kod vožnje bala (prodal sam se za par piva) :partyman:
tu na prvoj slici si i mene uhvatil

snupy kaže:
provjerit ču ti znam da su nosili sjenažu ali sa agrotronom ovaj agrolux je prelagan jer kad diže teret odlazi od traktora

koliko ja znam sjenažu su nosili sa AGROPLUS-om 100, a sada sijeno sa AGROPLUS-om 80, jel sam tad bil sa njima
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: Spremanje trave

Pozdrav forumasima...
Evo par slika spremanja otave (druge ruke) prosle sedmice...

moja ljuta masina :D

dsc00620g.jpg


dsc00622cgh.jpg

i opasna :) ...

dsc00625u.jpg


dsc00626s.jpg


SIP Pionir 17
dsc00627q.jpg


dsc00628e.jpg
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Spremanje trave

Ja dans malo bio u zaradi balirao otavu okrugle bale :D
E da ste to vidjeli u kakve bregove me čovjek poslao balirat ajojj, ja sam se oznojio ko da sam trčao na 5 km :mrgreen: :mrgreen:
bale sam morao ispuštai ukoso da se ne otkotrljaju u šumu ma užass...
šteta što nism imao fotič da bi malo poslikao pa da vidite to.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Spremanje trave

Hurlimann86 kaže:
Ja dans malo bio u zaradi balirao otavu okrugle bale :D
E da ste to vidjeli u kakve bregove me čovjek poslao balirat ajojj, ja sam se oznojio ko da sam trčao na 5 km :mrgreen: :mrgreen:
bale sam morao ispuštai ukoso da se ne otkotrljaju u šumu ma užass...
šteta što nism imao fotič da bi malo poslikao pa da vidite to.

hehe, znam ja jako dobro kak to izgleda, čak što više na kakve mi bregove idemo tamo večina nebi ni naprazno prošla sa traktorom, i još fino okretanje napol brega
mi sve bale moramo ostavljat na pojednim parcelama poprek brega jer se odkotrljaju

kad se navikneš onda ti je sve svejedno, onda teraš svuda, a na ravnom ti je onda dosadno balirat

uglavnom narodno veselje, al barem to piva legne nakon toga tak fino :idea:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Spremanje trave

bogec kaže:
Hurlimann86 kaže:
Ja dans malo bio u zaradi balirao otavu okrugle bale :D
E da ste to vidjeli u kakve bregove me čovjek poslao balirat ajojj, ja sam se oznojio ko da sam trčao na 5 km :mrgreen: :mrgreen:
bale sam morao ispuštai ukoso da se ne otkotrljaju u šumu ma užass...
šteta što nism imao fotič da bi malo poslikao pa da vidite to.

hehe, znam ja jako dobro kak to izgleda, čak što više na kakve mi bregove idemo tamo večina nebi ni naprazno prošla sa traktorom, i još fino okretanje napol brega
mi sve bale moramo ostavljat na pojednim parcelama poprek brega jer se odkotrljaju

kad se navikneš onda ti je sve svejedno, onda teraš svuda, a na ravnom ti je onda dosadno balirat

uglavnom narodno veselje, al barem to piva legne nakon toga tak fino :idea:
Ma naravno nešto hladno uvjek dobro legne poslje takvog baliranja ;)
A ja sam naučen na bregove , ma cijela farma nam je u bregu i iznad nje je breg , ali na takve bogami nisam :lol:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: Spremanje trave

hehe kad pricate o bregovima...kakvih ovdje ima ne bi mogli ni da se okrenete, sreća kod mene je sve ravnica :mrgreen:
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Re: Spremanje trave

ovak dečki imamo stroj (pogledajte pod temom silokombajni ,oprostite morao sam mjenjati ) te bi s njim silirali travu ali ne znamo kako on pravilno radi te molimo nekog ko je "MOŽDA" imao takav stroj da se javi da nam da informacije o njem
 
I

ivanm

Guest
Re: Spremanje trave

ako sam promašil mjesto molim nadređene da se ne ljute i da servisiraju grešku :D .
zanima me sljedeće, dal itko od vas balira suhu djetelinu u rolo bale varijabilne i fiksne komore i kakva su iskustva? dal ima kvarenja i dal mora biti jače suha nego za kocke?
pozdrav
 
M

mladi kosac

Guest
Re: Spremanje trave

ja sa svojom rolobalirkom djetelinu baliram za vrijeme rose a djetelina bude polu suha
 
I

ivanm

Guest
Re: Spremanje trave

pitam jer sam čuo priču da pljesnivi kad ju stisne
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Spremanje trave

ivanm kaže:
pitam jer sam čuo priču da pljesnivi kad ju stisne

ovako ja često baliram lucernu i djetelinu i to u suho
procedura je slijedeča, prekreče se dok je još zelena, kad se vidi da ide prema skroz suhom razbaca se ujutro i ostavi dok se skroz ne osuši, zgrne se slijedeče jutro za vrijeme rose u flanke koje su malo širje ali ne debele, i tako se ostavi do pred večer, i kad polako djetelina počme otpuštat pred rosu ajmo balirat

takva djetelina i lucerna je skroz suha, ali ima caka kod baliranja a to je , što veča brzina kretanja a što manji broj okretaja kardana , znači što brže s traktorom a balirka da prima puno mase a da se ne vrti na npr 2000 obrtaja, več na npr 1200

i bala se može nabit jebački jako bez da se istrusi i jedan listić

vjerujte mi sve je isprobano i učinkovito jer ako bala nije perfektna i kvalitetno posao odrađen ne možete naplatit uslugu baliranja

evo ako je pomoglo, onda mi je super drago :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

samo da potpišem bogecov post,magistarski jel... ;)

isti postupak,samo sa malom balirkom za kvadratne bale.obično noću baliramo,i nikad problema,djetelina bude puna lista,ništa se ne otrese.a janjci prezadovoljni... :D
 

spensi

Član
Tu od
5 Ožu 2009
Poruka
128
Re: Spremanje trave

Pozdrav.

Ovako zaliva pivot punom parom, prije zadnjeg otkosa.

IMG0165A-1.jpg
 
M

Massey4455

Guest
Re: Sve vezano uz SIJENO

mi smo ove godine napravili 350 rolo bala sijena od toga 300 bala smo osušili posijani ljulj, a 50 bala je izašlo iz običnih livada. ništa se ne kvari i krave ga vrlo rado jedu...

4ed17a0e.jpg


e83a0921.jpg
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Re: Sve vezano uz SIJENO

vla kaže:
Sta uraditi sa propalim balama koje nisu za ishranu stoke.
Imam dosta bala sena koje su prokisle i plesnive, pa me interesuje sta vi radite sa njima. Da li se mogu baciti na djubriste i pomesati sa stajnjakom za dobijanje djubriva, a da to ne utice na kvalitet zemljista kasnije pri rasturanju, ili pomesati sa ostalim bilnjim ostacima pa napraviti kompost, ili jednostavno popaliti.
nema ti druge nego daa napraviš kompost :( imačeš barem za ruže na prozoru za godinu dana!!!
ali napravi račun koliko si potrošio za spremanje -košnja ,najmanje 4 šetnjetraktorom za prevrtanje,.... i baliranje ??? baš bi volio vidit tu računicu koji novac gubiš več sada , a gdje je novo sjeno !!!!!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh