• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sve vezano uz SIJENO

adviser kaže:
vla kaže:
Sta uraditi sa propalim balama koje nisu za ishranu stoke.
Imam dosta bala sena koje su prokisle i plesnive, pa me interesuje sta vi radite sa njima. Da li se mogu baciti na djubriste i pomesati sa stajnjakom za dobijanje djubriva, a da to ne utice na kvalitet zemljista kasnije pri rasturanju, ili pomesati sa ostalim bilnjim ostacima pa napraviti kompost, ili jednostavno popaliti.
nema ti druge nego daa napraviš kompost :( imačeš barem za ruže na prozoru za godinu dana!!!
ali napravi račun koliko si potrošio za spremanje -košnja ,najmanje 4 šetnjetraktorom za prevrtanje,.... i baliranje ??? baš bi volio vidit tu računicu koji novac gubiš več sada , a gdje je novo sjeno !!!!!!!!

Ja sa tim trulim sijenom steljem umjesto slame,pa onda odvezem na đubre,da se bar nekak iskoristi kad je več propalo!
 
H

Helena

Guest
Re: Sve vezano uz SIJENO

dino kaže:
adviser kaže:
vla kaže:
Sta uraditi sa propalim balama koje nisu za ishranu stoke.
Imam dosta bala sena koje su prokisle i plesnive, pa me interesuje sta vi radite sa njima. Da li se mogu baciti na djubriste i pomesati sa stajnjakom za dobijanje djubriva, a da to ne utice na kvalitet zemljista kasnije pri rasturanju, ili pomesati sa ostalim bilnjim ostacima pa napraviti kompost, ili jednostavno popaliti.
nema ti druge nego daa napraviš kompost :( imačeš barem za ruže na prozoru za godinu dana!!!
ali napravi račun koliko si potrošio za spremanje -košnja ,najmanje 4 šetnjetraktorom za prevrtanje,.... i baliranje ??? baš bi volio vidit tu računicu koji novac gubiš več sada , a gdje je novo sjeno !!!!!!!!

Ja sa tim trulim sijenom steljem umjesto slame,pa onda odvezem na đubre,da se bar nekak iskoristi kad je več propalo!
je Dino,ali ako to sijeno nije ostajalo na, ili u đubru, do te mjere da se sijemenke unište da neprave problem kao korov na parceli ili kulturi na koju smo izvezli . :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sve vezano uz SIJENO

vidi,vidi,na to nisam ni mislio :scratch .
a valjda če sve istrunut na đubru!!! :D .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sve vezano uz SIJENO

Helena kaže:
Ja sa tim trulim sijenom steljem umjesto slame,pa onda odvezem na đubre,da se bar nekak iskoristi kad je več propalo!
je Dino,ali ako to sijeno nije ostajalo na, ili u đubru, do te mjere da se sijemenke unište da neprave problem kao korov na parceli ili kulturi na koju smo izvezli . :)[/quote]

nemaju veze sjemenke, to je sijeno, i kad hranite krave sa sijenom dio sjemenki prođe van kao gov*o i opet dođe na polje.
uostalom kakve su to sjemenke u sijenu, kad je to košeno :?:
sjemenke korova je malo teže uništit, korovske biljke su malo žešći oblik za suzbit , tj. njihovu klijavost
a u sijenu i slami baš i nebi trebalo bit korova, tako da .............................

vla a gdje si ti držao to sjeno da je propalo

ufffffffffffffffffffffffffff :scratch

e da ak oče ko kupt sjena ima kod mene :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sve vezano uz SIJENO

Evo kako izgledaju bale sijena koje su izjele ose!!!
f6fc0de9.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Sve vezano uz SIJENO

isuse, ovak nešto vidim 1. put u životu!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Sve vezano uz SIJENO

.... :idea: lijepo je ovo vidjet a jos ljepše imati . Kolko kosta takav objekt???

Ali ovakvo nesto jos uvijek si neće priuštit hrv.farmer ,ne tolko s financijske strane nego jos uvjek se kod nas lako suši sijeno,OK ,malo teže ljuljevi i djeteline al tu većinom ide 2,3.. otkos kada je vanjska temp.35c"
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sve vezano uz SIJENO

markach kaže:
.... :idea: lijepo je ovo vidjet a jos ljepše imati . Kolko kosta takav objekt???

Ali ovakvo nesto jos uvijek si neće priuštit hrv.farmer ,ne tolko s financijske strane nego jos uvjek se kod nas lako suši sijeno,OK ,malo teže ljuljevi i djeteline al tu većinom ide 2,3.. otkos kada je vanjska temp.35c"

potpisujem
ovo je nedostižno za jednog hrvatskog seljaka!!!
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Sve vezano uz SIJENO

Ma može si to priuštiti i hrv. farmer , ali je nepoterbno kad živimo u klimi u kojoj imaš sva godišnaj doba iako su sve čudnija :roll:
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Re: Sve vezano uz SIJENO

markach kaže:
.... :idea: lijepo je ovo vidjet a jos ljepše imati . Kolko kosta takav objekt???

Ali ovakvo nesto jos uvijek si neće priuštit hrv.farmer ,ne tolko s financijske strane nego jos uvjek se kod nas lako suši sijeno,OK ,malo teže ljuljevi i djeteline al tu većinom ide 2,3.. otkos kada je vanjska temp.35c"
:?:
-- Reci mi koliko vremena -1,2, 3, dana???' ti treba da osušiš ljulj ili lucerku . dal ti jasno da več posle 30sati na posle košnje sa ležanjem na polju gubiš 25-30% belančevina a kod 60 sat na polju preko 50% svih hranljivih tvari (+ troškovi traktora ,gorivo ,..... i gledanja u nebo !!) -to svakako kupuješ za proizvodnju ., da ne govorim o drugim problemima koji nastaju kod krava zbog futranja samo sa silažom i smjesama. (ali nebi o tome ) . Za informaciju , razgovarajte sa g, Horvatom Franjom, g. Bencetičem Iz Vindije te g.Lovričem Dragom iz Antunovca kod Osjeka koji su bili samnom i još nekolicinom pre 2godine baš zimsko doba na par farmama u okolini Salzburga gdje hrane isklučivo sa suhim sjenom o kvaliteti futranja i količini mleka po kravi -- 7-8000 lit/g simentalka--.
 
S

smcman250

Guest
Re: Spremanje trave

M.M. kaže:
Evo dokaza da se i kod mene danas nešto radilo. Isprobali smo konačno "novu" prikolicu za bale, znam izgleda smiješno voziti samo 4 bale na tako velikoj prikolici (to sam i sam rekao tati kad ju je prerađivao), ali za moje male parcele i za česti manjak šofera je ustvari dobra, dakle jedan traktor (Landini)+prikolica+jedan šofer=5 bala :D


e..a kak istovaris te bale sa prikolice?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Spremanje trave

ljepe slike bagerista. a kako tovariš bale na prikolicu???? imaš neki patent s traktorom ili bagerom tovariš?
 
M

Marko6480

Guest
Re: Spremanje trave

evo malo zakašnjele slike balirali u četvrtak 3ha 115 bala krme
DSC00063-1.jpg

DSC00062-1.jpg

DSC00061-1.jpg

DSC00058-1.jpg

DSC00060-1.jpg

DSC00056-2.jpg

DSC00057-1.jpg

DSC00059-1.jpg

DSC00064-1.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Spremanje trave

marko6480

svaka čast na strojevima,,,,skidam kapu............ :shock:
 
S

skolan93

Guest
Re: Spremanje trave

šta ste to kosili i koja je bila visina krme
 

Najnoviji postovi

Na vrh