• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

M

Marko6480

Guest
Re: Spremanje trave

BAGERISTA kaže:
marko6480

svaka čast na strojevima,,,,skidam kapu............ :shock:

hvala 8)

kosili smo livadnu vlasulju,oko 1m
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Re: Spremanje trave

8)
to je gosp. Bobi vukel kamionku s Univerzalom
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Spremanje trave

kojom brzinom balirate sjenažu u velike bale???
 
M

Marko6480

Guest
Re: Spremanje trave

sve baliramo istom brzinom neznam koliko je to kmh ali znam u 2f brzina na mf-u trebam pogledat
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

kod nas je 150-200 kn po jutru..

e da te pitam nešto:Jel to kosa sa duplim nožem?Ako je,kolikom se brzinom možeš kretati u košnji?
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Spremanje trave

abrkili kaže:
kod nas je 150-200 kn po jutru..

e da te pitam nešto:Jel to kosa sa duplim nožem?Ako je,kolikom se brzinom možeš kretati u košnji?


Kosa je s duplim noževima(dopia lama),zahvat 2,15m,i ideš u drgoj di god je njiva dobra,nači da nema brazda i da nije da je stare trave unutra,kao u mom slučajudi sam kosio na tuđoj njivi,i morao sam tako da je uredim da druga godina bude sijeno čisto...........
Danas ja gonio u travi od metra skoro,sve u drugoj,,, :mrgreen: ako ne prva i deri.

moram reč di je puno trave malo ga zanaša,osijetiš na volanu,,ali zato pokosiš hektar, a da ni ne čuješ............. :mrgreen: :lol:

Sviđa mi se najviše jer pokosi ne trga i to puno znači za travu i ostale kulture,jer puno prije počme rast nego za nekima kao u mom slučaju strižne kose sa jednim nožem..koja je više čupala nego presijekla,a da ne govorimo o zavlačenju,ova kad zavuče znaj da nešto ima dole..
jedino me muči jer nemogu spojit da dižem hidraulično kosu ,nači da dižem češalj preko cilindra koji sam skinuo jer nemam na traktoru mogučnost spajanja na posebne komande,,,,i da imam ne pomaže jer su onda ruke mrtve(cilindar ima jedno crijevo i da spojiš di dođe za kipat nisi po meni ništa dobio,a pomoglo bi jer možeš dat nagimb..............




koliko iznosi metara jedno jutro 5,500,,,ispravi ako griješim :scratch :blackeye
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sve vezano uz SIJENO

Dečki šta mislite kako će ove godine biti sa sijenom?Hoće li ga nedostajati,mislim hoće li biti veće potražnja od ponude?

Poplave su učinile svoje,mislim da livade koje su bile poplavljene su i otpisane za košnju.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sve vezano uz SIJENO

Ja baš mislim da če bit sijena pošto kažu da če bit "mokro" ljeto,pa vlage neče ne dostajati u pola ljeta.
Samo mislim da če prvi otkos bit loše kvalitete,blatno muljavo sijeno i to,pretpostavljam da bi ove godina mogla bit poprilično dobra otava...
Veča če bit potražnja za kukuruzom i ostalim ratarskim kulturama pretpostavljam.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Sve vezano uz SIJENO

Jedno pitanje iz istre sam (pula) i zanima me šta vam dođe taj "ljulj",dali bi uspijevao kod nas i kako se ponaša kod krmljenja stoke ,primjer konja i krava..............????????????
ako sam stavi pod krivu temu nek se ne ljute.. :scratch
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sve vezano uz SIJENO

ajde malo prolistaj forum,ima puno toga napisano...nemoj me krivo shvatit,tek da se ne ponavljamo stalno,razumiješ?
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Re: Sve vezano uz SIJENO

dino kaže:
markach kaže:
.... :idea: lijepo je ovo vidjet a jos ljepše imati . Kolko kosta takav objekt???

Ali ovakvo nesto jos uvijek si neće priuštit hrv.farmer ,ne tolko s financijske strane nego jos uvjek se kod nas lako suši sijeno,OK ,malo teže ljuljevi i djeteline al tu većinom ide 2,3.. otkos kada je vanjska temp.35c"

potpisujem
ovo je nedostižno za jednog hrvatskog seljaka!!!

nedostižno za seljaka kažeš <dino > -- ja kažem ----koji podupire trgovce umjetnom smjesom ali dostižno za onoga koji ''svoj'' novac nameni napredku in kvaliteti i smanji troškove kod spremanja hrane . vjerujte svi Vi imate tu mogučnost ali ju treba izkoristiti kod ulaganja u tehnologiju napredka.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Sve vezano uz SIJENO

adviser kaže:
dino kaže:
markach kaže:
.... :idea: lijepo je ovo vidjet a jos ljepše imati . Kolko kosta takav objekt???

Ali ovakvo nesto jos uvijek si neće priuštit hrv.farmer ,ne tolko s financijske strane nego jos uvjek se kod nas lako suši sijeno,OK ,malo teže ljuljevi i djeteline al tu većinom ide 2,3.. otkos kada je vanjska temp.35c"

potpisujem
ovo je nedostižno za jednog hrvatskog seljaka!!!

Koliko sam cuo od nekih ljudi da ima u Istri jedan gospodin susionu,samo nemogu se sjetiti imena.
Znam da su mu krave odlicne i kvaliteta krme.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sve vezano uz SIJENO

znam također puno ljudi koji imaju odlične krave,a nemaju ni sušaru za kukuruz a kamoli za sijeno.A također znam za još veći broj ljudi koji imaju odlične krave,hranu,štalu,mehanizaciju,ali i poderane gaće na štapu,dugove i velika potraživanja koja jako teško naplaćuju,a neki nikako,pa mlijekom hrane svinje ili ga poklanjaju.Sve to zbog kvazikapitalizma,potrebnih velikih ulaganja u napredak,nestručne i bespravne države u kojoj debelo perje nose samo trgovci i bankari(i to nažalost strani) koji,ako se imalo zaviri dublje i pokreću cijeli kotač 'napretka'.Jer bez kredita danas nema ništa,osim ako ne dobiješ na lotu ili si kvazivojni kvaziumirovljenik,pa pokraj mizerne kvazimirovine od 5-6000 kn treba imati dodatni izvor zarade i oduzeti zemlju onima koji od nje zaista žive.
Ono što želim reći je da treba stati na loptu i pitati se pa dokad ćemo ulagati u tehnologije i napredak,pa kud nas to vodi?Mi kao strašno bogata zemlja svim prirodnim potencijalima smo zapravo jedan serijal Alana Forda,selo nam izumire,a gradovi se šire,nije li to besmisleno?Ruka koja te hrani umire,a ti i dalje živiš,štoviše,bolje nego ikad!A seljak jadan stalno i stalno ulaže,vjeruje trgovcima,bankarima,dobiva ovakve kamate,povrate novca,bespovratna sredstva i opet mu na kraju ostaju žuljave ruke,grbava leđa,skoro slom živaca nakon što 12-13 mjeseci ne dobije novac za ono što je uredno iz avlije odveženo,a on krvavim radom proizveo.Jedino u što se može pouzdat su redovne rate kredita,jer svaki mjesec su u isto vrijeme na stolu,njih sve više,a novca nema i nema.Dobije u supermarketu bon(jer gazda koji mu je 'otkupio' plodove rada,ima i trgovački lanac,pa ajde,da usto što ga je opljačko,još jednom zaradi na njemu.A ne zna taj gazda da u njegovom supermarketu nema ni knjiga djeci za školu(koje je vlada pobacala,jer su bile besplatne,a onda naredila svima da kupe nove,Alan Ford metoda),niti gnojiva,niti plavog dizela,niti sjemenske robe,niti struje,vode,a niti onog zadovoljstva koje mi seljaci osjetimo kad dobijemo svoj dinar,pa bio on i najmanji,ali ga imaš u svojoj žuljavoj ruci.

I na kraju svega,dođe ti netko i priča kako baš TI imaš mogućnost da budeš najbolji seljak u okolici,samo ju trebaš iskoristiti.
Imamo mi svi seljaci,ne samo hrvatski,nego svi na svijetu jako velike mogućnosti.Samo neki se nas boje,baš zato,da ih ne bi iskoristili,a onda svi padaju u vodu,a tko ne zna plivat i punih je džepova brzo potone,a seljaci su kroz svasta ucili i naucili plivat,dzepovi su ionako prazni tako da...

izvinite na podužem postu,ne valja držat u sebi kažu... živili!

Evo,neki članovi su se našli uvrijeđeni kod ovoga,pa moram objasnit da se ne radi o prozivanju naših poštenih branitelja,nego onih koji koriste isključivo braniteljske zasluge,te uz sve to još i drugima uzimaju.Njima je pohlepa na svakodnevnom meniju i ne znaju Boga.Zato dragi branitelji,nemojte se naći uvrijeđenima.Vi ste za mene heroji i junaci našeg doba,za razliku od lopova koji vaša prava samo koriste.

 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Spremanje trave

Danas smo balirali sijeno pa evo slika:
sezona-2010-foto_13023700_17389826_17912889.jpg

sezona-2010-foto_13023700_17389826_17912890.jpg

sezona-2010-foto_13023700_17389826_17912891.jpg

sezona-2010-foto_13023700_17389826_17912887.jpg
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Spremanje trave

A sto si kosio?
Fino napokon ovo sunce doslo,vidio sam kako ljudi se voze po poljima i skupljaju sijeno kao mravi.
Sad ce se iskoristiti svaki ljep dan za posao na polju
 

Najnoviji postovi

Na vrh