• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
haha, Amiši imaju strašan uređaj za utovar sijena :lol: Samo ne razumijem zašto ovako kupe i voze a na kraju koliko sam vidio opet to baliraju? :confused:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja ne kužim koji je njihov problem u ovo današnje doba da sve rade s konjima, jel im vjera brani, jel se boje, koji vrag???? A svejedno koriste motorne agregate za pogon balirke, al su željezni kotači na balirci...jel se plaše gume majku im????
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
trenutno pada lagana kisa a prognoza je do petka suncano, subota opet moguca kisa. sprema li se tko vec na kosnju? ili cekate stabilnije vrijeme? dali bi ova 3 dana bila dovoljna se sijeno osusi?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi danas kosimo poslje podne 1 hektar,koja je naj veča i do petka bude dovoljno suho za rinfuzu a ostatak čeka poboljšanje vremena,jesam se sjebo što nisam prije 20 osušio pa koliko bi bilo bilo bi ,evo baš mi jučer kaže čovijek da je osušio neko slabo sijeno prije ovih kiša i da mu sad drugi otkos bolji od prvog :vragek::vragek:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mi imamo u planu sutra par jutara oborit za sušnju, 3 dana dosta, nastavak idući tjedan, Nailazi mi i drugi otkos lagano za skidat kaj se baliralo prije mjesec dana...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Treba je pokosit,3 dana je dost za sušit,2 put se okrene sijeno i suho je treči dan..
I mi kosimo ovaj tjedan..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jos kad bi ova kisa stala da se mozda i danas pokosi..
ciljam na to sto ajkula kaze, bolji drugi otkos. jos dok ima ovih kisa da mlada trava krene..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
al je pitanje koje ce bit temperature moja je livada hebeno jaka na ral planiram imat vise od 100 bala tak da nevjerujem da ce se stici osusit...a kisa jos pada..sad sam pogledao vrijeme za 3 dana sutra do podne jos kisa a max temperatura do 22 stupnja nema sanse da se sijeno osusi na tim temperaturama...ja odustajem od kosnje za ovaj tjedan...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam danas podvečer skinuo 1,5 rali, sjeno je prikraju, moral sam nekaj pokositi, u petak zbaliram pa kak bude.
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
moj suprug pokosil jučer i prekjuče oko 10 rali...prognoza do petka je dobra..danas ćemo dva puta okrenuti..mislim da bude sreće i da će se sve u petak balirati..
Do sada smo pokosili prije ovih kiša 8 rali..sve livade smo dobili besplatno..kod nas se ljudi slabo bave poljoprivredom..
Na pokošenim livadama otava je izrasla neć oko 20 cm..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kod mene je jucer oko 6-7 popodne pala dobra kisa pa se nije moglo kositi, ali danas je prognoza kisu pomaknula sa subote na nedjelju pa mozda..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
kod mene je jucer oko 6-7 popodne pala dobra kisa pa se nije moglo kositi, ali danas je prognoza kisu pomaknula sa subote na nedjelju pa mozda..

Jučer sam pokosio oko 5-6ha,ak ne i više..U toku dana u dva navrata je bila neka mala kišica,ali ne opterečujem se s tim..

Vrijeme izmiče,trava stari i nema se šta čekat,ako na zeleno odma padne neka kišica nije tak šteta kao na suho..
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja sam pokosio prije kiša i balirao prvi puta u rolo bale sijeno. Odmah sam spremio bale i stavio jedne na druge. Nakon par dana sam skužio da se jako griju iz nutra i razmaknuo sam ih da imaju zraka odraditi. Dosta njih je kasno trule su u sredini. Kako vi da li ostavljate vani dok odradi pa onda spremate? kako ih skladištite i da li mora biti 100% suho sijeno prije baliranja. Dosta dobro sam osušio i u kockastim balama nikad problema. Otvorio sam balu i prašnjava je. Da li mogu davat kravama takvo sijeno?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nije ti bilo suho sijeno, zato se griju, ako se praši, ja sam znao davat, meni je pokoja mala kocka bala takva da nije presuha bila... Znale su jest takvo ko mutave.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
na dvije teme se pise u spremanju sijena pa pisem malo tu malo tamo :rolleyess:





jucer sam pokosio samo ovo. na 2 livade mi je voda stajala. kraj trece je kolega kosio i iza svakog kruga mu se poznaju tragovi traktora a gume su pune blata i poljepljene trave. dakle premokro za kositi..

ovo gore se trebalo vec davno pokosit ali prije nije islo. a i sada neznam kako ce se osusit. inace ovo gdje trava stoji, jedan otkos je pokosen. padne tek kada opkoracim traktorom. milina za kosit sa bocnom kosom :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Uh gusta trava,da mi je takvu imat:supz:

Kod mene je pokošeno sve kaj se stiglo..
Vrijeme je jako sunčano i sutra bude baliranje cijeli dan,uhh al bude bala ima oko 10ha pokošeno..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to je dts sijan pred pred 4 godine. ona psenica sto se vidi u pozadini, i tamo je bio ali smo ga preorali zato sto nije bas za sijeno susit. dok dodje lijepo vrijeme on je vec prestar.
vrijeme je dobro samo eto, kod mene su livade nazalost premokre..
ali neke prognoze sada opet pokazuju nesto lijepog vremena pocetkom tjedna.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja sutra vozim samoutovarnom nekih 2 rali,sijeno je slabo,balirke za kockice su deficitne a i nema se love za baliranje a štagalj je ionako prazan,nakon nedelje se kosi dalje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi danas izbalirali oko 200 bala, sutra nastavak.
Slika2092.jpg

Slika2091.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Mi danas izbalirali oko 200 bala, sutra nastavak.
Slika2092.jpg

grešnici..za vas nema blagdana, ja odgodio za sutra. čini mi se nekak slabo sjeno, to si valjda u prvoj brzoj radio, ja sutra 3,2, pa čak i 1 sporohodna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh